2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Aláírtak 40 millió dollárnyi szerződést Ulánbátorban, ami rengeteg lehetőséget hozhat majd a magyar cégeknek
MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs

Megjelenhetnek a magyar cégek a mongóliai piacon

Mongólia legnagyobb  biokombinátját, amelyet évtizedekkel ezelőtt is magyar cégek építettek, és ahol az ország mintegy 60 milliós állatállományának egészsége megőrzéséhez szükséges oltóanyagokat gyártanak, 25 millió dollár értékben újíthatják fel a magyar vállalatok. Ez a magyar cégek számára egy hatalmas lehetőség, hiszen a művelet a teljes mongol állatállomány egészségmegőrzését, feldolgozását és exportálási lehetőségét jelenti - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Mongol útleveleket is gyárthatunk

A Pénzjegynyomda tízmillió dolláros szerződést írt alá, amelynek keretében a mongol elektronikus útleveleket a vállalat fogja gyártani, ami újabb lehetőség arra, hogy egy jelentős piacon vesse meg a a lábát egy magyar cég. A Fővárosi Vízművek pedig az ulánbátori vízművekkel kötött megállapodása értelmében az elkövetkező időszakban felméri az ulánbátori városi vízellátórendszert, annak modernizálási lehetőségét.

Kihasználva azt a komoly referenciát, amelyet a Fővárosi Vízművek világszerte elvégzett megbízásokkal szerzett, az ulánbátori, majd később remélhetőleg az egész mongóliai vízvezeték- és szennyvízvezeték-rendszerének működtetését valósíthatja meg szintén több millió dolláros értékben - mondta a külügyminiszter.

A magyar küldöttségben a miniszterelnök is ott volt, hogy miről tárgyaltak, arról itt írtunk bővebben. Részletek>>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
Makro / Külgazdaság Megint durván drágulnának az üzemanyagárak a hazai kutakon védett ár nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 20:06
Hét, illetve három forinttal nőnek a piaci árak.     
Makro / Külgazdaság Bács-Kiskun bezuhant, Hajdú-Bihar húzott, Irán viszont keresztbe tehet a szép reményekkel induló magyar iparnak
Imre Lőrinc | 2026. március 13. 17:16
Megcsillant a fény az alagút végén a magyar iparban. A már évek óta mélyrepülésben lévő ágazat termelése idén januárban, a kiigazított adatok szerint csaknem két év után ismét növekedést mutatott. Az egyik legfőbb húzóerőt a folyamatosan felpörgő debreceni BMW-gyár jelentette. Az iráni háború nyomán elszálló energiaárak viszont súlyos kockázatként tornyosulnak a szektor és az európai gazdaság jövője fölé.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz hírt kapott Trump: behúzta a féket az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:35
Jelentősen lassult az Egyesült Államok gazdasági növekedése 2025 utolsó negyedévében. Eközben a fogyasztás továbbra is bővült, az infláció pedig a jegybanki cél felett maradt – közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium gazdasági statisztikai hivatala, a BEA (Bureau of Economic Analysis) pénteken.
Makro / Külgazdaság Alacsony az infláció, de drágul a rezsi Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 14:01
Lengyelországban januárhoz hasonlóan februárban is 2,1 százalék volt az éves infláció, ami 2024 óta a legalacsonyabb érték – áll a statisztikai hivatal (GUS) pénteki közleményében.
Makro / Külgazdaság Az elemzők is foghatják a fejüket: váratlanul zuhant az ipari termelés az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:54
Növekedést vártak, visszaesés lett belőle.
Makro / Külgazdaság Orosz olaj: Európának is lépnie kéne, különben nem sokat ér az amerikai mentesség
Privátbankár.hu | 2026. március 13. 12:26
Bendarzsevszkij Anton reagált az amerikai lépésre. Az amerikai és az európai szankcióknak együtt kell mozogniuk.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG