3p

Mikor menekül el Rogán Antal? Mit ért el Magyar Péter egy év alatt és mire lehet ez elég egy év múlva? Kinek és mit üzent a Tisza évértékelője? Kik lehetnek Magyar Péter célkeresztjében? Átállhat valaki a Fideszből a Tiszához? Miért volt a feleségének igaza Magyar Péterrel kapcsolatban? Somogyi Zoltán szociológussal ezekről a kérdésekről is beszélgetett a Klasszis Podcast új adásában Litván Dániel újságíró. 

Első évértékelő beszédével Magyar Péter beelőzte Orbán Viktort és Gyurcsány Ferencet is. De mi volt a fő üzenete, és kinek szólt? Kik lehetnek azok a fideszesek, akikben most megmozdult valami? Többek között ezek a kérdések is szóba kerültek a Klasszis Podcast legújabb adásában, amelyben Somogyi Zoltán szociológust kérdeztük – nemcsak az évértékelőről, hanem Magyar Péter első évéről és a következő év lehetséges forgatókönyveiről is.

Kinek a feleségének lett igaza Magyar Péterrel kapcsolatban? Mi lehetett Ruszin-Szendi Romulusz vagy Kulcsár Krisztián megjelenésének mögöttes üzenete? – a beszélgetésből ez is kiderül. Ahogyan az is, hogy mit tehet a „régi” ellenzék ellenzék ebben a helyzetben? Lehetnek még ütőkártyái Magyar Péternek – és Orbán Viktornak? Átállhat igazi fideszes „nagy hal” a Tiszához? Lesz-e elszámoltatás, és ha igen, kinek van félnivalója? Beindítja Magyar Péter az ország autóját?

A válaszokért hallgassa meg az adást!

Fejezetek:

00:00:44 Beköszönés

00:01:07 Több volt ez, mint egy Magyar Péter-beszéd

00:06:54 Vége a one man show-nak? Ruszin-Szendi és Kulcsár: újabb NER-es dobbantók

00:14:12 Van egy rés Magyar Péter pajzsán – mit tehetne az „óellenzék”?

00:20:09 A feleségnek lett igaza Magyar Péterrel kapcsolatban

00:25:10 Miért pont ő és miért nem más?

00:38:01 Hol van Rogán Antal magángépe? És hova megy?

00:40:44 Lesz elszámoltatás? Kinek kell félnie?

00:48:39 Ki lehet az első fideszes politikus, aki átáll a Tiszához?

00:52:05 Meddig taktikázhat Magyar Péter?

00:57:27 Elviszik Magyar Pétert bilincsben? Lesznek jövőre választások?

01:01:33 Lesz még Magyarország normális ország?

01:05:07 Elköszönés

Stábunk is kint járt az évértékelőn, és végül Magyar Pétertől is kérdeztünk, itt nézheti meg a válaszokat>>>

Somogyi Zoltán korábban a Klasszis Klub Live vendége is volt, nézze vissza adásunkat>>>

Összes videós anyagunkért pedig kattintson ide>>>

Ha csak hallgatni szeretné műsorainkat, itt megteheti: 

A műsor oldala az Anchor FM-en >>

Kövessen és hallgasson minket Spotify-on! >>

Podcastünk az Apple Podcasts-en >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt az orosz bosszú – Magyarországon is megérezzük?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:06
Itt a válasz az orosz olajat szállító tankerek elleni támadásokra. Rácz András szerint globális következményeik lehetnek.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta az egyetlen dolgot, ami fájt neki idén
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:37
Hosszú interjút adott a miniszterelnök. Beszélt a Szőlő utcai ügyről, politikáról és gazdaságról – de nem e területekről származik az idei év egyetlen fájdalmas emléke számára.
Makro / Külgazdaság Nagy pakkal készül Orbán Viktor Brüsszelbe
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 10:49
Lehet, hogy ezúttal nem lesz elég egy különgép?
Makro / Külgazdaság Egy év sem telt el, máris újabb előrehozott választás jöhet Németországban?
Imre Lőrinc | 2025. december 14. 06:04
Bár sokan bíztak az ellenkezőjében, mára kiderült, hogy nem egy nagy beruházási csomag fogja megváltani a német gazdaságot. Ráadásul alig fél évvel a kormányalakítás után máris repedezik a Friedrich Merz vezette kormánykoalíció, amit a nyugdíjreform és a sorkatonaság kérdése is megtépáz. Számunkra rossz hír, hogy a németországi fejleményeket Magyarországról sem nézhetjük ölbe tett kézzel.
Makro / Külgazdaság Magához édesgeti Donald Trump Putyin egyik legjobb barátját?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 16:32
Az Egyesült Államok feloldja a fehérorosz káliumsóra kivetett szankciókat.
Makro / Külgazdaság Elhasal az orosz gazdaság – Putyinnak sem jött össze a repülőrajt
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 13:18
Ahogy közeleg az év vége, úgy lesz egyre kisebb az éves orosz GDP-növekedés. A külkereskedelem is szűkült, különösen Európa irányába.
Makro / Külgazdaság Leálltak Trump kitoloncoló járatai Venezuelába?
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 17:38
A repülőgépek nem érkeznek.
Makro / Külgazdaság Váratlan húzással csökkentenék az európai autóipar függőségét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:20
Növelnék az újrahasznosítási arányt.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mire készül Trump: csak a bemelegítés volt a venezuelai tanker lefoglalása
Litván Dániel | 2025. december 12. 10:12
Ha továbbmennek ezen az úton, akkor Iránnak és Oroszországnak is lesz min aggódnia.
Makro / Külgazdaság Keserű meglepetés a brit gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 09:32
A pénteki hivatalos adatok szerint Nagy-Britannia gazdasága váratlanul zsugorodott az októberig tartó három hónapban, ami valószínűleg növeli a Bank of England kamatcsökkentéseire vonatkozó várakozásokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG