2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Júliusban öt százalékkal, azaz 564 milliárd forinttal 11 915 milliárd forintra nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) hétfőn az MTI-vel.

A közleményben kiemelték, hogy a pénzpiaci alapokból 117,8 milliárd forintnyi tőke távozott, a kategória vagyona 23,4 százalékkal 367,7 milliárd forintra csökkent. A kötvényalapokhoz továbbra is özönlik a tőke, 324,7 milliárd forint érkezett, amely kiemelkedő a kategóriák között. A hozamok is hozzájárultak a vagyonnövekedéshez, így több mint 10 százalékkal 4104 milliárd forintra nőtt a legnagyobb kategória vagyona júliusban.

Az ingatlanalapokhoz 15,3 milliárd forint tőke érkezett júliusban, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 2,3 százalékkal 1904,3 milliárd forintra nőtt a második legnagyobb kategóriánál.

Tovább nőtt a befektetési alapok vagyona. Fotó: Depositphotos
Tovább nőtt a befektetési alapok vagyona. Fotó: Depositphotos

A vegyes alapokból 15,1 milliárd forintot vontak ki a befektetők, azonban a hozamok kedvezően alakultak, így a kategória vagyona 1,6 százalékkal 1717,7 milliárd forintra nőtt. 

A részvényalapokhoz 5,4 milliárd forint tőke érkezett, és miután az árfolyamok kedvezően alakultak, a kategória vagyona 7,6 százalékkal 799,2 milliárd forintra gyarapodott.

A tőkevédett alapokból közel 12 milliárd forint értékű tőke távozott, de a kedvező árfolyammozgásoknak köszönhetően a kategória vagyona csak 0,7 százalékkal mérséklődött, 463,1 milliárd forintra.

Az abszolút hozamú alapokhoz 17,7 milliárdnyi friss tőke érkezett, ráadásul a hozamok is kedvezően alakultak, így 5,9 százalékkal 1139,4 milliárd forintra nőtt a kategória vagyona a hónapban.

A származtatott alapoktól 1,4 milliárd forint tőke távozott, de a hozamok kedvezően alakultak, így a kategória vagyona csak 1,3 százalékkal csökkent 41,2 milliárd forintra.

Az árupiaci alapokhoz 0,07 milliárd forint tőke érkezett, a vagyon 5,2 százalékkal 78,8 milliárd forintra emelkedett.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba a hetedik hónapban közel 45 milliárd forint tőke áramlott be, a vagyon 6,1 százalékkal 1269,7 milliárd forintra nőtt.

A Bamosz a hazai alap- és vagyonkezelő szakmát képviseli, 25 tagja van, amelyek összesen 15 300 milliárd forint vagyont kezelnek, ezen belül mintegy 11 900 milliárd forintot befektetési alapokban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Minden magyar iskolásnak 100 ezer forintot ígért Magyar Péter, a többieknek pedig 8 ezer milliárdot
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 18:11
Belföldön is lenne iskolakezdési támogatás. Vagyonadó, igazságos adórendszer, uniós pénzek 200 ezer forint a nyugdíjasoknak – ezeket ígéri Magyar Péter.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: elkezdték emelni az árakat a légitársaságok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 16:46
Az iráni háború hatására az európai légitársaságok is emelik az árakat. De ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint a kasszakulcsot kérik tőle
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:24
Beszédet mondott a nemzeti ünnepen a kormányfő.
Makro / Külgazdaság Újra atomot kaphat Bajorország
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 13:27
Mini erőművek telepítését tervezi a tartományi kormány.
Makro / Külgazdaság Az utolsó pillanatban visszavonulót fújt az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 12:37
Mégis maradhat a szankciós listán két orosz oligarcha.
Makro / Külgazdaság Közel négy évvel él tovább egy budapesti, mint egy észak-magyarországi ember
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:51
Hatalmasak a különbségek.
Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG