2p

Az Európai Bizottság nem elégedett a magyar válaszokkal, szó sincs a jogállami eljárás leállításáról.

Hiába nyújtott be Varga Judit két, elvben a brüsszeli igényeknek megfelelő törvényjavaslatot, az Európai Bizottságnál egyelőre nem merült fel a jogállamisági eljárás leállítása. A Népszava információ szerint Johannes Hahn költségvetési biztos szerdán újabb levelet küldött a magyar igazságügyi miniszternek.

"Megbíztuk Hahn biztost, hogy írjon a magyar hatóságoknak, és tájékoztassa őket azokról az intézkedésekről, amelyeket az Európai Bizottság szándékozik javasolni a (kormányközi) EU Tanácsnak arra az esetre, ha a Magyarország által hozott korrekciós intézkedések nem megfelelőek"

- közölte az Európai Bizottság a Népszava érdeklődésére. Az is kiderült, hogy a biztos konkrét pénzügyi lépéseket is kilátásba helyezett arra az esetre, ha nem születik megegyezés, azonban ezek részleteit nem árulták el.

Az viszont biztos, hogy a Bizottság az áprilisi levelére érkezett magyar válaszokat nem találta kielégítőnek, bár a kedden este benyújtott törvényjavaslatokat a szerdai levél elküldése előtt már nem volt ideje érdemben tanulmányozni a Bizottság szakértőinek.

Varga Juditnak egy hónapja van az új levél megválaszolására, szeptemberben pedig eldőlhet, hogy leáll-e a jogállami eljárás vagy újabb szintre lép.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
Makro / Külgazdaság Európa kétmillió euró humanitárius segélyt juttat Trump kiszemeltjének
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 14:48
A humanitárius helyzet romlására tekintettel az Európai Bizottság szerdán arról döntött, hogy kétmillió euró segélyt juttat Kubának - tájékoztatott a brüsszeli testület szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG