3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ezek történtek az éjszaka az orosz–ukrán háborúban.

  • Volodimir Zelenszkij elnök Ukrajna Hősének tüntette ki Olekszandr Matszijevszkij katonát, akit kamerák előtt géppuskával végeztek ki, miután oroszok elfogták. Zelenszkij azt mondta: „Ma Ukrajna Hőse címet adományoztam Olekszandr Matszijevszkij katonának. Egy ember, akit minden ukrán ismerni fog. Egy ember, akire örökké emlékezni fognak. Bátorságáért, Ukrajnába vetett bizalmáért és a »Dicsőség Ukrajnának!«-ért.”
  • Irakli Garibasvili georgiai miniszterelnök felszólította Ukrajna politikai vezetését, hogy maradjanak távol a grúz belpolitikától. A kritika azután hangzott el, hogy az ukrán politikai vezetők szolidaritásukat fejezték ki a Tbilisziben tüntetők iránt. Garibasvili „közvetlen beavatkozásként” jellemezte a georgiai politikával kapcsolatos megnyilvánulásukat, és azt mondta ukrán kollégáinak, hogy „vigyázzatok magatokra és hazátokra, mi pedig vigyázni fogunk a mi országunkra”.
  • Alekszandr Lukasenka fehérorosz elnök hivatalos látogatásra érkezett Iránba, hogy találkozzon a helyi vezetőkkel, és megvitassa a „kereskedelmi és gazdasági együttműködést”.
  • Az ukrán hadsereg szerint partizántámadásokról érkeztek jelentések Herszon régió oroszok által megszállt részén egy vasúti sín ellen. Az Ates partizáncsoport által közzétett videón az látható, ahogy felrobbantják az Abrikoszivka és Radenszk közötti vasúti pályát.
  • Az ukrán különleges erők Kraken egysége dróntámadásban semmisített meg két orosz megfigyelőtornyot Brjanszkban. A harmadik torony március 5-én megsemmisült.
  • Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminisztérium tanácsadója közzétett egy videót a Telegram csatornáján, amelyen látható, hogy a Donyeck régióban található Vuhledar város ellen gyújtóbombákkal támadnak.
  • Ukrajna és Oroszország is azt állította, hogy az elmúlt 24 órában több száz ellenséges katonát öltek meg a Bahmutért vívott harcban, Kijev elhárította a támadásokat, és a várost kettészelő kis folyó jelenti az új frontvonalat. Szerhij Cserevatyi ukrán katonai szóvivő azt állította, hogy Bahmutban 221 Moszkva-barát katona vesztette életét, és több mint 300-an megsebesültek. Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy 210 ukrán katona vesztette életét a frontvonal tágabb donyecki részén.

Elkeseredett harc folyik Bahmutért. Fotó: MTI / AP / Jevhen Maloletka
Elkeseredett harc folyik Bahmutért. Fotó: MTI / AP / Jevhen Maloletka

  • Az ukrán fegyveres erők vezérkara szerint az ukrán hadsereg öt területen több mint 92 orosz támadást vert vissza az elmúlt nap folyamán.
  • A török védelmi miniszter, Hulusi Akar kijelentette: úgy véli, hogy az ukrán gabona Fekete-tengeren keresztüli exportját lehetővé tevő megállapodást március 18-ától meghosszabbítják. Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy képviselőik még nem vettek részt a megállapodás meghosszabbításáról szóló tárgyalásokon.

(The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
Makro / Külgazdaság Rég nem látott lendület az autópiacon, Magyarország is nagyot ugrott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:49
A közép-kelet-európai autópiacon az új autók értékesítése csaknem egy százalékkal haladta meg a koronavírus-járvány előtti, 2019 első félévi volument az idei első fél évben, míg az Európai Unió egésze továbbra sem tért vissza a járvány előtti szintre – derül ki az AutoWallis legfrissebb, csütörtökön bemutatott autópiaci elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Újabb milliárdok szabadulhatnak fel a magyar vállalkozásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:02
Folytatódhat a Demján Sándor Tőkeprogram.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet egy rég nem látott szint az államadósságnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:13
Hatéves csúcs jöhet év végére.
Makro / Külgazdaság Vége: becsukja a NER három híres alapítványát a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:44
A vagyon visszakerül az államhoz, együttesen százmilliárdos tételben kapott közpénzt a három KEKVA.
Makro / Külgazdaság Rálépett a fékre, de még így is bezsebelt 67,5 milliárdot a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:28
Csak egy kategóriában fogadtak el több ajánlatot az előzetesen meghirdetettnél.
Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG