3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Bár a 2024-es költségvetést eredetileg 2,9 százalékos hiánycéllal tervezték meg, még messze vagyunk a teljesítésétől. A GDP-arányos hiány 2024. III. negyedévben 3,0 százalékos volt, az első három negyedévben pedig 3,5 százalékos lett.

A kormányzati szektor harmadik negyedévi hiánya 621 milliárd forint volt, a GDP 3,0 százaléka – írja péntek reggeli gyorstájékoztatójában a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Hozzáteszik, az egyenleg 133 milliárd forinttal, 0,9 százalékponttal kedvezőbb az egy évvel korábbinál.

A KSH közlése szerint 2024 III. negyedévében, 2023 azonos időszakához képest:

  • A kormányzati szektor hiánya 621 milliárd forint volt, a GDP 3,0 százaléka. Az egyenleg 133 milliárd forinttal, 0,9 százalékponttal kedvezőbb az egy évvel korábbinál.
  • A bevételek 570 milliárd forinttal, 7,3 százalékkal nőttek.
  • A kiadások 436 milliárd forinttal, 5,1 százalékkal emelkedtek.

2024 I–III. negyedévében:

  • Az előzetes adatok szerint 2110 milliárd forint, a GDP 3,5 százaléka volt a kormányzati szektor 2024. I–III. negyedévi hiánya.
  • A kormányzati szektor bevétele 25 205 milliárd, kiadása 27 315 milliárd forint volt.

2024 I–III. negyedévében, 2023 azonos időszakához képest:

  • Az egyenleg az előző év azonos időszakinál 814 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,8 százalékponttal kedvezőbb.
  • A bevételek 1865 milliárd forinttal, 8 százalékkal nőttek. A leginkább, 749 milliárd forinttal, 13,8 százalékkal a társadalombiztosítási hozzájárulások bevételei emelkedtek. A jövedelemadó-bevételek 604 milliárd forinttal, 15 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. A termelésiadó-bevételek 611 milliárd forinttal, 6,3 százalékkal magasabbak lettek. Az egyéb bevételek 102 milliárd forinttal, 2,4 százalékkal csökkentek.
  • A kiadások 1051 milliárd forinttal, 4,0 százalékkal emelkedtek. A bővülés a kifizetett munkavállalói jövedelem esetében 817 milliárd forint (15,3 százalék) volt. A pénzbeli társadalmi juttatásokat illetően 656 milliárd forintos (10,9 százalékos) volt a növekedés. A kamatkiadások 287 milliárd forinttal (11 százalékkal) nőttek. A bruttó állóeszköz-felhalmozás, a folyó termelőfelhasználás és a kormányzati szektor egyéb kiadásai csökkentek. A bruttó állóeszköz-felhalmozás 214 milliárd forinttal, 10,3 százalékkal, a folyó termelőfelhasználás 57 milliárd forinttal, 1,2 százalékkal, a kormányzati szektor egyéb kiadásai 438 milliárd forinttal, 7,9 százalékkal maradtak el a 2023. azonos időszakitól.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Óriási fordulatot jelez a cégek toborzási kedve
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:45
Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Makro / Külgazdaság Csak ámulunk-bámulunk: több mint kilenc éve nem fordult elő ilyen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:30
Februárban az éves infláció 1,4 százalék lett, ennél utoljára csak 2016 novemberében tett közzé alacsonyabb adatot a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Jövedékiadó-csökkentést is bejelentett a kormány az éj leple alatt megjelent rendeletében
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 06:45
Már olvasható a március 10-től hatályba lépett rendelet a Magyar Közlönyben a védett üzemanyagárakkal kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Vagy kompenzációt kérnek a kutak, vagy bezárnak – itt az első piaci reakció a védett árakra
Imre Lőrinc | 2026. március 9. 19:43
Magyarországot is elérte a nemzetközi üzemanyagárrobbanás, ezért a kormány védett árat vezetett be mindkét üzemanyagtípus esetében – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormány rendkívüli ülését követően. A Független Benzinkutak Szövetsége egészen mást javasolt, szerintük jelenleg még több a nyitott kérdés, mint a válasz. De vajon hogyan kerülhetők el az ellátási problémák?
Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: nincs közvetlenül fenyegető olajellátási hiány
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:09
A tagállamok rendelkeznek a szükséges készletekkel a Bizottság szóvivőjének szavai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor bejelentette: legfeljebb ennyibe kerülhetnek az üzemanyagok ma éjféltől!
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:49
Nem üzemanyagár-stop jön, hanem védett ár.
Makro / Külgazdaság Recseg-ropog az európai építőipar, de már vannak jó jelek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:34
Nem tört meg a negatív széria.
Makro / Külgazdaság Jön az ársapka az üzemanyagoknál Magyarország szomszédjában, de a csehek nem lépnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:31
A horvátok bevezetik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG