2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Lecserélik az elöregedett szállító helikoptereket.
H145M helikopter

A Honvédelmi Minisztérium (HM) közleménye szerint a haderőfejlesztés terén régóta napirenden lévő és emellett elengedhetetlenül szükséges tényező a forgószárnyas-, azaz a helikopterképesség megújítása.

A már hadrendben lévő eszközök nagyjavításon estek át, de a meglévő Mi-8-as és Mi-17-es szállító helikopterek hamarosan elérik üzemidejük és rendszerben tarthatóságuk végső határidejét. Ezért első körben ezek pótlásáról döntött a tárca az új helikopterek beszerzésével. A tárca a szerződést az Airbusszal kötötte meg 20 új könnyű, többcélú H145M típusú helikopterek katonai változatára.

A légierő fejlesztéséhez a tárca a közelmúltban a pilóták kiképzésére és az oktatási célok mellett egyéb katonai feladatokra is alkalmazható Zlin típusú kisrepülőgépeket szerzett be, valamint ezek mellett többfunkciós csapatszállító Airbus A 319-es repülőgépekkel bővítette a Magyar Honvédség légiflottáját.

A légierő képességfejlesztése ezzel nem fejeződött be: hamarosan a haderő vegyes flottájában jelenleg meglévő képességhiányok pótlására futár, illetve felderítő feladatokra is alkalmas kisebb repülőgépek, továbbá nagyobb méretű és teljesítményű, teherszállításra és légideszant feladatokra is alkalmas, úgynevezett rámpás katonai repülőgépek beszerzési eljárása indulhat meg.

Még több pénzt költenénk honvédelemre

Jól látszik, hogy a Magyar Honvédség beszerzésekbe kezdett, nemrég utasszállító repülőgépet és két körben Suzukikat is vettek.

Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára nemrég egy interjúban beszélt a hazai honvédelem jövőjéről. Magyarország épphogy a GDP 1 százaléka fölött költ honvédelemre. Nálunk csak Csehország, Szlovénia, Spanyolország, Belgium és Luxemburg hozott gyengébb számokat. Ez azt jelenti, hogy a NATO elvárásaihoz meg kellene duplázni, a Németh Szilárd által belengetett számokhoz pedig triplázni a honvédelmi költéseinket, bemondta a 3 százalékot.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szakad a lengyel Fidesz, már meg is alakult az új frakció
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 12:52
Nem várt sokat a lengyel Mateusz Morawiecki.
Makro / Külgazdaság Hogyan lett Kína és Szingapúr a két legnagyobb magyarországi beruházó?
Imre Lőrinc | 2026. július 29. 10:47
Igazán markánsan a 2020-as évektől látszódik a távol-keleti nagyberuházók szerepének felértékelődése a magyar gazdaságban. Tavaly Kína és Szingapúr hozta a legnagyobb volumenű befektetéseket hazánkba, az ázsiai tőke különösen a feldolgozóiparban lett meghatározó. Nagy kérdés, hogy a Tisza-kormány alatt változhat-e ez a felállás.
Makro / Külgazdaság Térdre rogyott a földrengés miatt a Toyota és a Honda
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 09:56
A kedden, Japánban történt erős földrengés után meghozták a fájdalmas döntést. Közben egyre több halálos áldozatról tudni a természeti csapás után, zajlik a mentés is.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb a baj a hazai turizmusban, a nyár is gyengén indult
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 08:30
A KSH szerint kevesebb volt a vendég júniusban és rövidebb ideig is maradtak, mint tavaly ilyenkor.
Makro / Külgazdaság A lesajnált európai gazdaság köröket vert most Kínára
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 17:22
Lassult a globális elektromosautó-piac növekedése az első fél évben – derült ki a PwC nemzetközi könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó cég kedden ismertetett tanulmányából. Ez elsősorban a kínai piac visszaesésével magyarázható, miközben Európában továbbra is erőteljes növekedés volt tapasztalható. 
Makro / Külgazdaság Friss helyzetkép: így áll most Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:32
Szerény növekedést ért el a német gazdaság a második negyedévben – írta a Bundesbank júliusi havi konjunktúra jelentésében.
Makro / Külgazdaság Majdnem húszéves rekord dőlt meg a spanyoloknál
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:07
Spanyolországban az elemzők által vártnál jelentősebben, 2008 első negyedéve óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta a második negyedévben – derült ki a spanyol statisztikai hivatal, az INE kedden közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság A nap képe: történelmi mélyponton a Duna vízszintje
Vámosi Ágoston | 2026. július 28. 15:10
Kedd délután 28 centiméterre csökkent a Duna vízszintje a budapesti vízmércénél, az Ínség-sziklán túl más földdarabok is előbukkantak.
Makro / Külgazdaság A legtöbb benzinkút érvényesítette az áremelkedést, a drágulásnak nincs vége
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:05
A héten szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is változik. 
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: az elmúlt évtizedek legnagyobb intézményi átalakulása jön a közösségi közlekedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:45
A parlament keddi ülésén 137 igen és 46 nem szavazattal, 7 tartózkodással elfogadta a „közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosításokról” szóló javaslatot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG