2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Interjút adott az Európai Néppárt csúcsjelöltje.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Nagyon bonyolultnak minősítette az Európai Néppárt és a Fidesz jelenlegi viszonyát Manfred Weber, az EPP európai parlamenti frakcióvezetője és EP-választási csúcsjelöltje a Lidové Noviny napilapnak adott interjúban.

Bonyolult velük együttműködni, ha azt nézzük, hogyan viselkednek és hogy viselkedik a magyar kormány - válaszolta Weber arra a kérdésre, hogy az EPP a májusi európai parlamenti választások után is úgy számol-e a Fidesszel, mint a pártcsalád tagjával.

Egy dolog azonban világos - megköveteljük az alapelvek betartását. Ezek a jogállamiság, a független média és bíróságok, a korrupció elleni harc és a tudományos kutatás szabadsága. Ezek az aspektusok nem csak kulcsfontosságúak, de ezeken alapszik az egész Európai Unió - szögezte le a kereszténydemokrata politikus.

Az Európai Bizottság elnökeként szigorúan tartanám magam ahhoz, hogy ezeket az elveket az unióban senkinek sem engedjük megsérteni - hangsúlyozta Weber. Hozzátette: a jövőben mérlegelni kell olyan szankciók létrehozását, amelyeket az EU alapelveit megsértő tagállamok ellen lehetne bevezetni.

Nehéz partner

Manfred Weber ismételten úgy fogalmazott, hogy az Európai Néppárt számára a Fidesz nehéz partner, amellyel nagyon bonyolult vita folyik azokról a jogszabályokról, amelyeket Orbán vezetett be Magyarországon az egyetemekkel és a civil szervezetekkel összefüggésben. Azt mondta, hogy az EPP európai parlamenti képviselői éppen ezért szavazták meg az uniós szerződés 7. cikkelye szerinti eljárás megindítását Magyarország ellen.

Ez a legerősebb eszköz, amely ma a rendelkezésünkre áll. Feladatunk, hogy fellépjünk az ellen az állam ellen, amely nem tartja be az alapelveket. Senkivel sem lehet ilyen szempontból kivételt tenni. Így van ez a korrupció esetében Romániában vagy Jan Kuciak újságíró meggyilkolása esetében Szlovákiában. Európának meg kell követelnie a jog betartását. Ebben, mint a (Európai) Bizottság elnöke, nem ismernék kompromisszumot – tette hozzá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Új ingatlannal gazdagodott tavaly Takács Péter és Rétvári Bence
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Idén is bepillantottunk a belügyminiszter és csapatának a vagyonnyilatkozataiba.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, nagyon lefékezett a növekedés
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:04
A vártnál jóval gyengébben teljesített az amerikai gazdaság tavaly év végén.
Makro / Külgazdaság Kezdődik? Szombattól drágul a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:08
Itt van, mire számíthatunk a kutakon.
Makro / Külgazdaság Kemény üzenetet kapott a magyar kormány Horvátországból az orosz olaj ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:49
Szívesen szállítanak olajat, csak nem oroszt. A horvát miniszter szerint csak az ár miatt vonakodik a magyar kormány.
Makro / Külgazdaság Kellemetlenül meglepetés Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:18
A várt növekedés helyett visszaesés januárban az ipari termelésben, gyorsulva csökkennek a termelői árak.
Makro / Külgazdaság Furcsa kettőségre hívja fel a figyelmet Bod Péter Ákos
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:34
A volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász azt elemzi, a három éve stagnáló gazdaság ellenére hogyan szárnyalhat a BUX.
Makro / Külgazdaság Megy ez orosz energia nélkül is? Bezuhantak a német energiaárak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:14
A többi termék drágult, de az energiaárak nagyot estek az elmúlt hónapokban.
Makro / Külgazdaság Kezdhetünk aggódni a benzinárak miatt? Tovább emelkedtek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 08:57
Főleg az Iránnal kapcsolatos aggodalmak mozgatják a piacot.
Makro / Külgazdaság Prémiumok és jutalmak húzták felfelé a decemberi kereseti adatokat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 08:45
Decemberben már 789 200 forint volt a bruttó átlagkereset – ez szép számnak tűnik, de érdemes megnézni a rendszeres, prémiumok, jutalmak és különjuttatások nélküli adatot is. A nettó mediánbér már 427 500 forintnál tartott az év végén.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor nem fenyegeti Ukrajnát, csak megjegyezte, hogy honnan kapják az áramot
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 07:22
Hosszú sajtótájékoztatót tartott Washingtonban a miniszterelnök, szóba került az ukrán-magyar olajvita is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG