1p

Sztrájkba kezdett az ILA szakszervezet 50 ezer dokkmunkása az Egyesült Államok keleti partján, és a Mexikói-öböl menti kikötőkben.

Ez a szakszervezet első sztrájkja 1977 óta. Az Egyesült Államok keleti parti és öböl menti kikötőin keresztül az összes amerikai import 43-49 százaléka és havi több milliárd dollárnyi kereskedelmi forgalom bonyolódik. Az USMX hétfői legutóbbi ajánlata szerint közel 50 százalékos béremelést kínált hat év alatt a dolgozóinak, de ezt az ILA elutasította a tárgyalásokhoz közel álló forrás szerint.

„Egy-két hetes fennakadás némi lemaradást fog okozni, de a szélesebb körű következmények minimálisak lesznek néhány, a kikötőktől nagyon függő területen, köztük Savannah-n kívül" - mondta Adam Kamins, a Moody's Analytics közgazdásza. „De bármi, ami ennél hosszabb, hiányhoz és árfelhajtó hatáshoz vezet" - mondta. Kamins szerint a legjelentősebb problémákkal az élelmiszer- és az autóipar szembesülne, mivel ezek különösen nagymértékben függnek a leállt kikötőktől - írja az Equilor elemzése.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Átveszi az irányítást az üzleti világban a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 19:33
Az AI (mesterséges intelligencia) vált a globális digitális gazdaság fő hajtóerejévé, amely egyszerre formálja át az üzleti szoftvereket, a keresést és a tartalomfogyasztást – írta friss elemzése alapján a Deloitte.
Nemzetközi Trump újabb játszmája: lejárt az Új START atomfegyver-korlátozási egyezmény – de mi jön ezután?
Bózsó Péter | 2026. február 5. 19:07
Lehet, hogy elindul egy új fegyverkezési verseny a nukleáris arzenálok terén, de van remény egy új, többoldalú megállapodásra is.
Nemzetközi Epstein-ügy: a brit miniszterelnök bocsánatot kért
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:23
A botrány kikezdte a kormányfőt.
Nemzetközi Zelenszkij világossá tette feltételét a tűzszünethez
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:07
Ukrajna kész a tűzszünetre, de Moszkván a sor – mondja az ukrán elnök. 
Nemzetközi Hadat üzent a tenger alatti szabotázsoknak az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:46
Több száz millió euróval védik az adatkábeleket. 
Nemzetközi Remény a békére: új fogolycsere Kijev és Moszkva között
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:29
Öt hónap után először.
Nemzetközi Több milliárd euró érkezett Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:22
2,9 milliárd euró az EBRD-től.
Nemzetközi A kínai tisztogatás a védelmi ipart is elérte
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:01
Az ország vezetése eltávolított három, a védelmi szektorhoz kötődő törvényhozót, miután vizsgálat indult a legfőbb tábornok ellen.
Nemzetközi Macron Putyin keze után nyúlt? A Kreml hallgat
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:24
Sem cáfolni, sem megerősíteni nem akarták, hogy francia topdiplomata járt Moszkvában.
Nemzetközi Eredmény született az orosz-ukrán tárgyalásokon
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:42
Kis lépés is lépés, ha a béke felé vezet? Foglyokat cserélnek a harcoló felek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG