2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Nagy-Britannia a Királyi Légierő szakértőit küldi Belgiumba, hogy segítsenek az ország repülőtereit fenyegető drónok elleni küzdelemben. A múlt héten drónok zavarták meg a légikikötők forgalmát, jelentős fennakadásokat okozva – bár bizonyíték nincs, de az akciókat sokat Oroszországnak tulajdonították.

Sir Richard Knighton, a brit fegyveres erők vezetője a The Guardian tudósítása szerint elmondta, hogy a brit hadsereg „embert és felszerelést” bocsát Belgium rendelkezésére – bár a The Guardian óvatosan fogalmazott, amikor azt mondta, hogy még nem ismert a repterek közelében észlelt drónok eredete.

A döntés Belgium segítségkérését követően született. Csütörtökön állították le a légiforgalmat a brüsszeli és liège-i repülőtereken, miután azonosítatlan drónokat láttak –  hasonló észleléseket jelentettek az ország katonai bázisai és nukleáris létesítményei közelében is.

Oroszországot tartják a legvalószínűbb elkövetőnek, ahogy az ősz folyamán Észak-Európában történt sorozatos incidensek esetében is. A múlt héten Boris Pistorius német védelmi miniszter arról beszélt, hogy szerinte a drónos zavarórepülések „valószínűleg összefüggésben állnak a Belgium által őrzött orosz befagyasztott vagyon felhasználása körüli vitával”. A The Guardian emlékeztet: az EU és az Egyesült Királyság politikusai arról tárgyalnak, hogyan lehetne felszabadítani az orosz központi bank vagyonának Belgiumban őrzött részét, hogy ezzel is hozzájáruljanak az Ukrajnának nyújtandó mintegy 140 milliárd euró összegű hitelhez.

 A Liege nemzetközi repülőtér központi terminálja. 2025. november 7-én 30 perces légiforgalmi szünetet jelentettek a repülőtéren történt újabb drónészlelés után.
A Liege nemzetközi repülőtér központi terminálja. 2025. november 7-én 30 perces légiforgalmi szünetet jelentettek a repülőtéren történt újabb drónészlelés után.
Fotó: DepositPhotos.com

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor szerint a nagyfiúk dolga a közel-keleti háború
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:16
Az iráni háborút az új világrend részeként kell értelmezni, ahol a nagyhatalmak ismét a saját nemzeti érdekeik szerint cselekszenek – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Mario Nawfal amerikai politikai kommentátornak adott interjújában.
Nemzetközi 3 millió dollár kártérítés fizethet a Meta és a Google
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:07
Az esküdtszék tagjai megalapozottnak találták a felperes állítását.
Nemzetközi Még a választások előtt Magyarországra látogathat Trump alelnöke
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 07:44
Azért jön, hogy támogassa a Fidesz kampányát.
Nemzetközi Az EU is részt venne az Ukrajna elleni agresszió kivizsgálásában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:52
Az EU csatlakozna az Ukrajna elleni agresszió bűntettével foglalkozó különleges törvényszékhez – derült ki a szerkesztőségünknek megküldött közleményből.
Nemzetközi Letartóztatták a cseh gyújtogatókat, akiket a magyar kormány terroristának jelölt
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:29
Két amerikai és egy cseh állampolgár.
Nemzetközi Feltűnően lecsökkent az EU-ban menedékkérők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 14:14
Érezhető a csökkenés.
Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG