2p

Nincs fegyvernyugvás a Közel-Keleten.

Tovább folynak a harcok az izraeli hadsereg (IDF) és a Hamász gázai iszlamista terrorszervezetek között a gázai övezet teljes hosszában hétfőn.

Az IDF teljes hosszában támadja a Gázai övezetet
Az IDF teljes hosszában támadja a Gázai övezetet
Fotó: MTI / AP / Ohad Zwigenberg

Az IDF két hét, több mint kétszáz, a Hamászhoz tartozó fegyveres megölése, és mintegy ötszáz hamászos elfogása után elhagyta az övezet északi részén fekvő Sifá kórházat, ahol másodszor harcoltak az ott bujkáló terroristákkal.

Az IDF jelentése szerint az övezet középső részén légicsapást mértek két, a Hamász által használt épületre, és megöltek a szárazföldi csapatokra azonnali fenyegetést jelentő fegyvereseket.

Tovább folytak a harcok az övezet déli részén is, ahol elesett egy húsz éves haifai sorkatona, és ezzel a gázai szárazföldi harcok kezdete óta 256-ra emelkedett az izraeli katona-áldozatok száma.

A rendőrség és a Sin Bet belbiztonsági szolgálat rajtaütött a Hamász Katarban élő vezetője, Iszmail Haníje 57 éves húgának az otthonán Izraelben, a Beér-Seva melletti Tel-Sevában. A razzia során a katonák dokumentumokat, videó és hanganyagokat, telefonokat, és egyéb bizonyítékokat találtak, melyek a rendőrség szerint súlyos biztonsági szabálysértések elkövetését jelzik. A gyanú szerint kapcsolatba lépett és közösséget vállalt a Hamász tagjaival, izraeli terrorcselekményre buzdított és támogatta a terrort. A házkutatásban több százezer sékelt is találtak. 

Az IDF jelentése szerint éjjel egy Irakból indított ellenséges drón belépett Izrael területére, és a déli Eilat városánál csapódott be, kisebb károkat okozva egy épületben. A támadást egy iraki Irán-barát milícia vállalta magára.

Dél-Libanonban izraeli légicsapásokat jelentettek hétfő reggel. A gázai háború októberi kirobbanása óta az Iránból támogatott libanoni Hezbollah síita szervezet napi rendszerességgel intéz támadásokat Izrael északi határvidéke ellen, melyekre az IDF ellentámadásokkal felel.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tovább pusztítanak Magyar madarai, kezdhetnek tényleg aggódni a Krímen
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:13
Újabb 12 találatot vittek be az ukrán drónok orosz hajóknak.
Nemzetközi Keresztbefeküdt a lengyel elnök a kormánynak a házasság védelmében
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:11
Ezúttal az élettársi kapcsolatok szabályozásának ügyében feszült egymásnak a lengyel kormány és az elnök.
Nemzetközi 300 millió euróval érkezett Kijevbe Keir Starmer
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:46
Utolsó hivatalos útjára sem érkezett üres kézzel a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Visszaesőként büntethetik a győzedelmes argentin válogatottat
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:52
Egy molinó miatt kaszálhatják el az argentin szövetséget az angolok elleni győzelem után.
Nemzetközi Újra átütötték az ukrán légvédelmet, halottak is vannak
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:11
Rakétákkal és drónokkal is támadt az orosz haderő.
Nemzetközi Betelt a pohár Iránnál: teljes zárlat jön a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 08:51
Egyetlen molekula olaj és gáz sem haladhat át a szoroson, amíg az Egyesült Államok nem állítja le a csapásokat.
Nemzetközi Kihúzták a gyufát a tévék Trumpnál, komoly retorzió jöhet
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 08:36
Visszavonná az amerikai elnök a műsorengedélyét azoknak a csatornáknak, amelyek nem közvetítették a beszédét.
Nemzetközi Visszalőtt Irán, Kuvait és Bahrein bánhatja
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 07:18
Folytatódott az adok-kapok az Arab-öbölben.
Nemzetközi Ezen a döntésen múlhat a brit Munkáspárt jövője
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 06:59
Megválasztották Keir Starmer utódját.
Nemzetközi Főműsoridőben mondott nagyon nagyokat Trump
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 06:38
Súlyos vádakat fogalmazott meg az amerikai elnök, de vannak bizonyítékai is?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG