2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Közel egy évvel az Izrael ellen indított, rendkívül brutális támadás után sem bán semmit.

A Hamász vezetője, Jahja Szinvar nem bánta meg az egy évvel ezelőtti október 7-i támadásokat, mondják a vele kapcsolatban állók, annak ellenére, hogy ezután szabadult el az izraeli invázió, amely több tízezer palesztint ölt meg, pusztulást okozott Gáza területén, és pusztítást zúdított a szövetséges Hezbollahra.

A 62 éves Szinvar, a Hamász határokon átnyúló támadásainak tervezője úgy, számára a fegyveres harc továbbra is az egyetlen módja annak, hogy kikényszerítse egy palesztin nemzet létrehozását - mondta négy palesztin tisztviselő és két közel-keleti kormányzati forrás a Reutersnek. Mint mondták, Szinvar hatalma továbbra is rendíthetetlen, bár a gázaiak körében már vannak jelei az elégedetlenségnek.

Megrongált autók a Gázai övezet közelében fekvő izraeli Reim kibuc környékén rendezett elektronikus zenei fesztivál helyszínén 2023. október 10-én
Megrongált autók a Gázai övezet közelében fekvő izraeli Reim kibuc környékén rendezett elektronikus zenei fesztivál helyszínén 2023. október 10-én
Fotó: MTI/AP/Tsafrir Abayov

Szinvar azután lett a szervezet általános vezetője, hogy elődjét, Iszmail Haníje-t júliusban egy teheráni látogatás során egy feltételezett izraeli csapás következtében megölték. Izrael nem ismerte el, hogy köze van a támadáshoz.

Izraeli források szerint a Gáza alatti labirintusszerű alagúthálózat árnyékában tevékenykedő Szinvar és testvére, aki szintén vezető parancsnok, eddig úgy tűnik, hogy túlélte az izraeli légicsapásokat, amelyek a jelentések szerint megölték helyettesét, Mohammed Deifet és más magas rangú vezetőket. Az Izrael által „a gonosz arcának” nevezett Szinvar titokban, állandóan mozgásban él, és nem digitális kommunikációra megbízható hírvivőket használ.

A Katar és Egyiptom által vezetett, hónapokig tartó sikertelen tűzszüneti tárgyalások során, amelyek a foglyok túszokért való cseréjére összpontosítottak, Szinvar volt az egyedüli döntéshozó.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem várt ajánlatot kapott Törökország az Európai Uniótól
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 08:36
Az Európai Unió azt javasolta Törökországnak, hogy csatlakozzon az Egységes Euró Fizetési Övezethez (SEPA), ami olcsóbbá és gyorsabbá tenné az euróban bonyolított határokon átnyúló átutalásokat – derült ki az EU ankarai ügyvivőjének a Reutersnek adott nyilatkozatából.
Nemzetközi A Reuters kiszivárogtatta Trump Iránnal kapcsolatos elképzeléseit
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 08:00
Több ezer amerikai katona telepítését fontolgatja Donald Trump kormányzata a közel-keleti műveletek megerősítésére, miközben az amerikai hadsereg a következő lépésekre készül az Irán elleni hadjáratban – mondta egy amerikai tisztviselő és három, az ügyet ismerő forrás.
Nemzetközi Elszabadultak az árak, Irán a világ egyik legfontosabb energetikai létesítményét támadta
Imre Lőrinc | 2026. március 19. 07:05
Csütörtök hajnalban iráni rakétatámadás érte a katari Ras Laffan energetikai létesítményt. Katar állami energiavállalata is megerősítette, hogy a fő telephelyükön található gázlétesítményeket találták el.
Nemzetközi Orbán Viktor már ma összetörheti az ukrán reményeket?
Kollár Dóra | 2026. március 19. 05:44
Csütörtök-pénteken összeülnek az uniós vezetők, Orbán Viktor azonban valószínűleg nem engedi el a vétót.
Nemzetközi Bár Donald Trump nem, de alelnöke Budapestre jön
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 18:02
A Reuters hírügynökség szerint a napokban Magyarországra látogathat J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke. 
Nemzetközi Kőkemény új kritikust kapott Vlagymir Putyin
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:48
Ilja Remeslo „Öt ok, amiért abbahagytam Vlagyimir Putyin támogatását” Telegram-bejegyzést küldött több tízezer követőjének, a téma Putyin volt. 
Nemzetközi Tényleg meghalt az iráni hírszerzési miniszter
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:06
Masoud Pezeshkian iráni elnök megerősítette Esmail Khatib hírszerzési miniszter halálát.
Nemzetközi Zelenszkij: „Nagyon rossz előérzetem van”
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:14
Az ukrán elnök a béketárgyalások folytatásával kapcsolatban nyilatkozott meg.
Nemzetközi Rendületlenül támadják Moszkvát az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:59
 Az orosz légvédelem a hétvégén 250 Moszkva felé tartó ukrán drónt lőtt le.
Nemzetközi Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 09:54
Irak újraindította az északi olajexportot Törökország felé.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG