1p

Február nyolcadikán a brazil rendőrség elvette Jair Bolsonaro volt elnök útlevelét, és letartóztatta két korábbi beosztottját, akiket azzal vádolnak, hogy puccsot terveztek végrehajtani az országban, miután Bolsonaro elvesztette a választást.

New York Times most azt írja, négy nappal később Boslonarot videóra vette egy kamera, amint a brazíliavárosi magyar nagykövetség bejárata előtt várakozik. A nagykövetség kameráinak felvételeit valaki kiszivárogtatta a lapnak - számolt be a 24.hu.

A volt brazil elnök két napig volt a magyar nagykövetségen, ahol a magyar nagykövettel is találkozott. Bolsonarot idegen állam nagykövetségének területén nem tudják letartóztatni.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő és Jair Bolsonaro, Brazília korábbi elnöke kezet fog kétoldalú tárgyalásuk előtt Buenos Airesben 2023. december 9-én. A miniszterelnök december 10-én részt vesz Argentína új elnöke, Javier Milei beiktatásán.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő és Jair Bolsonaro, Brazília korábbi elnöke kezet fog kétoldalú tárgyalásuk előtt Buenos Airesben 2023. december 9-én. A miniszterelnök december 10-én részt vesz Argentína új elnöke, Javier Milei beiktatásán.
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A New York Times szerint Bolsonaro az Orbán Viktorral ápolt barátságára építve szerette volna megkerülni a brazil igazságszolgáltatást. A felvételek szerint Bolsonaro autóját maga Halmai Miklós, a Brazíliába küldött magyar nagykövet kísérte be a kapun. Később az is látszik, hogy ágyneműt visznek neki és a két biztonsági emberének az épületen belül. Végül február 14-én távozott a magyar nagykövetségről.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump mégis inkább a középkorba bombázná Iránt, Európát meg a sorsára hagyná
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 07:49
Nekik van olajuk, a többiek vegyék el maguknak, ha tudják. Iránt a középkorba bombázná vissza Trump.
Nemzetközi Parkolópályára állították a Hold felé tartó űrhajósokat
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:53
De ez is a terv része. Felszállt az Artemis.
Nemzetközi Tényleg közel a béke? Megszólalt Trump és az iráni elnök is
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 06:34
Mindketten a konfrontáció esetleges végéről beszéltek – de ugyanazt is értik alatta?
Nemzetközi Jönnének vissza az angolok az Európai Unióba?
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:14
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint az iráni konfliktus és a bizonytalanság felé tartó világ környezetében az Európai Unió és Nagy-Britannia kapcsolatrendszerének szorosabbra vonását diktálják a brit nemzeti érdekek, és ennek érdekében London hamarosan újabb kétoldalú csúcstalálkozót tart az EU-val.
Nemzetközi Áthúzták Trump Fehér Házi bálterem-terveit
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:06
Egy amerikai szövetségi bíró ideiglenesen leállította Donald Trump 400 millió dolláros Fehér Házi bálterem-projektjét, mert szerinte az elnök nem rendelkezik megfelelő jogi felhatalmazással a beruházás megvalósítására. A döntés egyelőre csak átmeneti, de komoly jogi akadályt jelent az építkezés előtt.
Nemzetközi Szijjártó Péter visszaszólt a cseh köztársasági elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 17:18
Élesen visszautasította a cseh államfő bírálatait szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, mondván, hogy Petr Pavelnek óvatosabban kellene fogalmaznia az Ukrajna érdekében végrehajtott lehallgatási ügyben, mivel ha nincsen rendszerváltás, akkor a kommunista Csehszlovákia hírszerző kémje lett volna Nyugat-Európában.
Nemzetközi Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:48
Az iráni vezető éppen most kért tűzszünetet az Egyesült Államoktól – jelentette be szerdán Donald Trump amerikai elnök, hozzátéve, hogy Washington a kérést a Hormuzi-szoros megnyitásától teszi függővé.
Nemzetközi Fontos lépéseket tett szerdán az Európai Bizottság Ukrajna pénzügyi támogatásához
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 15:47
Az Európai Bizottság előkészítő lépéseket tett az Ukrajnának nyújtandó pénzügyi támogatás, illetve a dróngyártás fellendítése érdekében.
Nemzetközi Rio de Janeiro-méretű lakosság menekült el Ukrajnából
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:38
Az orosz-ukrán háború 2022. februári kezdete óta mintegy 6 millióan hagyták el Ukrajnát a harcok miatt, 57 százalékuk nő – közölte Olekszandr Gladun ukrán demográfus.
Nemzetközi Trump „erősen fontolgatja”, hogy az Egyesült Államok elhagyja a NATO-t
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:10
Az amerikai elnök a The Telegraphnak adott interjút.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG