2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1305,75 pontos, 1,51 százalékos csökkenéssel, 84 947,50 ponton zárt pénteken.

Muhi Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek azt mondta, hogy a kereskedelmi háború eszkalációja miatt elromlott a nemzetközi befektői hangulat.

Kína ugyanis pénteken 125 százalékra emelte az amerikai termékekkel szembeni büntetővámot. Ennek hatására a befektetők globális recesszió lehetőségétől tartanak, ezért amellett döntöttek, hogy csökkentik a kockázatokat.

Ennek következtében nem csupán a magyar, hanem az amerikai és a nyugat-európai részvények is gyengébben teljesítettek.

Az elemző hozzátette: a vezető hazai részvények közül egyedül a Magyar Telekom tudott emelkedni, mivel annak részvényeit az Erste felminősítette, és 1945 forintra emelte a célárat.

A Mol-papírok ára 58 forinttal, 2 százalékkal 2840 forintra, az OTP-részvények ára 390 forinttal, 1,65 százalékkal 23 240 forintra, a Richter-papírok árfolyama 280 forinttal, 2,66 százalékkal 10 240 forintra gyengült.

Ezzel szemben a Magyar Telekom árfolyama 40 forinttal, 2,58 százalékkal 1590 forintra erősödött.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 8369,03 ponton zárt pénteken, ez 27,22 pontos, 0,32 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij rafinált húzása: a Barátság újraindítása már a Tisza-kormányt segíti
Wéber Balázs | 2026. április 21. 18:42
Az ukrán elnök két legyet ütött egy csapásra azzal, hogy a magyar választások utánra időzítette a Barátság kőolajvezeték újraindítását. Ezzel már nem Orbán Viktornak, hanem Magyar Péter leendő miniszterelnöknek tett egy kvázi gesztust, miközben bebiztosította, hogy Ukrajna még időben megkapja az uniós forrásokat. Nagyító alatt ezúttal a Barátság körüli politikai játszma.
Nemzetközi Sok a rejtély a csádi misszió körül, a Főügyészség is vizsgálódni kezdett
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:47
Szinte véletlenül derült ki, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vizsgálja az ügyet. 
Nemzetközi Amnesty International: hatalmas támadást indítottak az emberiség ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:54
Határokon átívelő jogtipró szerveződések, köztük illegális háborúk és szemérmetlen gazdasági zsarolás révén dominanciára törő területrabló kormányok indítottak támadást az emberiség ellen – áll az Amnesty International (AI) által az emberi jogok globális helyzetéről összeállított, kedden Londonban ismertetett éves jelentésben.
Nemzetközi Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:33
A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – jelentette be kedden a PNL-t vezető Ilie Bolojan miniszterelnök, miután a PSD megvonta tőle támogatását.
Nemzetközi Újabb szankciókról döntött az EU
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:35
Az Európai Unió Tanácsa újabb korlátozó intézkedéseket fogadott el két olyan szervezettel szemben, amely az orosz hibrid tevékenységekhez, különösen propagandához és dezinformációhoz kapcsolódik – közölte a testület kedden.
Nemzetközi A németek többsége bánja az atomenergia feladását
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:52
A németek mintegy fele szerint hiba volt feladni a nukleáris energiát – derült ki a YouGov és a Sinus Institute közvélemény-kutatók kedden közzétett felméréséből.
Nemzetközi Baj van? Belgiumban válsághelyzet-kezelési kampány indult
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 13:24
A belga szövetségi kormány kedden kampányt indított annak érdekében, hogy felkészítse a lakosságot a vészhelyzetekre, és arra ösztönzi a háztartásokat, hogy legalább 72 órán át önállóan is képesek legyenek boldogulni például egy nagymértékű áramszünet vagy internetszolgáltatás-kiesés esetén.
Nemzetközi Megszülethetett a politikai döntés, Zelenszkij kinyitja az olajcsapot
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:31
A Barátság kőolajvezeték újraindításáért cserébe a magyar kormány már szerdán visszavonhatja a vétóját.
Nemzetközi Ma tárgyalhat Magyar Péter Robert Ficóval, fontos kérdések vannak napirenden
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 10:59
A leendő magyar miniszterelnök, Magyar Péter kedden tárgyal telefonon Robert Fico szlovák kormányfővel, akit egyebek mellett a Beneš-dekrétumokról is kérdezni szeretne. A leköszönő Fidesz-kormány azon törekvését pedig, hogy az orosz földgáz ügyében a magyar és a szlovák kormány közösen indítson pert az EU vezetése ellen, inkább nem folytatná – írja a Parameter.sk.
Nemzetközi Kipróbálják a cikkelyt, amely alapján háborúba mehetnének az uniós országok
Litván Dániel | 2026. április 21. 10:01
Ér valamit a közös uniós védelmi záradék? Az uniós csúcs után megpróbálják szimulálni ezt is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG