2p

Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója szerint a repülőgép utasait két italra kell korlátozni a repülőtereken.

A Ryanair vezérigazgatója azt mondta, hogy az alkoholkorlátozások bevezetése a repülőtereken segít megbirkózni a járatokon tapasztalható problémákkal. Az alkohol miatt hetente fordulnak elő erőszakos jelenetek – mondta –, különösen, ha más anyagokkal keverik.

"Nem akarjuk megbántani az embereket, ha isznak" - írja a BBC

"Ha nem engedjük meg az embereknek, hogy ittasan vezessenek, akkor 33 000 láb (mintegy 10 ezer méter - a szerk.) magasan miért ültetjük be őket a repülőgépekbe?" - tette fel a költői kérdést a vezérigazgató, aki szerint a személyzet tagjai és más utasok célpontokká váltak.

A késések tovább fokozzák a problémát, hiszen így a repülőtereken több idő jut italozásra. 

Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója szerint nagy probléma a reptéri italozás
Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója szerint nagy probléma a reptéri italozás
Fotó: Depositphotos

"Régebben az emberek, akik túl sokat ittak, végül elestek vagy elaludtak. Most azonban ezek az utasok tablettákat és egyéb tudatmódosító szereket is fogyasztanak. Ennek a keveréke sokkal agresszívebb viselkedést eredményez, amit nagyon nehéz kezelni" - magyarázta a Rynair-vezér.

O'Leary arra is felhívta a figyelmet, hogy a légitársaságok nehezen tudják azonosítani a részeg embereket a kapuban, különösen, ha csoportosan szállnak fel.

"Amíg fel tudnak állni és csoszogni tudnak, átjutnak. Aztán amikor a gép felszáll, tapaszaljuk a helytelen viselkedést" - mondta.

A Ryanair munkatársai mindig alkoholt keresnek azoknál az utasoknál, akik Ibizára utaznak, az egyik leghírhedtebb "bulicélpontra". További kihívást jelentő célpontok közé tartozik néhány görög sziget is.

Az AirportsUK szóvivője azt mondta, hogy az alkohol vagy más okok miatti bomlasztó magatartás elfogadhatatlan, és súlyos szankciókhoz vezethet. Ezek a szankciók pénzbüntetést, a beszállás elutasítását vagy akár két évig terjedő szabadságvesztést is tartalmaznak.

A szóvivő hozzátette, hogy a repülőtereken a szabályok széles skálája van érvényben a zavaró magatartás megfigyelésére és kezelésére, valamint mindenki biztonsága érdekében.

"A repülőterek elkötelezettek amellett, hogy biztonságos és élvezetes utazási élményt nyújtsanak minden utasnak, és örülünk, hogy az utazók túlnyomó többsége továbbra is felelősségteljesen élvezi utazását" - tették hozzá. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Döntött a kormány: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat magyar szakaszát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 16:52
A szerbek szerint szabotázsakció készülhetett a Török Áramlat ellen.
Nemzetközi Hadijelentés: büszkén sorolják az oroszok, hogy miket tudtak szétlőni
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 16:12
1215 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.
Nemzetközi A Dnyeper túlpartját támadták az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 14:28
Öt ember meghalt Nikopol városában.
Nemzetközi Donald Trump különleges akcióról tett bejelentést
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:51
Kimenekítették Iránból a lelőtt F–15-ös személyzetének második tagját is.
Nemzetközi Újabb vezéráldozatokkal járhat Trumpék iráni kudarca
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:19
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének szélesebb körű átalakítását fontolgatja. Egyre jobban frusztrálják ugyanis az iráni háború politikai következményei: az emelkedő üzemanyagárak, a zuhanó támogatottsági mutatók és a novemberi félidős választások miatti republikánus aggodalmak.
Nemzetközi Szintet lépett Oroszország: már nappal is drónokkal támadja Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 15:00
Orosz dróntámadásban öten meghaltak és huszonketten megsebesültek szombaton a kelet-közép-ukrajnai Dnyipropetrovszk megyei Nyikopolban – közölték a helyi hatóságok, miközben Oroszország egyre több nappali légitámadást hajt végre.
Nemzetközi Meglepően szűkszavú volt Trump a lezuhant amerikai vadászgép ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 08:20
Az amerikai elnök szerint az Iránban lezuhant amerikai vadászrepülőgéppel történtek nem befolyásolják az Egyesült Államok egyeztetéseit Iránnal.
Nemzetközi Kegyetlen támadással reagált Moszkva Ukrajna húsvéti tűzszüneti ajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:59
Oroszország súlyos légitámadást indított péntek délelőtt Ukrajna ellen; a légierő közölte, hogy Tu-95-ös és Tu-160-as stratégiai bombázó repülőgépek felszállását, valamint több száz, pilóta nélküli eszköz mozgását észlelték a légtérben. A helyi hatóságok arról számoltak be, hogy a támadásoknak több civil áldozata van.  
Nemzetközi Feltartóztatak egy orosz tartályhajót, amely hatalmas olajszennyezést okozott a Balti-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 15:45
A svéd parti őrség feltartóztatott pénteken egy Oroszországból elindult tartályhajót, amelyről azt gyanítják, hogy egy 12 kilométer hosszan elterülő olajszennyezést okozott a Balti-tengeren.
Nemzetközi Aggódik a német külügyminiszter Trump kijelentése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 14:20
A NATO fontossága mellett érvelt Johann Wadephul német külügyminiszter a Funke médiacsoport lapjainak adott, pénteken közzétett interjújában, egyben aggodalmának adott hangot Donald Trump amerikai elnöknek a szövetségből való kilépéssel kapcsolatos szavai miatt.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG