3p

Az amerikai fogyasztói kiadások augusztusban a vártnál valamivel jobban nőttek, mivel a családok nyaralni mentek és étterembe jártak, ami a harmadik negyedév előrehaladtával szilárd lábakon tartotta a gazdaságot, miközben az infláció továbbra is folyamatosan emelkedett.

A fogyasztói kiadások, amelyek az amerikai gazdasági tevékenység több mint kétharmadát teszik ki, a júliusi, felülvizsgálatlan 0,5 százalékos növekedés után 0,6 százalékkal emelkedtek a múlt hónapban, közölte a Kereskedelmi Minisztérium Gazdasági Elemző Irodája. A Reuters által megkérdezett közgazdászok a fogyasztói kiadások 0,5 százalékos növekedését jósolták.

A Kereskedelmi Minisztérium pénteki jelentése szerint a gazdaság eddig megőrizte az április-júniusi negyedévi lendületének nagy részét. Az új adat a gazdaság ellenálló képességének jele, amelyek a héten más adatokban is megmutatkoznak, az alacsony elbocsátások és a vállalkozások erős kereslete a beruházási javak iránt, és ezek nem támasztják alá a Federal Reserve idei kamatcsökkentési terveit, miután az amerikai jegybank a múlt héten újraindította a monetáris politika enyhítését – írja a Reuters.

A New York-i tőzsde is örült a kamatvágásnak
A New York-i tőzsde is örült a kamatvágásnak
Fotó: X/@NYSE

„Ez a jelentés nem támasztja alá Stephen Miran (a Fed elnöke) azon javaslatait, hogy az irányadó kamatlábakat azonnal és jelentősen csökkenteni kell” – mondta Carl Weinberg, a High Frequency Economics vezető közgazdásza. „Valójában ezek a számok semmilyen ajánlást nem tartalmaznak a monetáris kondíciók enyhítésére vonatkozóan.”

Nagy volt a nyár

A kiadásokat olyan szolgáltatásokra fordított kiadások növelték, mint a közlekedés, beleértve a repülőutakat is. A fogyasztók éttermeket és bárokat látogattak, valamint szállodákban és motelekben szálltak meg. Növelték a szabadidős szolgáltatásokra fordított kiadásokat.

A pénzügyi szolgáltatásokra és a biztosításra fordított kiadások emelkedtek, akárcsak az egészségügyre, a lakhatásra és a közművekre fordított kiadások. A szolgáltatásokra fordított kiadások 0,5 százalékkal nőttek, ami megegyezik a júliusi növekedéssel.

A háztartások szabadidős cikkeket és járműveket, ruházatot és lábbelit is vásároltak, és többet költöttek benzinre és egyéb energiahordozókra, valamint élelmiszerekre és italokra. Az árukiadások 0,8 százalékkal emelkedtek a júliusi 0,6 százalékos növekedés után.

A munkaerőpiac felvételi oldala azonban küzd, a munkahelyteremtés az elmúlt három hónapban szinte teljesen megtorpant a kereskedelempolitikai bizonytalanság, valamint a bevándorlási korlátozások miatt, amelyek csökkentették a munkaerő-kínálatot.

A kiadások a munkaerőpiac jelentős lassulása ellenére is tovább nőttek. A fogyasztást a magas jövedelmű háztartások hajtják, mivel az erős részvénypiac és a továbbra is magas lakásárak növelik vagyonukat. A Fed e havi adatai szerint a háztartások vagyona rekordot jelentő 176,3 billió dollárra ugrott a második negyedévben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Fél év börtön jár Szlovákiában a Beneš-dekrétumok megkérdőjelezéséért: mit szól ehhez a magyar kormány?
Imre Lőrinc | 2025. december 23. 19:30
Fél év börtön jár Szlovákiában a Beneš-dekrétumok megkérdőjelezéséért. Peter Pellegrini szlovák elnök előbb részbeni vétót emlegetett, végül mindent jóváhagyott – számol be róla a Népszava. A magyar kormány nem konfrontálódott az ügyben a Beneš-dekrétumokat védő Fico-kormánnyal.
Nemzetközi 2025 és a háborúk: ismét brutális évet zárt a világ
Wéber Balázs | 2025. december 23. 18:31
Az idei sem volt éppen szívderítő év a külpolitikában, ráadásul év végén még berobbanhat egy újabb lőporoshordó. Nagyító alatt ezúttal 2025.
Nemzetközi Londonban vették őrizetbe Greta Thunberget
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 17:35
A rendőrség szerint az aktivista a terrorizmusellenes törvényt szegte meg.
Nemzetközi Egyre többször bukkan fel Trump neve, Epstein magángépén is többször utazott az amerikai elnök
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 17:00
Jóval többször említik Donald Trumpot azok a Jeffrey Epsteinnel kapcsolatos dokumentumok, amelyeket a héten hoztak nyilvánosságra az Egyesült Államokban, mint azok, amelyeket korábban ismertettek a hatóságok.
Nemzetközi Zelenszkij szerint elkészültek a biztonsági garanciák a háború lezárására
Imre Lőrinc | 2025. december 23. 15:10
Amerikai tisztségviselők a hétvégén Miamiban tárgyalásokat folytattak ukrán és európai delegációkkal, és Floridában külön megbeszéléseket tartottak orosz képviselőkkel is.
Nemzetközi Kegyetlen karácsonyi meglepetéssel készül Putyin?
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 14:00
Figyelmeztetést tett közzé az ukrán elnök.
Nemzetközi Levegőbe emelkedtek a lengyel harci gépek az orosz támadás miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 13:30
Orosz támadás érte kedden hajnalban Ukrajna energetikai infrastruktúráját. Sajtóbeszámolók szerint ez többek között áramkiadásokat eredményezett.
Nemzetközi Elon Musk nem lesz boldog, ha meglátja ezeket az adatokat
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 10:24
Az elektromosautó-piac összességében növekszik.
Nemzetközi Egyre durvábban támadják Odesszát az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 08:50
Elvághatják Ukrajnát a Fekete-tengertől.
Nemzetközi Donald Trump olyan bejelentést tett, amitől Kína is félhet
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 07:13
Soha nem látott méretű hadihajókból álló amerikai flotta építését jelentette be Donald Trump elnök hétfőn.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG