3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Hónapok óta jelezte a szerb katonai hírszerzés, hogy szabotázsakció készülhet a gázinfrastruktúra ellen, ám a figyelmeztetéseket eddig fenntartásokkal fogadta az államvezetés – jelentette ki Djuro Jovanic, a szerb katonai biztonsági ügynökség (VBA) igazgatója vasárnap Belgrádban.

A VBA vezetője rendkívül sikeresnek nevezte a vasárnapi akciót, amelynek során a magyar határ melletti Magyarkanizsa közelében robbanószerkezetekhez szükséges eszközöket találtak. Mint mondta: a műveletet alapos terepmunka és más szolgálatokkal folytatott információcsere előzte meg.

Kiemelte: olyan adatok birtokában voltak, amelyek szerint egy migránscsoporthoz tartozó, katonai szolgálatra alkalmas személy szabotázsakciót próbálhat meg végrehajtani a gázvezeték-hálózat ellen.

Az igazgató közlése szerint a keresett személyt mindenképpen őrizetbe veszik, a kérdés csak az, hogy a nyomozás néhány napig vagy hónapokig tart-e.

Djuro Jovanic beszámolója szerint a helyszínen külön csomagolt, hermetikusan lezárt robbanóanyagot, gyutacsot, valamint a robbanószerkezet előkészítéséhez szükséges szerszámokat és eszközöket találtak.

Hozzátette: a robbanóanyagon lévő jelölések alapján azokat az Egyesült Államokban gyárthatták.

A VBA vezetője visszautasította azokat az – általa dezinformációnak nevezett – állításokat, amelyek szerint a szerb hadsereg „egy másik fél érdekében” ukrán eredetű robbanóanyag megtalálásával Ukrajnát próbálná felelőssé tenni. Mint fogalmazott, a robbanóanyag gyártási helye önmagában nem utal sem a megrendelőre, sem a végrehajtóra.

A szerb hatóságok korábban súlyos biztonsági incidensként értékelték az ügyet, amely szerintük a szerbiai és a regionális energetikai stabilitást is veszélyeztethette volna.

Mladenka Manojlovic, a Szabadkai Felsőfokú Ügyészség ügyésze közölte, tiltott fegyver- és robbanóanyag-előállítás, -tartás és -kereskedelem, valamint szabotázs gyanújával indítottak eljárást az ügyben.

Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök korábbi tájékoztatása szerint a rendőrség és a hadsereg akciójában két hátizsákot, valamint két nagy csomag robbanóanyagot találtak gyutacsokkal együtt, emellett további nyomokat is rögzítettek.

A szerb védelmi minisztérium közölte: a biztonsági erők folytatják a helyszíni munkát Magyarkanizsa községben további nyomok felkutatása, valamint az ügyben érintett személyek azonosítása és felelősségre vonása érdekében.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az orosz szankciókat kijátszó hálózatot számoltak fel a szomszédban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 19:23
Felszámolt Ausztria egy hálózatot, amelyben egy bécsi székhelyű vállalat orosz rakéták és vadászgépek hajtóműveinek gyártásához szállított berendezéseket, megsértve az Európai Unió szankcióit – közölte hétfőn az osztrák belügyminisztérium.
Nemzetközi Rekordszámú migráns érkezett egyetlen lélekvesztőn Nagy-Britanniába
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 17:16
Rekordszámú, 230 illegális bevándorló, köztük 20 gyerek érkezett egyetlen nagy, felfújható gumicsónak fedélzetén a hétfőre virradó éjjel a La Manche csatornán Nagy-Britanniába – jelentette hétfőn a Francia Tengeri Mentőtársaság (SNSM) és a brit közszolgálati média, a BBC.
Nemzetközi Interjút adott az üzletemberből lett ukrán drónparancsnok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 16:40
A Krím ellen végrehajtott ukrán csapások egy olyan hadművelet első szakaszát jelentik, amelynek célja alkalmatlanná tenni a 2014-ben Oroszország által jogellenesen annektált félszigetet arra, hogy az orosz erők támaszpontként, felvonulási területeként használják – jelentette ki Bródi Róbert (Robert „Magyar” Brovgyi), az ukrán hadsereg drónerőinek parancsnoka az AP hírügynökségnek adott, hétfőn megjelent interjújában.
Nemzetközi Erős földrengés rázta meg Kolumbiát (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 16:19
Jelentős károkat okozott egy erős földrengés Kolumbia csendes-óceáni partvidékén – közölték a hatóságok.
Nemzetközi Dánia és Olaszország meg akarja állítani az ellenőrizetlen migrációt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 15:47
Az Európába irányuló ellenőrizetlen migráció megállítását és az Európai Unió határain kívül eső regisztrációs központok (hotspot) létrehozását sürgette hétfőn kiadott közös nyilatkozatában Mette Frederiksen dán, és Giorgia Meloni olasz miniszterelnök.
Nemzetközi Moldova hazarendeli moszkvai nagykövetét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 14:45
A moldovai külügyminisztérium konzultációra visszahívja moszkvai nagykövetét, miután az ország területén lezuhant és felrobbant egy drón – közölte hétfőn a tárca.
Nemzetközi Szükségállapotot hirdettek Kanadában, a legrosszabbra készülnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 14:08
A lakosokat arra figyelmeztetik, hogy készüljenek fel a legrosszabbra, mivel Kanadában kicsúszott az irányítás a bozóttűz felett.
Nemzetközi Új állása lesz Orbán Viktornak?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 13:14
Panyi Szabolcs szerint Orbán kicsekkol Magyarországról, az ENSZ-nél és a FIFA-nál keres új munkát.
Nemzetközi A románok ismét vakarják a fejüket a Duna miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 12:21
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése a romániai atomerőműnél.
Nemzetközi Sok halottja és sebesültje van az orosz légi és tüzérségi csapásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 11:11
Öt ember meghalt az északkelet-ukrajnai Harkiv megyei Buhajivka településen, míg az észak-ukrajnai Szumiban tizennégyen megsebesültek az orosz tüzérségi és légicsapások következtében mára virradóra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG