2p

Amerika egyik legnagyobb egészségbiztosítási cégének a vezetőjét agyonlőtték New Yorkban. 

Agyonlőtték a UnitedHealthcare vezérigazgatóját, Brian Thompsont New Yorkban, a Times Square közelében a Manhattan Midtown-i Hilton Hotel előtt. Az 50 éves férfit kórházba szállították, ahol később meghalt. 

A rendőrség szerint egy gyanúsított kint várta Thompsont, aki símaszkot viselve elmenekült a helyszínről, és még mindig szabadlábon van, jelenleg üldözik. A rendőrség szerint előre eltervezett támadásnak tűnik a gyilkosság – írja a BBC.

Üldözik az elkövetőt
Üldözik az elkövetőt
Fotó: Depositphotos

Thompson a UnitedHealthcare, az Egyesült Államok legnagyobb magánbiztosítójának vezetője volt. 2021 áprilisában nevezték ki a UnitedHealthcare vezérigazgatójává. Tavaly 10,2 millió dollárt (8 millió fontot) keresett a vállalatnál. Az 50 éves férfi 2004-ben kezdett az egészségbiztosítónál, és több vezetői pozíciót is betöltött, többek között a társaság kormányzati programokkal foglalkozó részlegének vezérigazgatójaként.

A UnitedHealthcare a Minnesota állambeli Minnetonkában található bevétel alapján a legnagyobb egészségügyi vállalat az Egyesült Államokban. A vállalat mintegy 440 000 embert foglalkoztat világszerte. Az anyavállalatot, a UnitedHealth csoportot az 1970-es években alapították. 2023-ban a vállalat nettó nyeresége 22,3 milliárd dollár volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izrael nem várt tovább: újabb légicsapás Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 17:12
A Hamász egyik vezetőjét, a 2023 októberi terrortámadás egyik kitervelőjét ölhette meg egy célzott légicsapással.
Nemzetközi Drón- és rakétazáport zúdított Oroszország Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 15:55
Az orosz hadsereg több mint 450 csapásmérő drónnal és 30 különböző típusú rakétával támadta Ukrajnát szombatra virradóan, több polgári létesítményben károk keletkeztek, családok ezrei maradtak áram nélkül – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Telegramon.
Nemzetközi Ha az oroszok újra megtámadják Ukrajnát, ki lesz az ellenség?
Privátbankár.hu | 2025. december 13. 10:25
Az európaiak és az ukránok „biztonsági garanciákat” kérnek az amerikaiaktól, mielőtt bármilyen tárgyalást folytatnának az oroszokkal a területi kérdésekről – közölte a francia elnökség.
Nemzetközi Döntöttek: tényleg kikerülte az EU a magyar vétót
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 19:08
Határozatlan időre befagyasztották a lefoglalt orosz vagyonokat.
Nemzetközi Epstein-ügy: újabb fotókon tűnt fel Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 18:59
A botrány folytatódik.
Nemzetközi Ismét vészhelyzet van Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:56
Áldozatokat szedett a heves esőzés és a szokatlan hideg Izraelben és a Gázai övezetben – jelentették palesztin források és az izraeli mentőszolgálat.
Nemzetközi Zelenszkij frappánsan vágott vissza az oroszoknak: „ott voltam, gratuláltam a srácoknak”
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 15:37
Kupjanszk térségében járt az ukrán elnök.
Nemzetközi Elege van a németeknek, behívatták az orosz nagykövetet
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:53
Az orosz „hibrid tevékenységek” miatt.
Nemzetközi Robert Fico megírta levelét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:59
Pozsony nem fog támogatni semmilyen, az ukrán hadikiadások támogatását célzó megoldást, amelyben Szlovákiának is részt kellene vennie – szögezte le Robert Fico szlovák miniszterelnök az Európai Tanács elnökének, António Costának írt levelében pénteken.
Nemzetközi Két legyet üthetett egy csapásra Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:31
Kubának nagyon hiányzik az Egyesült Államok által lefoglalt Venezuelából indult tengeri olajszállítmány
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG