2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Nemcsak az Európai Néppártból, de annak frakciójából is, miután Magyar Pétert az EPP mégis felvette.

Semjén Zsolt pártelnök és Hölvényi György EP-képviselő közleményükben felidézték, hogy a Kereszténydemokrata Néppárt a Manfred Weberrel való megbeszélés után egyértelművé tette: egyfelől sem az EPP háborús doktrínájával nem tud azonosulni, másfelől erkölcsi okokból nem tudja elfogadni Magyar Péter felvételét az EPP frakcióba, illetve a Tisza Pártot az EPP-be.

Ez az EPP az identitásvesztő balratolódás következtében már nem az, aminek kereszténydemokrata alapítói megalkották. A kereszténydemokrata hangok az utóbbi időben egyre halkultak az EPP-n belül, az évek során egyre nehezebb kompromisszumokra volt szükség.

De azért folytatják a küzdelmet Semjén Zsolték
De azért folytatják a küzdelmet Semjén Zsolték
Fotó: MTI/Lakatos Péter

Az EPP háborús doktrínája ellentétes azzal a béke melletti elkötelezettséggel, amiért annak idején magát az Európai Uniót létrehozták.

Semjén Zsolt és Hölvényi György rámutattak: az EPP - ahova mostanra jutott - és Magyar Péter morálisan egymást minősítik.

 A Kereszténydemokrata Néppárt a jövőben is - ahogy ezt immár 80 éve teszi - Magyarországon és az Európai Unióban továbbra is képviseli a magyarság érdekeit és a kereszténydemokrácia értékeit. Hölvényi György - élve az új mandátum nyújtotta lehetőségekkel - folytatja küzdelmét az üldözött keresztényekért.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ötnapos sztrájk kezdődik a belga vasúttársaságnál
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 17:10
A tárgyalások folytatódjanak a szövetségi kormánnyal.
Nemzetközi Leépít a Deutsche Bank, jön a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 16:10
Mintegy száz telephelyet zárnak be.
Nemzetközi Új világrend: Trump vámjai túl nagyok a Volkswagennek
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 13:15
Új befektetés nem lenne rentábilis.
Nemzetközi Százezrek maradtak áram nélkül az USA-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 12:17
Több mint négyezer repülőjáratot töröltek.
Nemzetközi Megakadt a szaúdi megaprojekt, nem lehet síelni a suvatagban?
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 11:20
Elhalasztották a téli játékokat.
Nemzetközi Ágyútölteléknek használja Oroszország a külföldi harcosait
Kormos Olga | 2026. január 25. 10:34
Egyre csökken a behívható orosz katonák száma, ezért felgyorsultak a Kreml külföldi toborzási akciói. Ám a január elején vírusként terjedő videók szerint – ahol orosz tisztek bántalmaznak afrikai újoncokat – Vlagyimir Putyin hadserege „eldobhatónak” tekinti a külföldi katonákat.
Nemzetközi Kell majd az útlevél a Budapest-Belgrád vasútvonalon
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 10:05
Személyforgalom esetén a határellenőrzést Magyarországon, Kelebián végzik.
Nemzetközi Nem csaptak egymás tenyerébe az orosz-ukrán tárgyalások második napján
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 08:16
Következő vasárnap folytatják a tárgyalást.
Nemzetközi Napokon belül kitörhet a polgárháború az Egyesült Államokban? Tudósok szerint igen
Litván Dániel | 2026. január 25. 06:01
Trump a hadsereg bevetését fontolgatja, a minnesotai vezetők pedig a Nemzeti Gárdát vezényelhetik ki a városban kialakult helyzet miatt. De mi van akkor, ha szembekerülnek egymással az állami és szövetségi fegyveres erők? 
Nemzetközi Washington azt ígéri, hogy kulcsszereplő marad a NATO-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:51
Ugyanakkor készen áll arra, hogy „határozott cselekvéssel”, érzékelhető módon érvényesítse az amerikai érdeket, olvasható az új védelmi stratégiában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG