2p

A szélsőséges időjárás és az éghajlatváltozás súlyos hatásait megérzi a kontinens. 

A tavalyi év volt az eddigi legmelegebb Európában a mérések kezdete óta, és a kontinens országainak csaknem felében is rekordmagas éves átlaghőmérsékletet jegyeztek fel.

Az EU Kopernikusz szolgálatának legfrissebb, az éghajlat állapotáról szóló európai jelentése szerint a tavalyi év napjainak 45 százaléka az átlagosnál jóval melegebb volt, 12 százalékuk pedig a valaha mért legmelegebb – írja az Euronews.

Európa megszenvedte a klímaváltozást
Európa megszenvedte a klímaváltozást
Fotó: MTI/Mohai Balázs

A WMO főtitkára, Celeste Saulo szerint a 2024-es jelentés

„kiemeli, hogy Európa a leggyorsabban melegedő kontinens, és a szélsőséges időjárás és az éghajlatváltozás súlyos hatásait tapasztalja”.

A tavalyi viharok és áradások Európa-szerte összesen 413 000 embert érintettek, legalább 335 emberéletet követeltek, és a becslések szerint legalább 18 milliárd eurós kárt okoztak.

„Úgy gondolta, hogy az 1,3°C-os felmelegedés még biztonságos? Ez a jelentés megmutatja, hogy Európa lakossága már most is szenved a szélsőséges időjárás miatt” – jelentette ki Dr. Friederike Otto, az Imperial College London Környezetpolitikai Központjának vezető oktatója és a World Weather Attribution tudományos együttműködés társvezetője.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Csőbe húzhatták Donald Trumpot az iráni háborúval
Privátbankár.hu | 2026. május 2. 16:52
Az amerikai elnök erős izraeli nyomásra szállt be az iráni háborúba, amely azonban nem a várakozásaik szerint alakult. Most pedig már nem tudja, hogyan szálljon ki belőle.
Nemzetközi Ötezer katonát von ki Trump Németországból
Privátbankár.hu | 2026. május 2. 14:58
Az Egyesült Államok ötezer katonát von ki Németországból – jelentette be a Sean Parnell, az amerikai hadügyminisztérium szóvivője pénteken.
Nemzetközi Újabb szörnyű támadás történt Ukrajnában: buszon utazó civilek az áldozatok
Privátbankár.hu | 2026. május 2. 13:28
Orosz drón csapódott be egy autóbuszba a dél-ukrajnai Herszon városban szombaton korán reggel, két ember életét vesztette, hét másik megsebesült – közölték a hatóságok.  
Nemzetközi Gyerekek és nők az izraeli támadás áldozatai Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. május 2. 10:45
Tizenketten meghaltak és huszonöten megsebesültek izraeli támadásokban Libanonban – jelentette az NNA állami hírügynökség a bejrúti egészségügyi minisztériumra hivatkozva.  
Nemzetközi Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott „fegyveres harcot”
Privátbankár.hu | 2026. május 2. 09:15
Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott „fegyveres harcot” pénteken a Kongresszusnak küldött levelében.  
Nemzetközi Magyar érintettje is van a lerohant segélyflotta ügyének – frissítve!
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 13:41
A majdnem 200 érintett aktivista között van egy magyar férfi is.
Nemzetközi Megtankolni is nehezen tudja a hajóit az amerikai haditengerészet Iránnál
Litván Dániel | 2026. április 30. 17:54
Teljesen újra kellett gondolni a logisztikát az amerikai haditengerészetnél.
Nemzetközi Kiosztották az oroszok Ukrajnát a tűzszünet miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 17:21
Moszkva szerint ehhez nem kell Kijev beleegyezése.
Nemzetközi Éles üzenet érkezett Teheránból: új korszakot hirdetnek a Perzsa-öbölben
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 15:59
Mohó idegenekről beszélt Modzstaba Hamenei iráni legfelső vezető. 
Nemzetközi Ukrán drónok orosz olajlétesítményt és hadihajókat is támadtak
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 15:02
Csapást mértek Oroszország egyik legnagyobb olajfinomítójára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG