2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait – közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.

Menczer Tamás a bejegyzésben és az ahhoz feltöltött videóban kiemelte: vannak olyan brüsszeli bürokraták, illetve európai politikusok, akik azt mondják, hogy nekik Ukrajna az első, a legfontosabb, de nekünk nem.

„Nekünk Magyarország a legfontosabb, és ezért azt mondtuk, hogy ez a tagság súlyos veszélyekkel járna. Olyan sokkal, hogy az összeset most itt talán fel se tudom, vagy fel se akarom sorolni” - hangoztatta a kormánypárti politikus.

Menczer Tamás e súlyos veszélyek között említette az agrárpénzek, illetve a kohéziós források Ukrajnába irányítását. „Ezeknek a forrásoknak kampó” - jelentette ki.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy az elmúlt években „iszonyatos mennyiségű” fegyver került Ukrajnába, és nem lehet tudni, hogy azok egy kisebb vagy nagyobb része hol és kinél van.

„Szervezett bűnözés, súlyos kihívás” - fogalmazott. Azt is mondta, a magyaroknak tudnak munkahelyet biztosítani, de sok százezer ukránnak nem, és nem is akarnak.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már felvette az ukrán külügy a kapcsolatot Orbán Anitával
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:46
Készek új lapot nyitni a magyar-ukrán kapcsolatokban.
Nemzetközi Van, ahol még dübörög az illiberális demokrácia: török ellenzékieket vette őrizetbe
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:34
Gyűlnek a hűvösön a legnagyobb ellenzéki párt politikusai.
Nemzetközi Megint lőttek egy hajóra a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:59
Figyelmeztetést sem kaptak előtte.
Nemzetközi Hivatalos: jöhet az olaj a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:34
A Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján jelentette be, hogy befejeződtek a javítási munkálatok a kőoalajvezeték ukrajnai szakaszán.
Nemzetközi J. D. Vance nem repül – várják az új javaslatot Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:02
Nem lett volna értelme Pakisztánba menni a békéről tárgyalni – de mindenki azt reméli, hogy hamarosan lesz.
Nemzetközi Trump megint elrántotta a kormányt az utolsó pillanatban Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 06:26
Meghosszabbítja a fegyverszünetet az amerikai elnök.
Nemzetközi Kínai műholdas adatok vezetik célra az iráni fegyvereket?
Litván Dániel | 2026. április 22. 05:44
Egy nagyságrenddel élesebb képeket csinál Irán saját eszközeihez képest egy kínai műhold, amelyet az Iráni Forradalmi Gárda használhat.
Nemzetközi Orbán Viktor egykori szövetségese meghívta Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:29
Aleksandar Vucic szerb elnök telefonon beszélt kedden Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével, Magyarország leendő miniszterelnökével, és meghívta őt szerbiai látogatásra. Ezt maga a szerb államfő közölte a közösségi médiában.
Nemzetközi Zelenszkij rafinált húzása: a Barátság újraindítása már a Tisza-kormányt segíti
Wéber Balázs | 2026. április 21. 18:42
Az ukrán elnök két legyet ütött egy csapásra azzal, hogy a magyar választások utánra időzítette a Barátság kőolajvezeték újraindítását. Ezzel már nem Orbán Viktornak, hanem Magyar Péter leendő miniszterelnöknek tett egy kvázi gesztust, miközben bebiztosította, hogy Ukrajna még időben megkapja az uniós hitelcsomagot. Nagyító alatt ezúttal a Barátság körüli politikai játszma.
Nemzetközi Sok a rejtély a csádi misszió körül, a Főügyészség is vizsgálódni kezdett
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:47
Szinte véletlenül derült ki, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vizsgálja az ügyet. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG