2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A brit miniszterelnök most először beszélt nyíltan egy ilyen lehetőségről.

Keir Starmer a Daily Telegraphnak adott interjúban kijelentette: készen áll arra, hogy brit csapatokat (hivatalosan békefenntartókat) küldjön Ukrajnába, amennyiben létrejön az ukrajnai háborút lezáró békemegállapodás. A csapatküldés célja az lenne, hogy segítse garantálni Ukrajna és ezáltal a kontinens, valamint saját országa biztonságát – tette hozzá.

A munkáspárti brit kormányfő egyúttal elismerte, hogy ezáltal egy újabb orosz támadás esetén veszélybe kerülhetnek a brit katonák. Arra is kitért, hogy a mostani válság egy kivételes, generációnként egyszer előforduló pillanat, és egzisztenciális kérdés egész Európa számára. 

Starmer most először beszélt nyíltan arról, hogy brit békefenntartókat küldene Ukrajnába.

Keir Starmer szerint generációnként egyszer előforduló pillanathoz érkeztünk
Keir Starmer szerint generációnként egyszer előforduló pillanathoz érkeztünk
Fotó: MTI/EPA pool/Andy Rain

A bejelentésre közvetlenül a hétfői, párizsi rendkívüli csúcs előtt kerül sor, amelyet Emmanuel Macron francia elnök hívott össze. Ezen Franciaország és Nagy-Britannia mellett Olaszország, Németország, Lengyelország, Dánia, Spanyolország, valamint a NATO és az Európai Tanács egy-egy képviselője vesz részt.  

A rendkívüli csúcson a közös védelmi politikát és az ukrajnai háborút vitatják majd meg a vezetők annak a fényében, hogy Donald Trump amerikai elnök egyre nagyobb erővel próbálja kiegyezésre ösztönözni Ukrajnát és Oroszországot (múlt héten tárgyalt ez ügyben telefonon Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel és Vlagyimir Putyinnal), közvetlenül tárgyalna Szaúd-Arábiában az orosz elnökkel, miközben – európai félelmek szerint – visszafogná az Európa védelmére vonatkozó elkötelezettségét.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ugyanakkor „háborúpárti” vezetők ülnek össze Párizsban, hogy megakadályozzák az ukrajnai békét.

Ez a téma is részletesen szóba kerül majd a Klasszis Média rendezvényének, a Klasszis Klubnak az e hét szerdai eseményén, amelynek vendége Káncz Csaba geopolitikai szakértő lesz.További részleteket itt olvashat: 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Putyin egynapos békéje kevés – Ukrajna hosszú tűzszünetet akar
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 19:49
Minimum 60 napos tűzszünet kell a választásokhoz.
Nemzetközi Horvátország saját atomerőművet építhet
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 19:28
Cél a klímasemlegesség.
Nemzetközi Miközben Rubio a kormány mellett kampányolt, Orbán Viktor számot vetett a bukással – egy vizit tanulságai
Wéber Balázs | 2026. február 17. 19:06
Marco Rubio nem győzte dicsérni Orbán Viktor és Donald Trump kapcsolatát és kiállt a kormány mellett, a magyar miniszterelnök ugyanakkor a választási vereség lehetőségével is számot vetett. Az amerikai külügyminiszter vizitje több kérdést homályban hagyott, de számos érdekes részlettel szolgált. Nagyító alatt ezúttal a Rubio-látogatás, amelybe mi is betekinthettünk. 
Nemzetközi „Lehet, hogy gyűlölnek minket” – Trump figyelmeztet
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 18:04
Az amerikai elnök szerint nem lesznek boldogok az ENSZ-ben. 
Nemzetközi Inkább leépítenek, mint bővítenek a német vállalatok
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 17:17
Enyhén javult a hangulat a német gazdaságban, ezért a DIHK német ipari és kereskedelmi kamara felfelé módosította idei konjunktúra-előrejelzését: a korábbi 0,7 százalék helyett immár 1,0 százalékos GDP-növekedést vár. A mintegy 26 ezer vállalat bevonásával készült felmérése alapján az exportkilátások is javultak.
Nemzetközi Irán mintha Vlagyimir Putyin módszerével kezdene tárgyalni
Bózsó Péter | 2026. február 17. 16:34
Az Egyesült Államok és Irán kedden közvetett tárgyalásokat folytat Genfben, hogy rendezzék a régóta húzódó nukleáris vitájukat, de kevés egyértelmű jel mutat kompromisszumra, miközben Washington haderőt von össze a régióban. Irán egy új ajánlattal is készült a tárgyalásokra.
Nemzetközi Az oroszok minden eddiginél nagyobb kárt tettek Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 16:21
Az Ukrajnát támadó orosz erők keddre virradó éjjel nagyszabású, kombinált csapást hajtottak végre, amelyet kifejezetten úgy számítottak ki, hogy a lehető legnagyobb kárt okozzák Ukrajna energetikai infrastruktúrájában – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Facebookon.
Nemzetközi 50 millió döntés visszavonva: a felhasználók oldalára állt az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 15:23
A digitális szolgáltatásokról szóló rendelet első két éve során 50 millió tartalommoderálási döntést vontak vissza a platformok.
Nemzetközi Az oroszok szerint Ukrajna energetikai zsarolást alkalmaz Magyarország ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 14:21
Magyarország az olajvita közepére került. 
Nemzetközi Rengeteg németet rúgtak ki az autóiparból tavaly
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 12:23
A tavalyi létszámleépítés csaknem a duplája a 2024. évinek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG