2p

Ukrajnai háború, Trump sokkoló külpolitikai tervei, Közel-Kelet, a német választások és a magyarországi hatások – Ön is kérdezheti ezekben a témákban Klasszis Klub Live következő vendégét, Káncz Csaba geopolitikai szakértőt!

Az esemény időpontja: február 19., szerda 15:30. A beszélgetést a Youtube-csatornánkon és Facebook-oldalunkon is élőben követheti. A konkrét linket az eseményre előzetesen regisztráltaknak küldjük meg:  Vendégünknek  természetesen Ön is feltehet kérdéseket az adás alatt chaten, vagy előzetesen, a klasszisklub@privatbankar.hu címre is elküldheti azokat.

>> Jelentkezzen most!

Háttér:

Donald Trump korábban arról beszélt, hogy „24 óra alatt” véget tudna vetni a háborúnak, ha megint ő lenne az amerikai elnök. Utóbbi már megtörtént, de a fegyverek továbbra sem hallgattak el Ukrajnában. Miért nem, és mikor lehet tűzszünet? Mi Trump érdeke ebben a játszmában, és mi lehet a béke ára? Egyáltalán: hol tart három év után az ukrajnai háború?

Mindeközben a régi-új amerikai elnök sokkolóbbnál sokkolóbb kijelentéseket tesz a külpolitikai terveit illetően. Már nem csak Grönlandra és a Panama-csatornára vetné ki a hálóját, hanem a Gázai-övezetet is „átvenné”, az ott élő palesztinokat pedig „áttelepítené” a környező államokba. De mennyire kell komolyan venni a fenyegetéseit? Tényleg felrúgná a nemzetközi jogot, vagy valami mást forgat a fejében? És mit várhat Magyarország az újabb Trump-érától?

Ön is kérdezheti Káncz Csabát!
Ön is kérdezheti Káncz Csabát!
Fotó: Saját felvétel

Ami pedig Európát illeti, február 23-án választásokat tartanak az EU motorjának számító Németországban, ahol a bevándorlásellenes erők végezhetnek az első két helyen. Mi ennek az üzenete? Tényleg fordulat jön az európai bevándorlás-politikában? Mennyire kell tartani az egyre erősödő AfD-től? Milyen hatása lehet a választásoknak az európai politikára és a német-magyar kapcsolatokra?

Erről is kérdezi Káncz Csaba geopolitikai szakértőt, a Privátbankár állandó szerzőjét lapcsoportunk, a Klasszis Média újságírója, Wéber Balázs a Klasszis Klub Live-ban. Tehát várunk mindenkit szeretettel az online térben február 19-én, szerdán 15:30-kor!

>> Jelentkezzen most!

Beszámolóink a Klasszis Klub korábbi rendezvényeiről itt találhatók meg:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szomorú rekord dőlt meg a megszállt Ciszjordániában
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 17:45
Több mint 37 ezer palesztin kényszerült elhagyni otthonát 2025-ben a megszállt Ciszjordániában, ami rekordnak számít. Az izraeli telepesek által elkövetett erőszak soha nem látott méreteket öltött, 2023 októbere óta több mint 1100 palesztin esett áldozatul az erőszaknak. 
Nemzetközi Félelmetes számok az orosz-ukrán háborúról – a Szovjetunióban sem láttak hasonlót?
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 16:59
Baljós tanulmányt tettek közzé.
Nemzetközi Váratlan helyről üzenték meg: nincs minden rendben Trumppal
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 16:02
A magyar kormány egyik szövetségese beszélt erről.
Nemzetközi A nap képe: 2018 óta nem történt ilyesmi brit miniszterelnökkel
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 15:42
Hivatalos látogatásra Pekingbe érkezett Keir Starmer.  
Nemzetközi Ismét bekérették az ukránok a magyar nagykövetet, Szijjártó Péter is megszólalt
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 13:49
Megint várták a magyar nagykövetet Kijevben.
Nemzetközi Trump szerint a minnesotai áldozatnak nem kellett volna fegyvert hordania magánál
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 12:10
Egy iowai kampányeseményen az amerikai elnök elmondta: enyhítené a minnesotai helyzetet, miután a Bevándorlási és Vámhatóság lelőtt két embert. A szemtanúk mást mondanak, mint a minisztérium.
Nemzetközi Mélyponton a dollár, de Trump szerint remekül teljesít
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 10:58
Kamatcsökkentést szeretne látni Donald Trump, a dollár értékének gyengülése miatt pedig nem aggódik. Az amerikai elnök javítaná a külkereskedelmi mérleget, de eközben a bizalomvesztés miatt is egyre kevesebbet ér a dollár.
Nemzetközi Aktivizálta magát Novák Katalin
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 09:53
Hosszú hallgatás után újra rendszeresen posztol az X-en, és a Stephen J. Sahow-val közös cégénél is változások történtek. 
Nemzetközi Ebből még nagy baj lehet: Oroszország zavarja a tengerhajózás műholdas navigációját
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 08:58
Az északi-tengeri és a balti-tengeri országok kedden ismertetett közös nyilatkozata szerint Oroszország zavarja a tengerhajózás műholdas navigációját a térségben.
Nemzetközi A magyar határról indult a vonat, amelyet halálos dróncsapás ért Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 07:32
A Csap-Barvinkove járatot érte orosz dróntámadás, öt ember vesztette életét. Volodimir Zelenszkij terrorcselekményként hivatkozott az esetre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG