2p

Kevesebb mint egy év alatt 3,4 millió argentin jutott szegénysorba.

Az argentin szegénység ráta 52,9 százalékra emelkedett, sok szempontból a kormány megszorító programja miatt, amely komoly problémát jelenthet az egyre népszerűtlenebb Javier Milei elnöknek - írja a vg.hu.

A nemzeti statisztikai hivatal által csütörtökön közzétett arány két évtizede a legrosszabb, és 11,2 százalékponttal magasabb, mint 2023 második felében, amikor 41,7 százalék volt.

Ez azt jelenti, hogy kevesebb mint egy év alatt 3,4 millió argentin jutott szegénysorba.

Javier Milei sem tesz csodát
Javier Milei sem tesz csodát
Fotó: LaRazon/AFP

Az ellenzék szerint ezt a decemberben hivatalba lépett Milei okozta, aki az elnöki pozíció megszerzése után azonnal csökkenteni kezdte az állami kiadásokat, hogy megálljt parancsoljon az inflációnak, amely áprilisban közel 300 százalékon tetőzött.

A történelmi mértékű pénzromlás kiszívta a háztartások vásárlóerejét, a kormány intézkedései azonban tovább tetőzték a lakosság gondjait. Milei hatalomra kerülése óta ugyanis:

  • egy sor szociális támogatás megszűnt,
  • az alapvető élelmiszerekre kivetett árellenőrzéseket eltörölték,
  • miközben az infláció maga még mindig nem lassult le jelentősen.

A kormány így hiába küzd azért, hogy kihúzza az országot a mély recesszióból, ha a fogyasztói kiadások összeomlása, valamint az ipari tevékenység és az építőipar visszaesése miatt megbuktatja őket a lakosság - írta a vg.hu.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megérkezett Moszkva reakciója Magyar Péter győzelmére
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 13:41
Oroszország arra számít, hogy az új magyar vezetéssel is folytatódnak a rendkívül pragmatikus kétoldalú kapcsolatok – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára hétfőn Moszkvában újságíróknak.
Nemzetközi Nem véletlenül hallgat Trump Orbán Viktor bukásáról – az Egyesült Államokban is nagyot szólt a magyar választás eredménye
Litván Dániel | 2026. április 13. 13:17
Akárki is lesz majd Donald Trump utódja, Magyar Péter útját kell járnia? Így fogadták a Tisza győzelmét az Atlanti-óceánon túl. De mi lesz a védőpajzzsal és a szankciós mentességgel?
Nemzetközi Még Orbán Viktor számos külföldi szövetségese is gratulált Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 12:01
Sorra gratulálnak külföldi állami vezetők Magyar Péternek, a Tisza Párt elnökének a vasárnapi országgyűlési választásokon elért kétharmados győzelemhez.
Nemzetközi Az Orbán-kormány bukásával nemcsak Oroszország, hanem Izrael is fontos szövetségest vesztett
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 10:31
Izraelben a hírek élén állt vasárnap este a magyarországi parlamenti választás eredménye, Orbán Viktor veresége.
Nemzetközi Macron a szuverenitásvédelemről értekezett Magyar Péterrel
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:04
Ezáltal kell megerősíteni Európát a Magyar Péternek gratuláló francia államfő szerint.
Nemzetközi Zelenszkij bejelentkezett, azonnal összefogna Orbán Viktor legyőzőjével
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 07:18
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap éjjel küldött ünnepélyes üzenetet Magyarországra.
Nemzetközi Politikai földindulás – szalagcímekben ámuldozik a világ a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 05:53
Az elmúlt órák magyar eseményei túlmutatnak az országon, de Európán is. Ezeket írják a világban a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokról.
Nemzetközi Elkeserítő hírek jöttek az ukrajnai tűzszünetről
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 17:35
Mit ér az a tűzszünet, amit több ezer alkalommal sértenek meg?
Nemzetközi Légvédelmi rémálom: 1960-as évekbeli technikával ütné át a tajvani légvédelmet Kína
Litván Dániel | 2026. április 12. 10:57
Mire lehetnek jók több évtizede elavult vadászgépek egy 21. századi háborúban? Úgy tűnik, nagyon is sokat érhetnek az első órákban
Nemzetközi Enyhítenék a háborús feszültséget a Távol-Keleten is – de az egyik fél még nem áll készen
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 09:25
Kambodzsa felszólította Thaiföldet, hogy a lehető leghamarabb folytassa a vitatott határ kijelöléséről szóló tárgyalásokat; a régóta fennálló vita tavaly véres összecsapásokhoz vezetett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG