1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Túlságosan megterhelik őket az energiaköltségek.

A villamosenergia-költségek csökkentésére szólította fel a törvényhozókat a BDI német iparszövetség a nehéz helyzetbe jutott német vállalatok terheinek enyhítésére, reagálva arra, hogy októberben visszaesett a német ipari termelés.

Túl drága az áram?
Túl drága az áram?
Fotó: Depositphotos

A német feldolgozóipari termelés októberben az egyszázalékos növekedést jelző elemzői várakozásokkal szemben egy százalékkal csökkent az előző havihoz képest a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteki jelentése szerint. Az októberi ipari termelés az egy évvel korábbitól 4,5 százalékkal maradt el. A termelés az autóiparban 1,9 százalékkal, az energiatermelés pedig közel kilenc százalékkal esett vissza.

Holger Lösch, a BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) igazgatótanácsának tagja pénteken a dpa hírügynökségnek adott interjúban kijelentette, hogy a magas villamosenergia-árak „az ipari termelést és a munkahelyeket veszélyeztetik Németországban”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A német kancellárnak elege lett a részmunkaidőből
Vámosi Ágoston | 2026. február 15. 11:30
A részmunkaidős állás népszerű életmóddá vált Németországban: a dolgozók több mint 40 százaléka él ezzel a lehetőséggel. Sokan a munka-magánélet egyensúly miatt döntöttek így, a német kancellár, Friedrich Merz viszont őket hibáztatja a német gazdaság stagnálásáért, és visszaszorítaná a részmunkaidő alkalmazását. A kellemetlen javaslatot a németek kétharmada ellenzi. Németország két tartományában javában zajlik a kampány, de éppen olyan térségben lesznek márciusban választások, ahol a kereszténydemokraták a legnépszerűbbek.
Nemzetközi Vége a moratóriumnak, máris lecsaptak az ukránok az orosz kikötőre
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 11:01
Az olajtermékeket, gabonát, szenet és árucikkeket kezelő Taman oroszországi kikötőt megrongálta egy ukrán dróntámadás – jelentette az oroszországi Krasznodari terület kormányzója vasárnap.
Nemzetközi Erre készül Marco Rubio Budapesten és Pozsonyban
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 10:01
Az európai fővárosokba vezető utat az amerikai külügyminiszter az energiaügyi együttműködés és kétoldalú kérdések, többek között a NATO-kötelezettségek megvitatására fogja felhasználni, közölte az amerikai külügyminisztérium a múlt héten.
Nemzetközi Kiderült, mit mondott Magyar Péter a német kancellárnak
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:05
Több miniszterelnökkel is találkozott a napokban Magyar Péter.
Nemzetközi Zelenszkij szerint már Trump is érti, hogy Ukrajna nem fog vereséget szenvedni
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 15:23
Erről egy interjúban beszélt az ukrán elnök.
Nemzetközi Durva vád: így ölethette meg Putyin Navalnijt?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 14:26
A brit külügyminisztérium vádolta meg az oroszokat.
Nemzetközi Közel a rejtély megfejtése? Új részlet derülhetett ki az amerikaiakat sújtó titokzatos agykárosodásról
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:52
Részben sikerülhetett reprodukálni a Havanna-szindróma tüneteit.
Nemzetközi Keményen odaszólt Japánnak a kínai külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 12:12
Japánnak üzent a kínai külügyminiszter a müncheni biztonsági konferencia második napján.
Nemzetközi Így szerezheti meg mégis az Egyesült Államok Grönlandot
Bózsó Péter | 2026. február 14. 11:07
A Dániához tartozó terület nehezen állhat ellen az amerikai kormányzat hibrid befolyásával szemben.
Nemzetközi Váratlan hangvételű beszédet mondott Trump hamarosan Magyarországra érkező minisztere
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 10:40
Szokatlanul összetartó hangnem.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG