2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A szakértő szerint várható volt, hogy nem született áttörés.

Bendarzsevszkij Anton, a posztszovjet térség szakértője Facebook-oldalán értékelte a csúcstalálkozó eredményét. Szerinte már Putyin beszéde elején tudható volt, hogy nincs konkrét eredmény, amikor az elnök arról kezdett beszélni (immár sokadszorra), hogy „meg kell oldani a krízis elsődleges okait”. Szerinte ugyanakkor érdemes a sorok közt olvasni. Mint írta:

Putyin mégis csak elment amerikai területre, hogy Trumppal találkozzon, majd beszéde körülbelül kétharmadában Trumpnak hízelgett. Beszéde alatt pedig papírról olvasott, vajon előre megírták neki, még a találkozó előtt, vagy abban a pár perces szünetben készült ez? Végül Trump volt az, aki bár pozitív hangnemben beszélt (és „produktívnak” nevezte a találkozót), de kimondta, hogy „nem tudtak teljes egyetértésre jutni”, és „alku egyelőre nincs”.

Lemondott egyeztetések és ebéd

A szakértő felhívta a figyelmet arra is, hogy a zárt találkozó végül közel három órán át tartott, pedig Putyin szóvivője, Dmitrij Peszkov beharangozta, hogy ez 6-7 óra is lehet, mert az elnöki egyeztetés után alacsonyabb szinten a delegációk is külön tárgyalnak; végül ez elmaradt. Hozzátette, a korábban beharangozott, delegációk részvételével tartandó közös ebédet is lemondták, Trump hazament Washingtonba. A sajtótájékoztató néhány perc alatt lement.

Posztjában kiemelte:  

ebből azért lehet még egy ígéretes folytatás, vagy Kreml húzza tovább az időt, és újabb (eredménytelen) találkozókra hívja majd az amerikaiakat. Putyin egy mondat erejéig említett valamiféle „megegyezéseket”, ami azt sejteti, hogy a háttérben még lehet valami terítéken, de ezt nem tudhatjuk biztosan.

Se teljes tűzszünet, sem a sajtóban korábban bedobott részleges tűzszünet (levegőben) nem lett. Arról sem ejtettek egy szót sem (pedig a találkozó előtt napirenden volt), hogy ezután jöhetne majd a Zelenszkij-Trump-Putyin találkozó.

A szakértő végül emlékeztetett, hogy a Nobel-békedíjról álmodó Trump számára egy fontos határidő is ketyeg: kevesebb, mint két hónapja maradt, hogy rákényszerítse Putyint a békére, mielőtt október 10-én kihirdetik a Nobel-békedíj győztesét.

Bendarzsevszkij Anton teljes posztját itt tudja megnézni:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Egyre nagyobb a nyomás Ukrajnán, Európa ellentartana
Imre Lőrinc | 2025. december 8. 19:55
Több európai uniós vezető és az ukrán elnök ma a Downing Streeten tárgyaltak. A londoni egyeztetés után Volodimir Zelenszkij Brüsszelbe utazik.
Nemzetközi Cunamitól tart Japán, riasztották a lakosságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 16:15
A Japán Meteorológiai Hivatal szerint akár 3 méter magas cunami is elérheti Japán északkeleti partvidékét, miután hétfőn a partoktól távol egy 7,6-os magnitúdójú földrengés történt.
Nemzetközi Európa nem engedi el Ukrajnát, Macron szerint nekik is vannak lapjaik
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:40
Több európai uniós vezető és az ukrán elnök találkoztak ma a Downing Streeten.
Nemzetközi Ukrajna: 150 drónnal támadott az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 12:19
Volt dolga az ukrán légvédelemnek.
Nemzetközi Megvan, ki lesz Bukarest új főpolgármestere
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:16
Ciprian Ciucu, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) jelöltje nyerte a vasárnapi választást.
Nemzetközi Az Egyesült Államokba irányuló kínai export továbbra is zuhan
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 06:30
Novemberben a vártnál nagyobb mértékben nőtt Kína exportja az import növekedése azonban elmaradt a várakozásoktól, így öt hónapja a legmagasabb külkereskedelmi többlete alakult ki az országnak.
Nemzetközi Netanjahu a német kancellárt fogadta – Merz kiállt a palesztin állam létrehozása mellett
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 17:01
Hamarosan megkezdődhet a gázai tűzszünet második, a Gázai övezet jövőjét rendező szakasza – közölte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján Jeruzsálemben vasárnap.
Nemzetközi A világ legveszélyesebb családjai – amikor Putyin még tartott a nagyfiúktól
Elek Lenke | 2025. december 7. 16:31
Mitől lesz egy család veszélyes? Elsősorban attól, hogy gazdag, tagjai mindent megengedhetnek maguknak, szorosan összefonódnak a politikai elittel – a választásokhoz pénz kell – és sok esetben az alvilággal. Akadnak köztük több száz évre visszamenően patinás nevű famíliák, mint a Rotschildok, és újak, mint Alijevék. És persze ott vannak Trumpék.
Nemzetközi Főpolgármestert választ egy szomszédos ország fővárosa
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 15:01
Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicusor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.
Nemzetközi Szijjártó Péter büszke a moszkvai kitüntetésére – elmondta, hogy miért
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:01
Szerinte az általa is előrevitt magyar-orosz együttműködés a magyar embereknek jó volt, ezért büszke a kitüntetésre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG