2p

A szakértő szerint egyre jobban fájnak Putyinnak a szankciók.

Nem indul jól az év az orosz gazdaság számára. December óta már körülbelül 216 millió hordó orosz olaj vesztegel „úszó tárolókban - vagyis olyan tanker hajókban, amelyek várakoznak a nyílt tengeren – írja Facebook bejegyzésében Bendarzsevszkij Anton, a posztszovjet térség szakértője. Hozzáteszi: a Bloomberg szerint például csak Oman partjainál legalább 12 db, Urals típusú olajat szállító tankerhajó vesztegel december közepe óta, és néhány naponta újabb tankerek csatlakoznak ehhez a flottához.

Miért állnak az orosz tankerek? Ennek két fő oka van. Az egyik fő oka a Trump alatti jóval szigorúbb amerikai szankciók az orosz árnyékflotta ellen: 2025 végétől az amerikai pénzügyminisztérium célzottan kezdte blokkolni az egyes tankereket, egyúttal növelve a nyomást az amerikai partnereken. Innentől kezdve az indiai vállalatok komolyan tartanak attól, hogy átvegyék a feketelistára került hajókat, mert potenciálisan elveszíthetik ezzel a hozzáférésüket a nyugati pénzügyi rendszerhez, ami nyilván jóval nagyobb károkat okozna az indiai gazdaságnak

- írja.

A másik ok az EU kiskapuk bezárására irányuló lépései: 2026. január 1-jén lépett életbe az az uniós tilalom, amely tiltja az olyan kőolajtermékek importját, amelyeket harmadik országokban (például Indiában vagy Törökországban) orosz nyersolajból állítottak elő. Ez drasztikusan csökkentette az indiai finomítók étvágyát az orosz olajra, mivel elveszítik az üzemanyaguk legjövedelmezőbb európai piacát – írta Bendarzsevszkij Anton.

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
Nemzetközi Elképesztő: Epstein kezelhette Putyin vagyonának egy részét?
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 13:55
A lengyelek veszik górcső alá. 
Nemzetközi Újra bombázta Izrael Gázát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 10:43
A felek egymásra mutogatnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG