2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Oroszország csütörtökre virradóra több mint 40 rakétával és 40 drónnal támadta Ukrajnát, öt régióban a létfontosságú infrastruktúrát megcélozva - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az X közösségi hálón.

"Néhány Sahíd rakétát és drónt sikeresen lelőttek. Sajnos csak egy részüket. Az orosz terroristák ismét a létfontosságú infrastruktúrát vették célba" - írta az X közösségi hálón csütörtökön. Zelenszkij ismét több légvédelmi utánpótlást kért szövetségeseitől. Mikola Olescsuk, az ukrán légierő parancsnoka a Telegramon azt írta, hogy az ukrán légvédelem az éjszaka folyamán az Oroszországból indított 82 rakéta és drón közül 18 rakétát és 39 drónt semmisített meg. Közlése szerint a támadások fő célpontja a nyugat-ukrajnai Lvivi terület volt.

Olekszij Kuleba, az ukrán elnöki hivatal helyettes vezetője arról számolt be, hogy az energiaszektorban a legnehezebb helyzet Harkiv megyében tapasztalható. Elmondása szerint a régióban áramkimaradásokat regisztráltak, több mint kétszázezer előfizető maradt áram nélkül. Szólt arról is, hogy a harkivi metróban felfüggesztették a szerelvények közlekedését, a létesítmény egyelőre csak óvóhelyként működik.

Az Ukrenergo ukrán energetikai vállalat közlése szerint a Harkivi területen sorozatos robbanások történtek, és rendkívüli áramszünetet vezettek be. A cég Telegram-csatornáján közzétett adatok szerint a vészleállások (helyi idő szerint) hat óra 31 perckor kezdődtek. Szinte Ukrajna egész területén légiriadót rendeltek el. Robbanásokról érkeztek jelentések Odesszából, Rivnéből, Harkivból, valamint Ivano-Frankivszk, Kijev, Lviv régiókból és Zaporizzsja megye Kijev által ellenőrzött területeiről. Emberi áldozatokról nem szólnak a jelentések.

Herman Haluscsenko energiaügyi miniszter közölte, hogy Kijev, Lviv és Harkiv megyékben termelővállalatok és a villamosenergia-átviteli rendszer sérült meg. Az ukrán állami Naftohaz olaj- és gázipari cég közlése szerint az orosz erők két földalatti gáztároló létesítményt is megtámadtak.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Románia is drasztikus lépésre kényszerült
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:35
A Duna alacsony vízállása miatt.
Nemzetközi Megtalálták az elkergetett ukrán elnököt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 10:41
Az Oleg Nyikolajevics Leonov nevet használja Szocsiban.
Nemzetközi Olcsóbb lehet a tankolás Horvátországban
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 09:41
Literenként további 20-21 centtel csökkenthetik az üzemanyagok árát.
Nemzetközi Nagyon gyorsan szegényedik Elon Musk
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 08:45
Kedden reggel már csak 709 milliárd dollárja volt Elon Musknak.
Nemzetközi Tömeges ukrán dróntámadás érte a moszkvai régiót
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 08:15
Az egyik drón Csehovban egy többlakásos lakóházba csapódott.
Nemzetközi Kész az első közúti határátkelő Oroszország és Észak-Korea között
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 07:49
Katonai utánpótlási útvonal lehet belőle.
Nemzetközi Közeledik az erdőtűz az egyik francia nagyvároshoz
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 06:51
Emmanuel Macron elnök is ellátogatott Gironde megye tűzvész által sújtott területére.
Nemzetközi Putyin döntött, aláírt egy nyugtalanító rendeletet
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 19:42
Megnövelte a hadsereg létszámát.
Nemzetközi Százezrek menekülnek az erdőtüzek elől, a lángok a nagyvárosok felé tartanak
Vámosi Ágoston | 2026. július 27. 19:20
Budapest méretét közelíti a Bordeaux környékén leégett erdőterület nagysága, a francia elnök pedig hétfőn bejelentette, hogy a helyszínre utazik. A régió gazdaságát sokkolhatja a tűzvész: egy turistaközpontot már kiürítettek, egy technológiai cég bezárt, és több védelmi ipari repülőgépgyár is a lángok útjában áll. Eközben Spanyolországban szükségállapotot rendeltek el, a Madrid környéki tűzoltók pedig versenyt futnak az idővel.
Nemzetközi Utolérheti a törvény a Magyarországról Trump szárnyai alá menekült lengyel exminisztert
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 15:55
Lengyelország hivatalosan is kiadatását kérte. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG