1p

Gyenge lett a negyedév.

A Tesla amerikai elektromosautó-gyártó 409 millió dollár nettó nyereséggel zárta az idei első negyedévet, ami 71 százalékkal kisebb az egy évvel korábbi 1,39 milliárd dollár profitnál – közölte a cég a New York-i tőzsde keddi kereskedésének leállítása után. A Tesla teljes negyedéves bevétele 9 százalékkal, 19,34 milliárd dollárra csökkent a tavalyi első negyedévi 21,3 milliárd dollárról, elmarad a szakértői várakozások átlagában szereplő 21,45 milliárd dollártól. A cég a visszaesést a sanghaji, berlini, fremonti és austini gyárak gyártósorainak fejlesztésével és ezzel a termelés ideiglenes csökkenésével indokolta, illetve azzal, hogy mérsékelte autóinak átlagos árát az eladások élénkítése céljából. A Tesla 13 százalékkal kevesebb, 336 ezer 681 járművet szállított ki, ami a leggyengébb negyedévet jelentette 2022 óta – írta a 24.hu.

 

Címkék: Nemzetközi Tesla

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Mivel nyert az ultrakonzervatív elnökjelölt Chilében, és mit tanulhatott Budapesten?
Bózsó Péter | 2025. december 16. 05:50
José António Kast fölényesen nyerte a chilei elnökválasztást kommunista kihívójával szemben. Győzelme  újabb siker a latin-amerikai újjáéledő jobboldal számára. 
Nemzetközi Trump nyomába lép a magyar kormány – Szijjártó Péter új lépést közölt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 20:11
Az Antifát terrorszervezetté tetetné az EU-n belül a kormány.  
Nemzetközi Újabb lépés az orosz-ukrán béke felé, Zelenszkij garanciákat kér
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 19:50
Alapvetően optimistán nyilatkoztak a felek a hétfői találkozókról.
Nemzetközi Nem jött össze a kormánybuktatás Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 17:19
A miniszterelnököt és a pártját is ki akarták dobni a koalícióból.
Nemzetközi Zelenszkij komoly ajándékkal térhet haza Lengyelországból?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 16:55
Vadászgépeket adnának át a lengyelek.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton megindokolta: ezért mondott le Zelenszkij a NATO-tagságról?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 14:36
Ez az ukrán kompromisszum része lehet.
Nemzetközi Bejelentést tett a miniszter: Magyarország pereskedik, ez az indoklása
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 14:09
Beadták a keresetlevelet. 
Nemzetközi Nem sokon múlt a katasztrófa Venezuelánál – nagy felelőtlenség az amerikai légierőtől?
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 13:38
Veszélyesen közel került egy katonai géphez egy utasszállító.
Nemzetközi Az Európai Unió egy fontos kiskaput zárna be Oroszország előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 13:15
Az Európai Unió külügyminiszterei szankciókat készülnek kivetni az úgynevezett árnyékflottához tartozó további mintegy 40 hajóra, amelyek segítségével Oroszország megkerüli az Ukrajna elleni háború miatt bevezetett uniós büntetőintézkedéseket – jelentette ki Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikáért felelős főképviselője Brüsszelben.
Nemzetközi Az oroszok máris nekimentek az Európai Uniónak a befagyasztott vagyon miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 13:00
Az orosz központi bank több mint 18 ezer milliárd rubel (csaknem 196 milliárd euró, 230 milliárd dollár) összegű keresetet nyújtott be az Euroclear letétkezelő ellen – közölte hétfőn a Moszkvai Választottbíróság sajtószolgálata.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG