2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jakob Ingebritsen fizikailag is bántalmazta gyermekeit a vádak szerint, ő tagad. Edzője is volt két gyermekének.

A norvég média nyomán a Guardian számolt be arról, hogy jövőre bíróság előtt kell felelnie a kétszeres olimpiai bajnok távfutó, Jakob Ingebrigtsen apjának azért, amit a vádak szerint fiaival tett abban az időszakban, amikor edzőjük is volt.

Gjert Ingebrigtsen a hatóságok szerint verte, szidalmazta és fenyegette a gyerekeit. Gjert Ingebrigtsen 2022-ben vonult vissza a csak „Team Ingebrigtsen” néven emlegetett, egy népszerű norvég valóságsóban is megörökített családi csapat edzőségétől, akkor „egészségügyi okokra” hivatkozott.

„Egy olyan apával nőttünk fel, aki nagyon agresszív és irányításmániás volt, és aki fizikai erőszökat és fenyegetéseket is a nevelési módszerei között alkalmazott. Gyermekkorunk óta velünk vannak a rossz érzések és a félelem”

– írta három Ingebrigtsen-testvér, Jakob, Henrik és Filip közleményében, és azt kérték a norvég atlétikai szövetségtől, hogy segítsen számukra elkerülni apjukat a nemzetközi sporteseményeken, mivel Gjert Ingebrigtsen jelenleg is egy világbajnoki bronzérmes futó, Narve Gilje Nordås edzője.

Jakob Ingebrigtsen a tokiói olimpián 1500, a párizsi játékokon 5000 méteren nem talált legyőzőre, két testvére is a világ élvonalába tartozó középtávfutónak számít.

A kétszeres olimpiai bajnok norvég Jakob Ingebrigtsen ünnepel, miután megdöntötte a férfi 3000 méter világcsúcsát a Chorzówban zajló atlétikai Gyémánt Liga-viadalon 2024. augusztus 25-én. A norvég sportoló 7:17.55 perces eredménnyel ért be a célba. A tokiói játékokon 1500-on, a párizsin pedig 5000 méteren győztes Ingebrigtsen ezzel több mint három másodpercet faragott az eddigi csúcsból
A kétszeres olimpiai bajnok norvég Jakob Ingebrigtsen ünnepel, miután megdöntötte a férfi 3000 méter világcsúcsát a Chorzówban zajló atlétikai Gyémánt Liga-viadalon 2024. augusztus 25-én. A norvég sportoló 7:17.55 perces eredménnyel ért be a célba. A tokiói játékokon 1500-on, a párizsin pedig 5000 méteren győztes Ingebrigtsen ezzel több mint három másodpercet faragott az eddigi csúcsból
Fotó: MTI/EPA/PAP/Jarek Praszkiewicz

A tárgyalás jövőre kezdődhet, az ügyészség 30-40 tanú meghallgatásával számol.

Gjert Ingebrigtsen egy tavalyi közleményében tagadta a vádakat és azt állította, hogy ugyan apaként vannak gyengeségei és talán „túl sok” volt edzőként fiai számára,

„soha nem használtam erőszakot fiaim ellen”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ukrajna: 150 drónnal támadott az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 12:19
Volt dolga az ukrán légvédelemnek.
Nemzetközi Megvan, ki lesz Bukarest új főpolgármestere
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:16
Ciprian Ciucu, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) jelöltje nyerte a vasárnapi választást.
Nemzetközi Az Egyesült Államokba irányuló kínai export továbbra is zuhan
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 06:30
Novemberben a vártnál nagyobb mértékben nőtt Kína exportja az import növekedése azonban elmaradt a várakozásoktól, így öt hónapja a legmagasabb külkereskedelmi többlete alakult ki az országnak.
Nemzetközi Netanjahu a német kancellárt fogadta – Merz kiállt a palesztin állam létrehozása mellett
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 17:01
Hamarosan megkezdődhet a gázai tűzszünet második, a Gázai övezet jövőjét rendező szakasza – közölte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján Jeruzsálemben vasárnap.
Nemzetközi A világ legveszélyesebb családjai – amikor Putyin még tartott a nagyfiúktól
Elek Lenke | 2025. december 7. 16:31
Mitől lesz egy család veszélyes? Elsősorban attól, hogy gazdag, tagjai mindent megengedhetnek maguknak, szorosan összefonódnak a politikai elittel – a választásokhoz pénz kell – és sok esetben az alvilággal. Akadnak köztük több száz évre visszamenően patinás nevű famíliák, mint a Rotschildok, és újak, mint Alijevék. És persze ott vannak Trumpék.
Nemzetközi Főpolgármestert választ egy szomszédos ország fővárosa
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 15:01
Alacsony volt a részvétel a délelőtti órákban vasárnap a bukaresti időközi főpolgármester-választáson, ahol 17 jelölt verseng azért, hogy következő négy évben betöltse a Nicusor Dan államfővé választása nyomán megüresedett tisztséget.
Nemzetközi Szijjártó Péter büszke a moszkvai kitüntetésére – elmondta, hogy miért
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 14:01
Szerinte az általa is előrevitt magyar-orosz együttműködés a magyar embereknek jó volt, ezért büszke a kitüntetésre.
Nemzetközi Miközben Zelenszkij Washingtonnal telefonált, Oroszország megint megsorozta Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 11:16
Vasárnapra virradóra is folytatódtak az orosz légicsapások Ukrajna ellen.
Nemzetközi Kijev szerint az ukrán csapások, nem pedig a szankciók fájnak a legjobban Oroszországnak
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 10:01
Az ukrán támadások sokkal nagyobb veszteségeket okoznak Oroszországnak, mint valamennyi nyugati ország szankciói együttvéve – jelentette ki Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés vezetője szombaton egy kijevi fórumon.
Nemzetközi Új jelentés: nagyon jól jártak a tálibok a hátrahagyott amerikai fegyverekkel
Privátbankár.hu | 2025. december 7. 08:52
Az Egyesült Államok 2021-es kivonulása nyomán Afganisztánban hátrahagyott amerikai fegyverzet, felszerelés és létesítmények képezik a tálibok által vezetett jelenlegi afgán kormány katonai-biztonsági infrastruktúrájának alapját – derül ki az amerikai kormány jelentéséből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG