2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az amerikai ENSZ-képviselő figyelmeztette Észak-Koreát: katonáik biztos áldozatokká válnak, ha Ukrajnába küldik őket.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea védelmi miniszterei közösen szólították fel Észak-Koreát, hogy vonja vissza csapatait Oroszországból – erről a Guardian írt. Az amerikai kormány szerint körülbelül 10 ezer észak-koreai katona áll készenlétben, hogy Oroszország támogatásával szembeszálljon az ukrán erőkkel. 

„Felszólítom őket, hogy vonják vissza katonáikat Oroszországból” – mondta Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter szerdán a Pentagonban, megerősítve a dél-koreai kollégájával, Kim Jonghjonnal közösen kiadott felhívást.

A Fehér Ház kiemelte: Phenjan erői „legitim katonai célpontokká” válnak, ha Ukrajnában harcolnak. Austin szerint az észak-koreai csapatok „hadviselő feleknek minősülnek, és minden okuk megvan arra, hogy számítsanak arra, hogy meghalnak vagy megsebesülnek a harcokban.”

Az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülése előtt Wood azt mondta: „Ha Phenjan erői belépnek Ukrajnába Oroszország oldalán, biztosan hullazsákban térnek vissza.”

„Azt tanácsolom Kim Dzsongunnak, hogy kétszer is gondolja át ezt a vakmerő és veszélyes lépést” – tette hozzá Wood.

Oroszország ENSZ-nagykövete, Vasszilij Nebenzia azonban „arcátlan hazugságnak” nevezte az amerikai állításokat, Washingtont és Londont dezinformációs kampányánnyal vádlta meg. Nebenzia szerint az észak-koreai csapatok nem tartózkodnak az ukrán frontvonalakon, és „minden ezzel ellentétes állítás hamis”.

Kim Jonghjon arra figyelmeztetett, hogy Észak-Korea katonai jelenléte a konfliktuszónában növeli a biztonsági kockázatokat a koreai-félszigeten. Hozzátette, hogy Észak-Korea valószínűleg technológiai támogatást kér Oroszországtól, hogy fejlessze katonai kapacitásait – beleértve a nukleáris fegyvereket és ballisztikus rakétákat.

A Pentagon egy nappal korábban bejelentette, hogy egy kisebb észak-koreai egység már megérkezett az oroszországi Kurszk régióba, alig 50 kilométerre az ukrán határtól.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Barátság kőolajvezeték: elindult a vizsgálóbizottság Kijevbe
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:57
Elindult Kijevbe a Barátság kőolajvezeték állapotát vizsgáló küldöttség, amelynek célja, hogy a tárgyalóasztalnál a magyar érdeket határozottan képviselje és a kőolajvezeték minél hamarabb újrainduljon – közölte az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, a küldöttség vezetője szerdán a záhonyi magyar-ukrán határátkelőhelyen.  
Nemzetközi Izland ismét hajlik az EU-csatlakozásra
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 11:14
Ha az izlandiak az augusztus 29-i népszavazáson az EU-tárgyalások újraindítása mellett szavaznak, akkor megelőzhetik az éllovas Montenegrót a blokkba való csatlakozásért – mondta a miniszter a Politicónak.
Nemzetközi Légiriadók, kilőtt iráni hadihajók, fenyegető hekkerek: ez történt az éjjel a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 10:15
Légiriadók voltak Izraelben, tovább támadták Libanon, az amerikai hadierő aknák lerakására kialakított iráni hadóhajókat lőtt ki. 
Nemzetközi Súlyosbodik a helyzet: humanitárius segélyt küldenek Libanonba
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 07:32
Az Európai Unió sürgősségi humanitárius segélyt mozgósított Libanon számára a közel-keleti helyzet súlyosbodása és az országban romló humanitárius körülmények miatt – közölte kedden az Európai Bizottság.
Nemzetközi Rakétákkal támadták az ukránok Brjanszkot, civilek haltak meg
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 07:12
Hat civil életét vesztette, sok a súlyos sérült.
Nemzetközi A Hezbollah felkészült az izraeli invázióra
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:59
Teljes körű izraeli invázióra és elhúzódó konfliktusra készül a libanoni fegyveres síita szervezet.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij szerint csak az ukránok tudják ezt
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:42
Ukrajna drónelhárító egységeket küldött Katarba, Szaúd Arábiába és az Emírségekbe az iráni sahed drónok elfogására, amelyhez nélkülözhetetlen az ukrán szakértelem – állította az ukrán elnök kedden.
Nemzetközi Törvénnyel szabályozták az ukrán pénzszállítók esetét
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 18:50
A parlamentben kedden jóváhagyott törvény szerint az adóhatóság hatvan nap alatt, titkos információgyűjtéssel vizsgálja ki az ügyet.
Nemzetközi Izrael kiürítéseket rendelt el Dél-Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 17:30
Az ENSZ jelentése szerint eddig 667 ezer ember kényszerült otthonát elhagyni az arab országban.
Nemzetközi Amerika nigériai terrortámadástól tart az Irán-párti tüntetések után
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 15:55
Az Egyesült Államok nigériai nagykövetsége hétfő késő este biztonsági riasztásban figyelmeztette az amerikai állampolgárokat egy lehetséges „terrorfenyegetésre” az amerikai létesítmények és iskolák ellen a nyugat-afrikai országban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG