A Guardian magasrangú brüsszeli forrásokra hivatkozva ír arról, hogy az Európai Unió akkor sem fogja sürgetni a Brexit-tárgyalások újrakezdését az Egyesült Királysággal, ha a várakozásoknak megfelelően elsöprik a jelenlegi konzervatív kormányt a szigetországban.
Fotó: Pixabay
A cikk szerint bár az EU berkeiben egyöntetűen lényegesen melegebb fogadtatásra számíthat majd a minden bizonnyal hatalomra kerülő labour (munkáspárti) kormányzat, Brüsszelben mély sebeket hagytak a korábbi Brexit-tárgyalások, ráadásul jelenleg a brit kérdés nem élvez prioritást.
Az Európai Bizottság elnökéhez, Ursola von der Leyenhez közel álló források szerint egészen egyszerűen a háborúk és a szélsőjobb előretörése jelenleg jobban leköti az erőforrásokat, így bár az új brit kormány biztosan nyitottságra és meleg fogadtatásra számíthat, a Brexit-tárgyalások újranyitása egyelőre még nincsen terítéken.
Arról, hogy mi vezetett ahhoz, hogy a jelenlegi brit kormány a szakadék szélére kerüljön, ebben az elemzésünkben írtunk hosszabban is:
A BUX 312,13 pontos, 0,26 százalékos emelkedéssel, 122 107,32 ponton zárt pénteken.



