1p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Elismerték, hogy nem tudják befejezni a fellendülési terv keretében megvalósuló projekteket a 2026-os határidőig.

A legdrágább projekt egy 172 millió eurós geotermikus hő- és villamosenergia-projekt, amelyhez az elmúlt három évben hozzá sem nyúlt az EU legszegényebb országa — írja az Euractiv.

Az Alexander Nevszkij katedrális Szófiában
Az Alexander Nevszkij katedrális Szófiában
Fotó: Depositphotos

A kormány egy nagy projektet is megszüntet, amelynek célja új vízellátó hálózatok kiépítése a legfeljebb 10 ezer fős kisvárosokban. A szófiai hatóságok azt mondják, hogy lemondanak az uniós támogatásról annak ellenére, hogy óriási problémák vannak a régi vízellátó hálózattal, ami miatt Észak-Bulgária számos helyén korlátozottan jutnak hozzá ivóvízhez a nyáron.

Bulgária emellett lemond a zöld hidrogéntermelés bővítésére irányuló projektekről, a vonatvezérlő rendszer korszerűsítésére irányuló projektről és a szófiai űrkutatási megfigyelőközpont felújításáról.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izraeli katonákra omlott rá egy gázai ház
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 19:23
Egy robbanószerkezet működésbe lépett.
Nemzetközi Kim Dzsongun örülhet: összekalapálták a szeme láttára felborult hadihajót
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 14:43
Ez gyors volt.
Nemzetközi Összeomlott a kormány: megvan, mikor tartják az új választást Hollandiában
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 14:07
A nyáron nem lesz új kormány.
Nemzetközi Musk űrbéli álmai is a kukába mehetnek Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 11:37
Nagyokat ütnek.
Nemzetközi Hogyan változtatja Putyin Oroszországot Észak-Koreává?
Káncz Csaba | 2025. június 6. 09:31
Még egy esetleges béke esetén is illúzióvá váltak Moszkva és a Nyugat közötti normális kapcsolatok. Ha a jelenlegi trendek folytatódnak, Európának fel kell készülnie egy Észak-Koreához hasonló militarizált autokráciára a határán. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Sokkal nagyobbat ütöttek az ukrán drónok, mint elsőre gondoltuk
Litván Dániel | 2025. június 6. 05:47
Kevesebb gépet semmisítettek meg az ukránok az orosz bombázók elleni támadásban, mint állították, mégis jobban fájhat ez az oroszoknak, mint elsőre hittük. Hogy lehet ez?
Nemzetközi Hszi Csin-ping meghívta Trumpot Kínába
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 20:06
Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba – derül ki Trump friss bejegyzéséből a Truth Social nevű közösségi portálon.
Nemzetközi Megint lecsapott Oroszországra Ukrajna
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 18:05
Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében – közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.
Nemzetközi Mégis megmenekülhet a parajdi sóbánya egy része
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 17:31
Legalábbis erről beszélt a Salrom igazgatója csütörtökön.
Nemzetközi Börtönbüntetésre ítélt vezetőt fogadott Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. június 5. 16:31
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Milorad Dodikot, a boszniai Szerb Köztársaság elnökét, közölte az Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG