2p

Megúszták a késes támadást.

A Scotland Yard eddigi vizsgálatai szerint hárman támadtak a múlt héten Londonban késsel megsebesített iráni ellenzéki újságíróra, és a támadás után szinte azonnal mindhárman külföldre menekültek. Az incidens a délnyugat-londoni Wimbledon kerületben történt péntek este. A késes támadás a 36 éves Pouria Zeraatit, a londoni székhelyű, perzsa nyelven dolgozó Iran International médiatársaság újságíróját érte. Zerati a lábán sérült meg, de néhány napi kórházi kezelés után hazatérhetett.

A megtámadott újságíró már jobban van
A megtámadott újságíró már jobban van
Fotó: X/Pouria Zeraati

A Scotland Yard kedden késő este ismertetett legfrissebb tájékoztatásában megerősítette, hogy miután a sértettet foglalkoztató médiaorgánumot korábban több fenyegetés érte, a vizsgálatot a rendőrség terrorellenes ügyosztálya irányítja.

A tájékoztatás szerint a nyomozók kiderítették, hogy az újságírót két férfi támadta meg az utcán, majd egy autóval, amelyet harmadik társuk vezetett, elmenekültek a helyszínről. A kék Mazda 3-ast nem sokkal később üresen megtalálták egy közeli városrészben.

A vizsgálat feltárta azt is, hogy a három gyanúsított a támadás után egyenesen a londoni Heathrow repülőtérre utazott, és néhány órán belül külföldre távoztak.

Dominic Murphy, a Scotland Yard terrorizmusellenes parancsnokságának vezetője a tájékoztatáshoz fűzött nyilatkozatában - nevek említése nélkül - közölte, hogy a nyomozók azonosították a három gyanúsítottat. Murphy nem említette, hogy a feltételezett támadók hova utaztak Londonból, de közölte, hogy a Scotland Yard külföldi partnerszervezetekkel együtt dolgozik a további részletek felderítésén.

Feltáró riport, szankciók

A brit kormány nemrégiben szankciókat jelentett be az iráni Forradalmi Gárda több vezetője ellen, elsősorban brit, illetve Nagy-Britanniában tevékenykedő újságírók és jogvédő aktivisták fenyegetése miatt.

E szankciók előzményeként az ITV News brit kereskedelmi televízió feltáró riportot közölt arról, hogy az iráni fegyveres testület egyik különleges egysége merényletterveket szőtt az Iran International két műsorvezetője ellen.

A riportműsorban elhangzott, hogy iráni hírszerzési ügynökök 200 ezer dollárt ajánlottak egy embercsempésznek az Iran International két munkatársának meggyilkolásáért, az embercsempész azonban kapcsolatba lépett az ITV-vel és beszámolt az ügyről.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Irán

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt egy új felmérés: a kormánypárti szavazók is az EU-ban látják a jövőt?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 15:33
Magas az uniós tagság támogatottsága. 
Nemzetközi Gyanús területen ólálkodtak az orosz tengeralattjárók
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:17
A britek megfigyelték őket.
Nemzetközi Magyarázatot követel az Európai Bizottság a magyar kormánytól
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:54
Az Európai Bizottság magyarázatot vár Magyarországtól a kiszivárgott Szijjártó Péter-Szergej Lavrov-beszélgetés miatt.
Nemzetközi Nem lassít Izrael, újabb likvidálás, újabb bombázás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:16
Szerintük Libanonban nincs tűzszünet.
Nemzetközi Van egy kis baj a Hormuzi-szorossal
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:26
Az Iráni Forradalmi Gárda tett közzé figyelmeztetést.
Nemzetközi Csütörtökön is lecsaptak az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:11
Civil áldozata is van az újabb orosz dróncsapásoknak Ukrajnában.
Nemzetközi Az amerikai hadsereg marad Iránnál és már a következő körre is készül
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:06
Donald Trump figyelmeztetett, ha nem lesz valódi megállapodás, még keményebben csaphatnak le, mint eddig.
Nemzetközi Letartóztatási parancs az ötszörös volt miniszterelnök ellen – lépnek a nepáli hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 08:44
Kiadatási kérelmet is küldtek a volt miniszterelnök után.
Nemzetközi Zelenszkij nem akar beleszólni a magyarok döntésébe
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 07:41
De azért elmondta a véleményét Vance budapesti látogatásáról, illetve arról is, miért baj, hogy az amerikaiak bíznak Putyinban.
Nemzetközi Rögtön összeomlani látszik az iráni tűzszünet
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 06:56
Libanonban omolhat össze az ingatag béke.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG