2p

A francia főváros polgármestere szerint nem volt és nincs is más alternatíva, mint a Szajnában rendezni az olimpiai nyíltvízi úszóversenyeit.  

Anne Hidalgo az RMC rádiónak nyilatkozva beszélt arról, hogy "nem volt B terv, mert nem volt rá szükség. Számunkra mindig az A terv, a Szajna vizében zajló úszás volt az egyetlen lehetséges megoldás".

A városvezető két hete személyesen, a Szajnában megmártózva igyekezett demonstrálni, hogy az olykor riasztó mérési adatok, a szennyezettség ismétlődően magas szintjére vonatkozó jelentések dacára a folyó állapota javult annyit, hogy alkalmas mind a triatlonosok, mind a hosszútávúszók viadalainak megrendezésére.

Bár néhány napja a triatlonosok edzéseit törölték, majd a férfiversenyt egy nappal elhalasztották, végül szerdán megrendezték mindkét nem képviselőinek ötkarikás eseményét a Szajnában.

A párizsi polgármester szerint nem kell B-terv
A párizsi polgármester szerint nem kell B-terv
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Hidalgóval szemben utóbb több triatlonos is negatív véleményt formált a víz minőségéről. A holland versenyzők közül a nőknél 14. helyen végzett Rachel Klamer azt mondta, hogy "a folyóban úszni egyszerűen undorító volt". Hozzátette, hogy verseny közben sok vizet nyelt, és aggódva várja, hogy jelentkezik-e majd nála rosszullét.

A hetedik helyezett Maya Kingma a NOS televíziónak úgy nyilatkozott: "kár, hogy a szervezők ekkora kockázatot vállalnak a világ legnagyobb eseményén". Hozzáfűzte: örül, hogy véget ért a triatlonverseny, s ilyen körülmények között nem indulna újra.

Tilda Monsson, a 23.-ként zárt svéd női triatlonista a stockholmi Expressennek adott interjújában hasonlóképpen elmarasztalóan fogalmazott, kijelentve, hogy "a Szajna vize barna színű és undorító szaga van".

A nyíltvízi úszók jövő heti versenyeinek tervezett időpontja csütörtök és péntek.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izraeli légicsapás ölt meg egy híres libanoni újságírót
Wéber Balázs | 2026. április 24. 12:13
Amal el-Halíl az első támadást még túlélte, az azt követő légicsapás azonban már végzett vele.
Nemzetközi Most akkor legyőzték az iráni haditengerészetet, vagy nem?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 10:46
Donald Trump „újra megsemmisítené” az iráni hajókat.
Nemzetközi Az EU továbbra is a szankciós fegyverben bízik
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 10:15
Jön a 21. szankciós csomag Oroszországgal szemben.
Nemzetközi Érkezhetnek az eurómilliárdok Brüsszeltől – csak a Magyar-kormánytól függ?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 09:42
A Tisza Párt választási győzelme fundamentális fordulatot jelenthet az EU-s pénzek felszabadítása tekintetében, feltéve, hogy a kormányzat sikeresen teljesíti a jogállamisági feltételeket – írja elemzésében az Accorde Alapkezelő Zrt.
Nemzetközi Meddig bírják az izraeliek a libanoni feszültséget?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 07:08
Az amerikai elnök bejelentette, hogy három héttel meghosszabbítják az Izrael és Libanon között hétfőn lejáró tűzszünetet.
Nemzetközi A cseh kormányfő szerint elfogadhatatlan az Európai Unió költségvetési terve
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 18:45
Csehország számára abszolút elfogadhatatlan az Európai Unió 2028-tól tervezett, következő hétéves költségvetési tervezete – jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök Prágában csütörtökön, mielőtt elindult az EU-tagországok kormányfőinek informális találkozójára Ciprusra.
Nemzetközi Megszólalt Putyin az oroszországi internetkimaradásokról
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:50
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön azt mondta, hogy az országban tapasztalható internetkimaradásokat biztonsági okokból vezetik be. Csak nagyon enyhe önkritikát gyakorolt ezzel kapcsolatban.
Nemzetközi Elfogadta az újabb szankciós csomagot az Európai Unió Oroszország ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 15:45
Az Európai Unió Tanácsa csütörtökön elfogadta az Oroszországgal szembeni 20. szankciós csomagot. Ezt a testület soros ciprusi elnöksége közölte az X-en. 
Nemzetközi Lakónegyedre mértek csapást az orosz drónok
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 10:57
A csapásokban legalább ketten életüket vesztették.
Nemzetközi Miközben Trump napi kétmilliárd dollárt költ a háborúra, milliók halhatnak meg a segélyek hiánya miatt
Wéber Balázs | 2026. április 23. 10:16
Miközben az Irán elleni háború napi kétmilliárd dollárba kerül az Egyesült Államoknak, a hadikiadások pedig szerte Nyugaton megugrottak, a nemzetközi segélyezésre jutó források radikálisan csökkennek, és – részben a háború miatt – egyre nő a rászorulók száma. Egy ENSZ-becslés szerint az iráni háború első két hetére költött pénzből 87 millió életet lehetett volna megmenteni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG