2p

Ráadásul nagyon hamar.

Donald Trump amerikai elnök republikánus törvényhozóknak arról beszélt, hogy akár már helyi idő szerint pénteken bejelentheti a viszonossági vámok bevezetését – közölte három, a tervekre rélátó forrás alapján a Reuters

A lépés beteljesítené Trump kampányígéretét, amely szerint az amerikai importra olyan vámokat vetnek ki, amelyek megegyeznek a kereskedelmi partnerek által az amerikai exportra kivetett díjakkal. Egyelőre nem világos, mely országokat érinti a javaslat.

Trump csütörtökön, a Fehér Házban tartott költségvetési tárgyalásokon osztotta meg terveit a republikánus törvényhozókkal – közölték a Reuters forrásai. Trump és magas rangú tanácsadói szerint a magasabb importvámokat az adócsökkentések meghosszabbításának finanszírozására használnák fel.

A vámbevételek jelentős mértékben nem járulnak hozzá az amerikai költségvetéshez, mivel az utóbbi években ezek az éves bevételek mindössze a teljes bevétel két százalékát tették ki. A Fehér Ház egyelőre nem reagált a megkeresésekre.

Trump szombaton 25 százalékos vámokat jelentett be Kanadára és Mexikóra, de a befektetők negatív reakciója miatt elhalasztotta azokat. Az Egyesült Államok két legnagyobb kereskedelmi partnere megállapodott a határ menti végrehajtási erőfeszítések fokozásában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nyugtalan estéje volt a románoknak az orosz drónok miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 16:57
Felszállt két román vadászgép. 
Nemzetközi Zelenszkij megerősítette: leül tárgyalni Trumppal a területi kérdésekről
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 15:05
Az ukrán elnök elutazik az amerikai elnökkel egyeztetni.
Nemzetközi Kudarcot mondott a kormányalakítás, jön az előválasztás Koszovóban
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:58
Február óta nem sikerült a kormányalakítás.
Nemzetközi Napokon belül találkozhat Trump és Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 11:12
Amerikai sajtóértesülések szerint.
Nemzetközi Felszálltak a lengyel vadászgépek egy ólálkodó orosz repülő miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 10:26
A lengyel légtér közelében repült.
Nemzetközi Putyin újabb bírálója kerül börtönbe
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 09:48
Háborúpárti, de Putyint kritizálta.
Nemzetközi Kellemetlen találatot vihetett be Ukrajna az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:55
Robbanások történtek egy olajfinomítónál.
Nemzetközi Trump egy katonai csapással ünnepelte a karácsonyt
Privátbankár.hu | 2025. december 26. 08:25
A Iszlám Államot támadta Nigériában az Egyesült Államok.
Nemzetközi Ötven éve nem láttak ilyet Szomália fővárosában
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 16:31
Mogadishunak a lakói csütörtökön önkormányzati választásokon szavaztak. Ezeket a voksolásokat annak érdekében tartották, hogy előkészítsék az utat a kelet-afrikai ország első közvetlen, országos választásaihoz, amelyekre több mint fél évszázada nem került sor.
Nemzetközi Még nem volt elég a japán jegybank elnökének?
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 14:10
A japán jegybank elnöke, Ueda Kazuo csütörtökön a kamatemelés folytatásáról beszélt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG