3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Donald Trump amerikai elnök szombaton nagyszabású katonai csapást indított a jemeni, Irán-barát húszik ellen, válaszul a lázadóknak a vörös-tengeri hajózás elleni támadásaira.

Az offenzíva első napján legalább 31 ember meghalt, és a hadművelet várhatóan több napig tart majd — számol be róla a Reuters.

Trump figyelmeztette Iránt, a húszik fő támogatóját, hogy azonnal hagyjon fel a csoport segítésével. Kijelentette:

„Ha Irán fenyegeti az Egyesült Államokat, Amerika teljes mértékben felelősségre fog vonni titeket, és nem leszünk kedvesek!”

Egy húszi katona áll egy gépfegyverrel felszerelt járművön Szanaában
Egy húszi katona áll egy gépfegyverrel felszerelt járművön Szanaában
Fotó: EPA/Yahya Arhab

A legnagyobb katonai művelet Trump irányítása alatt

A folyamatban lévő légicsapások – amelyek akár hetekig is tarthatnak, egy amerikai tisztviselő szerint – Trump hivatalba lépése óta a legnagyobb amerikai katonai műveletet jelentik a Közel-Keleten. A támadások akkor kezdődtek, amikor az Egyesült Államok fokozta az Irán elleni szankciókat, hogy nyomást gyakoroljon Teheránra nukleáris programjával kapcsolatban.

Trump a Truth Social platformján az alábbi üzenetet tette közzé:

„Minden húszi terrorista figyelmébe: LEJÁRT AZ IDŐTÖK, ÉS A TÁMADÁSAITOKNAK MÉG MA MEG KELL SZŰNNIÜK. HA NEM, OLYAN POKOL ZÚDUL RÁTOK, AMILYET MÉG SOSEM LÁTTATOK!”

Legalább 31 halott

A Húszi-felkelők által irányított egészségügyi minisztérium szóvivője, Anees al-Asbahi vasárnap azt közölte, hogy legalább 31 ember halt meg és 101-en megsérültek, többségük nők és gyerekek.

A húszik politikai irodája a támadásokat „háborús bűncselekménynek” nevezte, és közleményt adott ki: „Jemeni fegyveres erőink teljes mértékben felkészültek arra, hogy eszkalációra eszkalációval válaszoljanak.”

A lázadók fővárosában, Sanaában, a húszik egyik erősségének számító városrészében, egy bombázott épület lakói így nyilatkoztak: „A robbanások olyan erősek voltak, hogy az egész környék megremegett, mintha földrengés lett volna. A nőket és a gyerekeket halálra rémítették.” – mondta egy helyi lakos, Abdullah Yahia a Reutersnek.

Taiz városában – amely Jemen délnyugati részén található – szintén húszi katonai létesítményeket ért támadás, két helyi szemtanú szerint.

Egy másik légicsapás során Dahyan városában egy erőművet ért találat, amely áramszünetet okozott – jelentette az Al-Masirah TV vasárnap hajnalban. Dahyan az a hely, ahol gyakran tart találkozókat Abdul Malik al-Houthi, a húszik rejtélyes vezetője.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Vodkaüzemet ért orosz rakétatámadás Ukrajnában, több millió üveg ital veszett oda
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 20:04
Másodpercenként 16 üveg vodka gyártására is képes volt a zaporizzsjai üzem.
Nemzetközi Javult a gazdasági hangulat augusztusban az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:48
 Január óta a legmagasabbra emelkedett augusztusban.
Nemzetközi Meghalt V. Harald norvég király
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:50
Életének 89. évében.
Nemzetközi Egyre furcsább célpontjai vannak az orosz drónoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:20
Barkácsáruházat ért újabb dróntámadás.
Nemzetközi Nepáli katasztrófa: újabb áradás jöhet?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 10:17
A hatóságok elrendelték a mentőcsapatok visszavonását.
Nemzetközi Újabb területet szereztek az oroszok Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 20:11
Öt fronton is előrenyomultak.
Nemzetközi Egyre több ázsiai ország vágja le a kanyart Európa felé, Oroszország pedig jól keres rajta
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 27. 16:54
A Szuezi-csatornán át 40 nap elérni Európát a Távol-Keletről, az Északi-tengeren át feleennyi időbe sem telik. A Kína és Dél-Korea által már használt északi útvonal az év jelentős részében hajózhatóvá válhat négy éven belül. De mit nyer ezzel a Roszatom?
Nemzetközi Meghalt Ratko Mladic, a srebrenicai mészáros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 16:11
A srebrenicai népirtásért életfogytiglanra ítélt katonai vezető 84 éves volt. 
Nemzetközi Újra tárgyalóasztalhoz ülhet Ukrajna és Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:28
Amerika is beszállhat.
Nemzetközi Nepáli árvíz: több mint 1300 embernek veszett nyoma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:12
A nepáli oldalon 395-re nőtt a kínai határnál bekövetkezett villámáradás halálos áldozatainak száma.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG