1p

Mégsem dübörög úgy a kereskedelmi háború.

Az amerikai elnök váratlan bejelentéssel lepte meg követőit csütörtökön a Truth Social közösségi média felületen, ugyanis azt közölte, hogy egy hónapos vámmentességet biztosít a Mexikóból származó minden olyan importra, amely az első hivatali idejében aláírt amerikai-mexikói-kanadai kereskedelmi megállapodás szabályai szerint történik – ez szinte minden a két ország közt kereskedett termékre vonatkozna a New York Times cikke szerint.

A bejegyzés szerint az elnök április 2-ig ad mentességet a mexikói termékeknek a 25 százalékos vámok alól, amelyeket a hét elején vetett ki a Mexikóból származó összes termékre és a Kanadából származó legtöbb árura – a bejelentést a mexikói elnökkel folytatott telefonbeszélgetése után ejtette meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Van egy nagyon szűk keresztmetszete az Irán elleni izraeli csapásoknak
Litván Dániel | 2025. június 16. 05:43
Ez jelentősen korlátozhatja az Irán elleni izraeli légiháború eredményességét, és jócskán meghosszabbíthatja a konfliktust.
Nemzetközi Trump és Netanjahu is megszólalt az új háborúról
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 18:11
Izrael egy egzisztenciális küzdelem kellős közepén áll Netanjahu szerint.
Nemzetközi 200 ezer izraeli maradt külföldön
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 16:51
Hetekbe telhet, mire az izraeliek hazatérnek.
Nemzetközi Korrupció miatt elvették Nicolas Sarkozy Becsületrend kitüntetését
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 16:10
Jogerősen elítélt személy a kitüntetést nem viselheti.
Nemzetközi Rendőrökre támadtak a tüntetők Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 15:10
Portland-ben több rendőr megsérült, amikor a szövetségi bevándorlási hatóság ellen tiltakozók megtámadták a szervezet helyi létesítményét szombaton, míg Salt Lake City-ben lövöldözés volt a kitoloncolások elleni tüntetésen.
Nemzetközi Izrael sürgős üzenetet küldött az iráni lakosságnak
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 13:28
Az izraeli hadsereg (IDF) egyik szóvivője felszólította vasárnap az irániakat, hogy aki fegyvergyártó üzem közelében tartózkodik, sürgősen távozzon onnan.
Nemzetközi Izrael-Irán: a német külügyminiszter inkább tárgyalna
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 12:37
Johann Wadephul csillapítaná a konfliktust.
Nemzetközi Tömegével buknak le a brit egyetemisták a mesterséges intelligenciával
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 11:53
Viszont kevesebb a plágium.
Nemzetközi Uniós főképviselő: Iránnak soha nem szabad megengedni, hogy nukleáris fegyverhez jusson
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 11:10
 A tartós biztonságot azonban a diplomácia építi.
Nemzetközi Donald Trump bazi nagy katonai parádéval ünnepelte a születésnapját
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 10:39
Hatalmas katonai parádéval ünnepelték Washingtonban az amerikai hadsereg megalakulásának 250. évfordulóját szombaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG