2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Fehér Ház részleteket ígér az amerikai elnök pénteki orvosi rutinvizsgálatáról. 

Pénteken volt Donald Trump éves orvosi vizsgálata. Ő lehet az első, akiről kiadhatják a nyilvánosságnak egy olyan férfi egészségi állapotát mutató vizsgálat eredményeit, aki januárban az Egyesült Államok történetének legidősebb elnöke lett eskütétele napján. 

„Soha nem éreztem magam jobban, de ennek ellenére ezeket a dolgokat meg kell tenni!” – jelentette ki Donald Trump.

A 78 éves férfi a marylandi Bethesda állambeli Walter Reed nemzeti katonai egészségügyi központban végzett vizsgálat előtt posztolta ezt a közösségi oldalán.

Az, hogy mennyi ideig tartottak a vizsgálatok, nem derült ki. Mindent összevetve azonban több mint öt órát töltött a központban, mielőtt az Air Force One-ba indult, és Floridába repült a hétvégére – írja a The Guardian. 

Titkolja az egészségi állapota adatait
Titkolja az egészségi állapota adatait
Fotó: MTI/EPA pool/Jim Lo Scalzo

A lap hozzáteszi: annak ellenére, hogy Joe Biden fizikai és szellemi képességeit folyamatosan megkérdőjelezte, Trump titokban tartja a saját egészségi állapotával kapcsolatos alapvető tényeket – óvakodva az orvosi kérdések hagyományos elnöki átláthatóságától.

A Fehér Ház egyik orvosa 2018-ban, amikor Trump első ciklusát töltötte, azt mondta, hogy az elnök összességében kitűnő egészségnek örvend, de le kell fogynia, és el kell kezdenie a napi testmozgást.

A mostani orvosi jelentés lenne az első nyilvános információ Trump egészségi állapotáról, mióta júliusban a pennsylvaniai Butlerben merényletkísérletetet követettek el ellene. 

Trump három évvel fiatalabb Bidennél. Ám a januári második ciklusának beiktatásának napján Trump öt hónappal idősebb volt, mint Biden 2021-es beiktatása során, így Trump az ország legrégebbi elnöke, aki letette a hivatali esküt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megvan az ENSZ-közgyűlés új elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 19:29
Kalilur Rahmán bangladesi külügyminisztert választották meg.
Nemzetközi „Ez egy új kezdet” – Berlinben is megtolták Magyar Péter motorját
Wéber Balázs | 2026. június 2. 18:57
„Ki vagyok én, hogy tanácsokat adjak egy német kancellárnak?” – tette fel a költői kérdést a német fővárosban Magyar Péter, akit meglepően hamar fogadott Friedrich Merz. A német kancellár szemlátomást örül a Tisza-kormánynak és a magyar-német kapcsolatok új kezdetéről beszélt – ezen egyelőre az sem változtat, hogy Ukrajna kérdésében már érezhető némi konfliktus. Nagyító alatt ezúttal a berlini Magyar-vizit.  
Nemzetközi A halak sorsán múlhat, hogy Norvégia megtesz-e egy sorsdöntő lépést
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:12
Megőrült a világ a norvég külügyminiszter szerint, nekik is újra kell gondolniuk az unióhoz fűződő viszonyt.
Nemzetközi Akár kövekkel is tovább harcolna az amerikaiak ellen az iráni haderő fontos vezetője
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:46
Nem fogják megadni magukat.
Nemzetközi Tekerne egyet a migrációs szabályozáson az unió
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 10:44
Szigorítanák a szabályokat, de még több uniós intézménynek is rá kell bólintania a módosításra.
Nemzetközi Teljesen kiborult Trump: „Mi a fenét művelsz?” – kérdezte nagy barátjától
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 10:21
„Nélkülem börtönben lennél” – vágta még az amerikai elnök az izraeli miniszterelnök fejéhez.
Nemzetközi Megvan, miről tárgyal ma Magyar Péter a német kancellárral
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 10:08
A magyar miniszterelnököt Berlinben, hivatalában látja vendégül Friedrich Merz.
Nemzetközi Nyugat-európai külügyminisztert fogadott Orbán Anita
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 09:26
A magyar külügyminiszter hétfőn a Külügyminisztériumban fogadta holland kollégáját, Tom Berendsent.
Nemzetközi Kisajtolta a libanoni tűzszünetet Izraelből Trump, Netanjahu kapott is a fejére
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:13
Nemet kellett volna mondania az amerikai elnöknek?
Nemzetközi Volt egy kis „fennakadás”, de jövő hétre már tényleg békét vár Trump
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 07:08
De az Egyesült Államoknak az elnök szerint van ideje.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG