2p

Úgy tűnik, a vámháborúban egyelőre nyerésre áll az Egyesült Államok.

A Honda a következő generációs Civic hibrid modelljét az Egyesült Államokban, Indianában fogja gyártani Mexikó helyett – közölték az ügyet ismerő források a Reuters hírügynökséggel.

A lépés oka a Donald Trump amerikai elnök által tervezett 25 százalékos vám, amely Mexikóból és Kanadából érkező termékeket érintheti. Bár több autógyártó is aggodalmát fejezte ki emiatt, a Honda az első vállalat, amely konkrét intézkedést hozott. A Honda eredetileg Guanajuatóban, Mexikóban tervezte a modell gyártását, a termelés 2027 novemberében indult volna. Az egyik forrás szerint azért esett a választás Mexikóra, mert az indianai és kanadai gyártás növekvő költségei nehezítették a termelést.

A legújabb döntés szerint az új Civic gyártása Indianában kezdődik 2028 májusában, évi körülbelül 210 ezer darabos kapacitással. Amennyiben az amerikai gyártás nem tudja fedezni a keresletet, a Honda más országokból is importálhat.

A Honda szóvivője nem kommentálta a Civic gyártási terveinek változását, de közölte? a vállalat folyamatosan mérlegeli a keresletet és az üzleti környezetet a globális termelés optimalizálása érdekében.

Mexikó régóta a japán és más globális autógyártók gyártási központja az alacsonyabb költségek miatt. A reuters szerint a Honda mexikói termelésének körülbelül 80 százalékát az Egyesült Államokba exportálja.

Shinji Aoyama, a Honda operatív igazgatója már korábban jelezte, hogy a vállalatnak meg kell fontolnia a termelés áthelyezését, ha az Egyesült Államok állandó vámokat vezet be az importált járművekre.

A Honda tavaly 1,4 millió autót adott el az Egyesült Államokban, beleértve az Acura modelleket is. A Civicből több mint 240 ezer darabot értékesített, így az a második legnépszerűbb modell lett a CR-V után. Az eladások 21 százalékkal nőttek az előző évhez képest.

A Honda által az Egyesült Államokban eladott autók körülbelül 40 százaléka Mexikóból és Kanadából származik, ugyanakkor évente mintegy 60 ezer autót exportálnak az Egyesült Államokból ezekbe az országokba. Ha Mexikó és Kanada válaszul vámokat vetne ki, az tovább növelhetné a Honda költségeit.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem sikerült megbuktatni Orbán Viktor szövetségesét
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 06:46
Hiányzott 17 szavazat a cseh parlamentben.
Nemzetközi Durva számokat mondott be Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 06:28
Elmondta, mennyi katonát vesztettek, és hogy szerinte mennyit veszthetnek még az oroszok.
Nemzetközi Hatalmas karcsúsítás az ikonikus amerikai lapnál
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 19:14
Tömeges leépítést jelentett be a The Washington Post, a dolgozók harmadát elküldték.
Nemzetközi Ki kell vizsgálni az Epstein-ügy magyar szálait a Mi Hazánk szerint
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:44
Felszólították Pintér Sándort.
Nemzetközi Orbán Viktor: Kiutasítjuk a kényszersorozásban részt vevő ukránokat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 17:14
A kényszersorozáson részt vett ukrán személyeket érinti. 
Nemzetközi Háborúpártisággal gyanúsítják a téli olimpián induló orosz sportolókat
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:51
A BBC Sport által megszerzett bizonyítékok szerint több orosz sportoló, akik semlegesként indulhatnak a téli olimpián, kapcsolatban állnak az ukrajnai háborút támogató tevékenységgel.
Nemzetközi Maja T. nyolc év fegyházat kapott
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 16:21
Nagy nemzetközi sajtóérdeklődés közepette. 
Nemzetközi Rettentő sok embert öltek meg fegyveresek egy nyugat-nigériai támadásban
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 15:41
A kormány terrorszervezeteket hibáztat a Woro faluban történt támadásért, amely az ország egyik legvéresebb esete volt az elmúlt hónapokban.
Nemzetközi Orosz után amerikai függőség? A német kancellár inkább az Arab-öbölben keres alternatívát
Bózsó Péter | 2026. február 4. 15:20
Friedrich Merz háromnapos útja az Arab-öböl menti államokban Berlin „középhatalmak” felé fordulását jelzi, miközben elhidegül Washingtontól, és küzd Pekinggel.
Nemzetközi Magyar Péter is kitűzte évértékelője időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 14:16
A Tisza Párt elnöke Facebook-oldalán jelentette be. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG