3p

De Dobrev Klára és Ilaria Salis is izgulhatott.

Szavazott kedd délben az Európai Parlament két magyar, illetve egy magyar érintettségű európai parlamenti képviselő mentelmi jogáról.

Dobrev Klára és Magyar Péter esetében nyílt, Ilaria Salis esetében pedig titkos szavazás döntött, azonban

a képviselők egyikük esetében sem szavazták meg a mentelmi jog felfüggesztését.

Dobrev és Magyar esetében a papírforma érvényesült, a Magyarországon elkövetett „antifa” támadással vádolt Ilaria Sarisról azonban kedden délelőtt még azt mondta a legnagyobb frakció, az Európai Néppárt frakcióvezetője, Manfred Weber, hogy a szakértőket fogja követni az ügyében, ők pedig azt mondták, az eset Salis megválasztása előtt történt, így nem tartozik a mentelmi jog körébe.

Ahogy a 24.hu összefoglalójában olvasható  Magyar Péter mentelmi jogát három ügy miatt kérték ki. Az egyik a tavaly nyári ötkertes balhé miatt, ahol a gyanú szerint egy őt zaklató férfi telefonját bedobta a Dunába. A másik Simonka György volt fideszes képviselő feljelentése miatt indult, amiért Magyar bűnözőnek nevezte a súlyos vádakkal bíróság előtt álló Simonkát. A harmadik feljelentést Toroczkai László,  Mi Hazánk elnöke tette, amiért a Fidesz szatellitpártjának nevezte a pártját.

„Ahogy korábban is jeleztem, bármilyen döntés is születik ma, azt tudomásul veszem. Jómagam nem veszek részt a szavazáson, a TISZA többi képviselőjétől azt kértem, hogy vagy tartózkodjanak, vagy ne nyomjanak gombot. A Fidesz hazugságával szemben a mentelmi jogomról nem tudok lemondani. A magyar országgyűlési képviselők mentelmi jogáról a Magyar Országgyűlés, az európai parlamenti képviselők mentelmi jogáról pedig az Európai Parlament dönt. Minden más csak a szokásos fideszes hazugság” – jelentette ki Magyar Péter a szavazás előtt nem sokkal.

Dobrev Klárát Áder János volt köztársasági elnök testvére, Pölöskei Gáborné Áder Annamária jelentett fel, mert Dobrev azt állította, hogy bűnös a pedofil-botrányban, mert tudott a bicskei ügyekről, de nem tett semmit.

Ilaria Salis szélsőbalos aktivista több mint egy évig volt Magyarországon letartóztatásban, mert a vádak szerint társaival Budapesten, a szélsőjobboldali Becsület napja rendezvénye idején több embert bántalmaztak. A letartóztatásból annak révén tudott szabadulni, hogy időközben EP-képviselő lett és a mentelmi joga miatt a magyar hatóságoknak fel kellett függeszteniük az ellene zajló büntetőeljárást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hazazavartak egy orosz diplomatát, kémkedéssel vádolják a britek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 14:15
Diplomáciai adok-kapok.
Nemzetközi Jól kiosztották Trumpot a lengyel parlamentben
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:02
A szejm elnöke nem titkolta véleményét.
Nemzetközi Tilosban járó németeket kaptak el – nem akárhová csempésztek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 12:26
Oroszországba exportáltak.
Nemzetközi Ausztria tovább szigorít
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 11:08
A jövőben akár több ezer eurós bírságra is számíthat az a bevándorló, aki félbehagyja az osztrák hatóságok által indított nyelvi tanfolyamot.
Nemzetközi Újra megnyitották a kulcsfontosságú rafahi határátkelőt Gázában
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 10:46
A tesztüzem után a palesztinok elkezdték használni a Gázai övezet és Egyiptom közötti rafahi határátkelőhelyet.
Nemzetközi Magyar szál is felbukkant az Epstein-aktákban
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 10:29
Többször is Budapesten járt Jeffrey Epstein, egy Király utcai lakástól akart sürgősen megszabadulni.
Nemzetközi Az Egyesült Királyság fontolgatja az új európai védelmi SAFE-alaphoz való csatlakozást
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 08:21
Keir Starmer brit miniszterelnök közölte, hogy kormánya mérlegeli a csatlakozási kérelmet egy esetleges második, több milliárd eurós európai uniós védelmi alaphoz, miközben miniszterei ezen a héten uniós partnereikkel folytatnak tárgyalásokat.
Nemzetközi Mexikó humanitárius segélyt küld, a Vatikán aggódik
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 07:30
Mexikó új humanitárius segélyszállítmányokat indít Kubába, miután az Egyesült Államok vámokkal fenyegette meg a szigetország olajszállítóit.
Nemzetközi Kommunisták zaklatják az amerikai nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 06:59
Az Egyesült Államok vasárnap azzal vádolta meg Kubát, hogy akadályozza havannai vezető diplomatájának munkáját, miután kubaiak kisebb csoportjai kifütyülték őt a fővároson kívül tartott találkozói során, ahol helyi lakosokkal és egyházi képviselőkkel egyeztetett.
Nemzetközi Csehek tízezrei tüntettek az elnök mellett az egyre mélyülő konfliktusban
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 06:41
Vasárnap csehek tízezrei vonultak utcára, hogy támogatásukról biztosítsák Petr Pavel elnököt, miután az megtagadta egy miniszterjelölt kinevezésének jóváhagyását az új, euroszkeptikus koalíciós kormányban. A jelölt korábban náci karlendítést mutatott be, és náci emléktárgyakat tett közzé.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG