3p

Egy hét alatt 200 millió dollár adomány érkezett Kamala Harris kampányszámlájára, és 170 ezer önkéntes aktivista is jelentkezett a jelenlegi alelnök segítőjeként.

Kamala Harris választási kampánya egy hét alatt 200 millió dollárnyi támogatáshoz jutott – közölte az alelnök és nem hivatalos demokrata elnökjelölt kampányigazgató-helyettese vasárnap.

Rob Flaherty az X közösségi oldalon megjelent közleménye szerint július 21-ét követően, amikor Joe Biden visszalépett a választási indulástól és Kamala Harrist ajánlotta maga helyett, 170 ezren jelentkeztek önkéntes kampányaktivistaként. A kampányvezető illetékes azt is hozzátette, hogy a 200 millió dollár kétharmada új adományozótól érkezett.

A demokrata kampánytámogatások beérkezése Joe Biden politikai támogatottságának csökkenésével párhuzamosan július első felében lelassult, ennek adott új lendületet az új jelölt színre lépése.

Donald Trump kampánystábja július elején tette közzé a felajánlásokat, ami szerint áprilistól június végéig 331 millió dollárt gyűjtöttek, és a hónap elején 284,9 millió dollár, választási célokra fordítható pénzeszközzel rendelkeztek.

A republikánusok és demokraták közti választási küzdelem kiéleződését mutatják a Joe Biden visszalépését követő héten készült közvélemény-kutatások is.

Joe Biden visszalépése kiélezett küzdelmet ígér
Joe Biden visszalépése kiélezett küzdelmet ígér
Fotó: X / Joe Biden

Szombaton hozták nyilvánosságra a Fox News által megrendelt kutatást, amely azt mutatja, hogy az elnökválasztás kimenetele szempontjából kritikusan fontos államok közül Michiganben és Pennsylvaniában 49-49 százalék a két nagy párt jelöltjének támogatottsága, míg a szintén fontos Wisconsinban Donald Trump egy százalékponttal vezet; a jelenleg demokrata vezetésű Minnesota államban Kamala Harris 6 százalékpontos vezetését mérték a kutatók.

A The Wall Street Journal napilap által megrendelt, pénteken kiadott felmérés szerint országosan Donald Trump 49, míg Kamala Harris 47 százalékos támogatottsággal rendelkezik. A demokrata szavazók 81 százaléka ugyanakkor úgy nyilatkozott, hogy lelkesen támogatja pártja várható új jelöltjét. Joe Biden jelöltsége iránt a demokrata párti szavazók 37 százaléka lelkesedett – derül ki a The Wall Street Journal korábbi felméréséből.

Pénteken jelent meg a Forbes által megrendelt közvélemény-kutatás eredménye is, ami 51-49 arányú vezetést mutat Donald Trump javára; a New York Times megrendelésére készült és csütörtökön kiadott kutatás szerint Donald Trump 48 százalékos támogatottságával áll szemben Kamala Harris 47 százaléka.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Népszavazás lesz Svájcban arról, korlátozzák-e az ország népességét
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 19:59
Svájc népessége elérte a 9 millió főt, a jobboldali Svájci Néppárt pedig nem szeretné, ha 10 millióan laknának az országban. Népszavazást kezdeményeztek, a kormány pedig június 14-re ki is írta.
Nemzetközi A nap képe: váratlan vendéget fogadott Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 15:16
A kínai külügyminiszter érkezését ma délelőtt jelentette magyar kollégája. 
Nemzetközi 90 milliárd euró Ukrajnának – döntött az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:32
Több mint 450 szavazattal, sokkal kevesebb ellenző mellett döntött az Európai Parlament az Ukrajnának folyósítandó 90 milliárd eurós hitelről. Ha az Európai Tanács úgy dönt, az összeghez már áprilisban hozzáférhetnek. 
Nemzetközi Nem hagyja magát tovább fenyegetni az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:15
Az Európai Bizottság előterjesztett egy olyan cselekvési tervet, amelyet az Európai Unió biztonságára nézve egyre nagyobb kockázatot jelentő drónfenyegetések ellen alkotott meg.
Nemzetközi Nem akárki lesz Szijjártó Péter vendége
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 10:21
Egy ázsiai nagyhatalomtól érkezik kollégája.
Nemzetközi Újabb orosz dróntámadás, kisgyerekek is meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 09:17
Harkiv közelében történt a csapás.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tehet Zelenszkij, ami a háború sorsát is eldöntené
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:15
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan bejelenti: elnökválasztás lesz Ukrajnában, a lakosság pedig szavazhat arról, elfogadja-e a háborút lezáró béketervet.
Nemzetközi Az Európai Parlament furcsa koalíciója módosította a menekültügyi szabályokat
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 20:00
Megalkotásra került a biztonságos származási országok közös uniós jegyzéke, továbbá megerősítették a kérdésben a biztonságos harmadik ország elvét.
Nemzetközi Indonézia akár 8 ezer katonát is Gázába vezényelne
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:20
Indonézia bejelentette, hogy akár 8 ezer katonát is felkészít a Gázai övezetbe történő telepítésre. Ez az első ország, amely a tavaly év végén az Egyesült Államok közvetítésével létrejött tűzszüneti megállapodás második szakaszának részeként csapatokat küldene a térségbe.
Nemzetközi A francia elnök nagyhatalmat faragna Európából
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:41
Emmanuel Macron igen kritikusan beszélt az öreg kontinensről, és egy konkrét javaslattal is előrukkolt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG