2p

Elon Musk hamis állításokkal vádolja a Pentagon munkatársait, és büntetőeljárást sürget ellenük.

Elon Musk szerint büntetőeljárásnak kellene indulnia azok ellen a Pentagon munkatársai ellen, akik a New York Timesnak nyilatkoztak róla. A lap korábban arról írt, hogy az amerikai hadsereg bizalmas tájékoztatást adhat Musknak egy esetleges Kínával kirobbanó háborúra vonatkozó tervekről. Musk az X-en úgy fogalmazott:

„A New York Times tiszta propaganda. Várom, hogy felelősségre vonják azokat, akik rosszindulatúan hamis információkat szivárogtatnak a NYT-nek. Meg fogják találni őket.”

A cikk állításait Donald Trump amerikai elnök is tagadta, aki a Truth Socialon azt írta: „Kína szóba sem kerül.” Egy amerikai tisztviselő a Reutersnek név nélkül megerősítette, hogy valóban szerveznek egy tájékoztató megbeszélést Muskkal a Pentagonban, amely több témát érintene, köztük Kínát is.

A Reuters szerint a tájékoztatás Musk tanácsadói szerepének erősödését jelzi Trump mellett, ugyanakkor összeférhetetlenségi kérdéseket is felvet. Musk cégei – a Tesla és a SpaceX – üzleti kapcsolatban állnak Kínával és az amerikai védelmi minisztériummal is. A Fehér Ház korábban azt közölte, hogy Musk visszalép bármely kormányzati feladattól, ha összeférhetetlenség merülne fel.

Időközben Tulsi Gabbard, a nemzeti hírszerzés vezetője belső vizsgálatot indított a kiszivárgott információk miatt. Hivatali chatfelületeket is ellenőriznek.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az ENSZ emberi jogi főbiztosa keményen odaszólt a magyar kormány döntése miatt
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 20:02
Szerinte diszkriminatív a Pride-ot érintő magyar gyülekezési törvénymódosítás.
Nemzetközi Litvánia kész katonákat küldeni Ukrajnába egy nemzetközi békemisszió részeként
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 18:43
„Nagyon konkrét számokról beszélünk, de minden ország részéről elköteleződésre van szükség ebben a koalícióban.”
Nemzetközi Így hatástalanítaná Orbán Viktort egy német elemző
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 16:45
Egy német elemző szerint ideje, hogy az EU visszatartsa a támogatásokat, elszigetelje Orbánt, és megvonja Magyarország szavazati jogát.
Nemzetközi Pénz, luxusutazások, meccsjegyek: korrupciós botránytól hangos Brüsszel
Bózsó Péter | 2025. március 21. 15:06
Brüsszelt újabb korrupciós botrány rázza meg, amelyben a Huawei állítólagos befolyásszerzési kísérlete áll a középpontban. A belga ügyészség korrupció és bűnszervezetben való részvétel miatt négy személy ellen emelt vádat, míg egy ötödiket pénzmosással gyanúsítanak. A nyomozás szerint a vállalat politikai döntéshozókat próbált megvesztegetni pénzzel, luxusutazásokkal és ajándékokkal, hogy saját érdekeit érvényesítse.
Nemzetközi Áttörés Németországban: szabad utat kapott a költekezés
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 14:50
A Bundesrat is jóváhagyta a német adósságcsomagot, amely védelmi és klímacélú kiadásokat tesz lehetővé.
Nemzetközi Leépítésbe kezd a Mercedes, hatalmas lelépési pénzt lehet kapni
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 14:07
Azoknak, akik önként jelentkeznek.
Nemzetközi Úgy tűnik, az oroszok és az ukránok is fittyet hánynak Trumpra: Odessza és Szudzsa is bánja
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 13:08
Odesszában sebesültek, sérült áramhálózat maradt az orosz dróntámadás után, Szudzsában hatalmast robbant a gázvezeték – de ki lőtt rá?
Nemzetközi Az utolsó zöld lámpát is megkapta Friedrich Merz: indulhat az 500 milliárd eurós fegyverkezési program
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 12:48
A felsőház is megszavazta a példátlan költekezési csomagot.
Nemzetközi Áll a bál Izraelben: lefejezte az izraeli hírszerzést Benjamin Netanjahu
Privátbankár.hu | 2025. március 21. 11:58
A Sin Bet igazgatóját még az előző kormány nevezte ki, nem tölthette ki megbízását. Ilyet még egyetlen izraeli kormányfő sem tett.
Nemzetközi A nap képe: nagyon csalóka fotó készült Orbán Viktorról Brüsszelben
Wéber Balázs | 2025. március 21. 11:53
Az alábbi kép alapján azt gondolhatnánk, hogy teljes a harmónia a magyar miniszterelnök és az EU külügyi főképviselője között.       
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG