2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Tisza Párt választási győzelme fundamentális fordulatot jelenthet az EU-s pénzek felszabadítása tekintetében, feltéve, hogy a kormányzat sikeresen teljesíti a jogállamisági feltételeket – írja elemzésében az Accorde Alapkezelő Zrt.

A jelenlegi allokációs státusz szerint a Kohéziós Alapból hozzávetőlegesen 7,0 milliárd euró (a teljes keret 34 százaléka), míg a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközből (RRF) mintegy 9,5 milliárd euró (a keret 91 százaléka) áll zárolás alatt.

Bár a 2026. augusztus végi határidő szigorú kényszerpályát jelöl ki az RRF-források számára, két specifikus technikai megoldás – az MFB-keretszerződés és a retroaktív projektfinanszírozás – alkalmazásával megnyílhat a tér a 6,5 milliárd eurós támogatási keret teljes körű, valamint a 3,0 milliárd eurós hitelkeret részleges lehívása iránt. A Kohéziós Alap teljes feloldása nagyságrendileg 2,9 százalékos, az RRF-források lehívása pedig 3,9 százalékos addicionális GDP-arányos fiskális impulzust jelentene Magyarország számára.

Az uniós források beáramlása három kulcsfontosságú csatornán keresztül javítja a hazai gazdasági kilátásokat:

  • Egyrészt a beérkező uniós források „crowding in” hatást kifejtve hozzájárulhat a magánberuházások beindulásához, ezzel támogatva a reálgazdasági aktivitást.
  • Másrészt tovább fokozhatják a piaci bizalom megerősödését, amely a pénzügyi piacokon már egyértelműen látszik.
  • Harmadrészt pozitív impulzust jelentenének a költségvetés bevételi oldalának, mellyel előretekintően nőne a költségvetés mozgástere, hozzájárulva ahhoz, hogy a maastrichti kritériumok a 2030-as céldátummal teljesíthetők legyenek.

Forrás: Accorde Alapkezelő Zrt.

A választások után az egyik legégetőbb kérdés, hogy mi történik az uniós forrásokkal, mekkora mozgástér áll az új kormány előtt, és milyen feltételekkel válhatnak ezek a pénzek ténylegesen hozzáférhetővé.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újabb palesztinok haltak meg izraeli légicsapásokban
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:53
Legalább 11 ember meghalt Gázavárosban.
Nemzetközi Nem kér a Hezbollah a libanoni tűzszünetből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:43
A szervezet elutasította a megállapodást.
Nemzetközi Magyar Péter először fogadott egy miniszterelnököt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:22
Az ír kormányfő volt az első ilyen vezető.
Nemzetközi Keresztbe tennének Trump háborús törekvésének
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:52
Az amerikai képviselőház elfogadott egy határozatot, amely megakadályozná Donald Trumpot abban, hogy további katonai lépéseket tegyen Irán ellen kongresszusi felhatalmazás nélkül.
Nemzetközi Áll a bál a Balkánon Trump vejének luxusberuházása miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:31
Veszélyeztetett élőhelyen épülhet luxusüdülő.
Nemzetközi Ukrán dróntámadás érte Szimferopolt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 10:53
Három ember életét vesztette, hét pedig megsebesült Szimferopolban.
Nemzetközi Orosz drónok telibe eltaláltak egy többszintes lakóházat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 10:22
Az orosz támadások következtében Szumi megye jelentős részén nincs áram.
Nemzetközi Washington szerint a Hezbollahtól függ Izrael és Libanon tűzszünete
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 08:55
Izrael és Libanon Washingtonban közvetlen tárgyalásokon megállapodott egymással.
Nemzetközi Moszkva pragmatikus kapcsolatot szeretne Magyarországgal
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 07:52
Készek a kapcsolatok fejlesztésére.
Nemzetközi Nincs magyar vétó, nagy bejelentést tett az EU Ukrajna csatlakozásáról
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 07:27
A cél az, hogy az első tárgyalási klasztert akár már június 15-én, egy luxembourgi EU-miniszteri találkozó alkalmával hivatalosan is megnyissák.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG