2p

Kínában az év első hét hónapjában 13,4 százalékkal esett a külföldi működőtőke-befektetések (FDI) értéke éves összevetésben, miután az első fél évben 15,2 százalékos csökkenést regisztráltak.

A kínai kereskedelmi minisztérium által pénteken közzétett adatok szerint a Kínába irányuló külföldi működőtőke-befektetések (FDI) értéke mintegy 467,34 milliárd jüant (65,8 milliárd dollárt; 1 jüan=47,52 forint) tett ki az idei év első hét hónapjában – számol be róla az MTI.

A minisztérium kimutatásai szerint a vizsgált időszakban a feldolgozóipar 121,04 milliárd jüan külföldi tőkét vonzott, míg a szolgáltatási szektor 336,25 milliárd jüant. A high-tech iparágakba irányuló FDI 137,36 milliárd jüant ért el az év első hét hónapjában.

Azonban az ASEAN-országokból érkező FDI 1,1 százalékkal nőtt, míg Svájcból 63,9 százalékkal, Japánból 53,7 százalékkal, az Egyesült Királyságból 19,5 százalékkal bővült a Kínába irányuló FDI a január-júliusi időszakban.

A január-júliusi időszakban Kínában összesen 36 ezer 133 új külföldi befektetésű vállalkozás jött létre, ami 14,1 százalékos éves növekedést jelent.

Nem csak a kereskedelem számít
Nem csak a kereskedelem számít
Fotó: Depositphotos

Szörnyű tavalyi év

Kínában tavaly 27,1 százalékkal, 2008 óta a legnagyobb mértékben, 826,25 milliárd jüanra (114,16 milliárd dollár) esett a külföldi működőtőke-befektetés értéke.

A 2023-as volt 2012 óta az első év, amikor a Kínába irányuló külföldi működőtőke-befektetések értéke csökkent éves összevetésben, a visszaesés mértéke 8,0 százalék volt.

Egy évvel korábban, 2022-ben a Kínába érkező FDI 6,3 százalékkal nőtt.

Címkék: Nemzetközi FDI Kína

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Háborús bűncselekményként is vizsgálják az Északi Áramlat felrobbantását
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 19:35
Vádat emeltek a robbantások feltételezett vezetője ellen.
Nemzetközi Két település is orosz kézre került Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 16:23
Harkiv és Zaporizzsja térségében.
Nemzetközi Mélyen Oroszország belsejében csapott le Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 14:36
1300 kilométerre a fronttól.
Nemzetközi Nagyon melegek lettek a világ óceánjai
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 12:20
A bolygó kétharmadát borító óceánok felszíni átlaghőmérséklete júniusban átlagosan 20,98 Celsius-fokot ért el.
Nemzetközi Az orosz hadsereg ismét nagy támadást hajtott végre
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 10:51
Egy Iszkander-M típusú ballisztikus rakéta valószínűleg lezuhant.
Nemzetközi Drogbárók, luxusszállodák és Trump veje: Mi történik most Albániában?
Vámosi Ágoston | 2026. július 1. 10:21
Tízezrek vonulnak fel minden nap az albán főváros, Tirana utcáin, miután befektetők kisajátítottak egy tengerparti területet. Előbb Donald Trump veje, majd egy milliárdos szír-katari testvérpár luxusszállodát kezdett el építeni, amivel a vagyonosabb turistákat csalogatnák a legnagyobb albán szigetre. De hogyan szerezték meg a telkeket, mi köze az ügyhöz az albán drogbáróknak, és miért csak a Zöldek állnak bele az Európai Parlamentből?
Nemzetközi Kimentettek egy kétéves gyereket a romok alól Venezuelában
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 08:20
680 ezer gyerek szorul humanitárius segítségre.
Nemzetközi Hihetetlen mennyi pénzt keresett Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 07:18
Milliókat keresett ingatlanokból és Trump-témájú termékekből is az amerikai elnök.
Nemzetközi Továbbra sem jut dűlőre Kuba és az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 20:10
Kubában egyre súlyosabb az élelmiszer-, az üzemanyag-, a gyógyszer- és az áram-hiány.
Nemzetközi Amerikai állampolgárság: marad a születési jog – így döntött az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága
Privátbankár.hu | 2026. június 30. 19:20
Elutasították Trump jogkorlátozásra irányuló törekvését. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG