2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Lemondták Észak-Korea Japán elleni vb-selejtezőjét, amelyet jövő héten Phenjanban rendeztek volna – közölte pénteken az Ázsiai Labdarúgó-szövetség (AFC).

A Kyodo News beszámolója szerint Észak-Korea, amely nem ápol formális diplomáciai kapcsolatot Tokióval, úgy döntött, hogy nem Phenjanban rendezi meg a mérkőzést, mivel aggódik a Japánban feltűnt fertőző betegségek miatt - tudósít a Reuters.

Az észak-koreai labdarúgók más pályán is játszanak.
Az észak-koreai labdarúgók más pályán is játszanak.
Fotó: South China Morning Post

„A FIFA-val és az érintett felekkel konzultálva hozott döntés azután született, hogy a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság Labdarúgó Szövetsége március 20-án tájékoztatta az AFC-t arról, hogy kiküszöbölhetetlen körülmények miatt a mérkőzést semleges helyszínre kell helyezni" - nyilatkozta az AFC.

„Az ügyet a FIFA illetékes bizottságai elé terjesztik, és a megfelelő időben közölni fogják a további fejleményeket."

Japán és Észak-Korea a 2026-os vb-selejtező B-csoportjában szerepel, Szíria és Mianmar mellett. Japán csütörtökön, Tokióban egy újabb selejtezőmérkőzésen 1-0-ra legyőzte Észak-Koreát. Három fordulót követően Japán veretlenül, kilenc ponttal vezet, második Szíria négy, harmadik a Koreai NDK három, negyedik pedig Mianmar egy ponttal. A kvartett első két helyezettje jut tovább a kvalifikáció következő körébe – teszi hozzá az MTI. A Koreai NDK ezt megelőzően 2019-ben játszott nemzetközi férfi mérkőzést Phenjanban, akkor a 2022-es vb selejtezőjében. A tervek szerint idén júniusban a fővárosban fogadják a szíriai és a mianmari válogatottat. Észak-Korea legutóbb 2019-ben, a 2022-es világbajnokság selejtezőversenyén látott vendégül férfi labdarúgó-válogatottat Phjongcshangban.

Februárban a két ország női labdarúgó csapata között Phjongcshangban rendezett olimpiai selejtezőt az utolsó pillanatban semleges helyszínre, Szaúd-Arábiára váltották. Hasonló bizonytalanság uralkodott akkor is, a japán csapat négy nappal a tervezett kezdőrúgás előtt indult Dzsiddába, anélkül, hogy megerősítették volna a mérkőzés helyét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Oroszország tesztelte szuperrakétáját, Ukrajna máris lépett
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 19:19
Volodomir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, Ukrajna 13 országgal és a NATO-val közösen antiballisztikus koalíciót alakít.
Nemzetközi Zászlót bontott az új magyar külügyminiszter, de hagyott még néhány fehér foltot
Wéber Balázs | 2026. május 12. 18:31
Orbán Anita bizottsági meghallgatásán is világossá tette, hogy külpolitikailag az új kormány fő célja Magyarország visszavezetése Nyugatra, valamint a Visegrádi Négyek újjáélesztése. Ugyanakkor maradtak még megválaszolatlan kérdések: marad-e a magyar vétó az uniós energiaszankciók ügyében, hogyan lehet jóban lenni a Benes-dekrétumokhoz ragaszkodó szlovák kormánnyal, és milyen lesz a viszony a népirtással vádolt Netanjahu-kormánnyal? Nagyító alatt ezúttal az új kormány külpolitikai tervei.
Nemzetközi Brüsszel megnyitja a pénzcsapot: érkezik Ukrajnának a gigahitel
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 17:54
Akár a jövő hónapban mehet a 90 milliárd euró. 
Nemzetközi Őrizetbe vétel várhat Zelenszkij egykori fontos emberére
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 16:34
Alaptalannak nevezte az ellene felhozott pénzmosási vádat Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda korábbi vezetője.
Nemzetközi Amerikai techóriás segíti az ukrán háborút
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 14:41
Ukrajna mesterséges intelligencia alkalmazására készül a háborúban a világ egyik legnagyobb védelmi technológiai vállalata, az amerikai Palantir Technologies közreműködésével – közölte Mihajlo Fedorov ukrán védelmi miniszter.
Nemzetközi Nagy a baj, az Egyesült Államokban is meg kellett csapolni a kőolajtartalékot
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 10:04
Az Egyesült Államok 53 millió hordó kőolajat szabadított föl stratégiai tartalékából (SPR) hétfőn az energiacégek számára az olajárak stabilizálására irányuló globális erőfeszítések részeként – közölte az amerikai energiaügyi minisztérium.  
Nemzetközi Eddig tartott a tűzszünet: ismét súlyos csapások érték Ukrajnát, Zelenszkij is megszólalt
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 09:48
Az orosz hadsereg 216 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat keddre virradóra, a légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásoknak legalább egy halálos áldozatuk van, többen pedig megsebesültek, civil infrastrukturális létesítmények és lakóházak rongálódtak meg – jelentették katonai és helyhatósági források.
Nemzetközi Nagy reményekkel várja a szlovák elnök Magyar Péter miniszterelnökségét
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 19:42
A problémákat megoldhatónak tartja.
Nemzetközi Javaslatcsomaggal készülnek az ukránok az új magyar kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 19:20
Kijev rendelkezik egy javaslatcsomaggal, és kész azt megvitatni Budapesttel a kétoldalú kapcsolatok javítása érdekében – jelentette ki Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter hétfőn Brüsszelben, az európai uniós tagállamok külügyminisztereinek tanácskozása előtt nyilatkozva, az Ukrinform hírügynökség beszámolója szerint.
Nemzetközi Szankciókat vezet be az EU az izraeli telepesek ellen
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 17:31
Az erőszakosan fellépő telepesek ellen irányul.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG