1p

Egy régi szövetséges kapja a francia kormányfői széket.

Francois Bayrou-t, a centrista Demokrata Mozgalom (Modem) vezetőjét nevezte ki miniszterelnöknek Emmanuel Macron francia elnök – jelentette be pénteken az elnöki hivatal.

Ő lesz az új francia miniszterelnök
Ő lesz az új francia miniszterelnök
Fotó: Wikimedia Commons/Rama

A 73 éves centrista politikus az államfő és pártja egyik legfőbb szövetségesének számít, rövid ideig az igazságügyi tárcát vezette Emmanuel Macron első kormányában 2017-ben, korábban pedig 1993 és 1997 között oktatási miniszter volt.

Francois Bayrou a múlt héten a parlamentben bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatott Michel Barniert váltja a kormányfői székben. Ő a negyedik miniszterelnök a 2022-ben újraválasztott Emmanuel Macron elnöksége alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor inkább nem megy el az EU-csúcsra
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 17:16
Jövő héten rendezik.
Nemzetközi Nem lesz Kínában Putyin-Trump találkozó?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 16:50
A Kreml szóvivője válaszolt.
Nemzetközi A háború árnyékában bezár Dubaj egyik jelképe
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:32
Felújítás miatt bezár a Burj Al Arab, Dubaj ikonikus luxusszállodája.
Nemzetközi Ismét növekszik az Európában menedéket kérők száma?
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 13:30
De az előző év azonos időszakához képest nem.
Nemzetközi Orbán Viktor után Magyar Pétert is jó embernek nevezte Trump
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 09:02
Azt mondta, jó munkát fog végezni, és elismerte, hogy Orbán Viktor népszerűsége jelentős hátrányban volt a választás előtt.
Nemzetközi Hatalmas segély érkezik Iránba a Vöröskereszttől
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:45
Megérkezett az első öt teherautónyi szállítmány abból a több mint 171 tonna segélyből, amelyet a Vöröskereszt közúton indított útnak az iráni Vörös Félhold Társaság számára – jelentette be a segélyszervezet kedden Genfben.
Nemzetközi Magyar katonák indultak a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:09
Elindult repülőgéppel Bejrútba a magyar katonák váltóállománya, akik az ENSZ libanoni békefenntartó missziójában teljesítenek majd szolgálatot – írja a Honvédelmi Minisztérium keddi közleménye alapján az MTI.
Nemzetközi Fontos emberrel telefonált Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:41
A Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyen-nel beszélt. 
Nemzetközi Blokádtörés a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:21
A Windward tengeri hírszerző platform egy „új potenciális blokádtörőt” észlelt a Hormuzi-szorosban.
Nemzetközi Zelenszkij a fény győzelmét ünnepli a sötétség felett a magyar választások kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:05
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a „fény győzelmének a sötétség felett” nevezte az ellenzék magyarországi győzelmét, és „pragmatikus, baráti” kapcsolatokra szólított fel az új kormánnyal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG