1p

„Öngyilkos drónok” tömeges gyártását rendelte el az észak-koreai vezető a phenjani állami média pénteki jelentése szerint.

A KCNA hírügynökség közölte: Kim Dzsongün megtekintett egy dróntesztet csütörtökön, és azt hangsúlyozta, hogy fel kell gyorsítani az újonnan kifejlesztett katonai drónok gyártását. A KCNA szerint az ország vezetője elrendelte, hogy a lehető leghamarabb teljes erővel kezdjék meg ezeknek az eszközöknek a tömeges előállítását, adta hírül az MTI.

Kim Dzsongün augusztusban részt vett Észak-Korea új típusú öngyilkos drónjának tesztelésén, és akkor azt kérte, hogy még több ilyen pilóta nélküli eszközt használjanak a hadseregben.

Kim Dzsongün megtekint egy rakétatámaszpontot egy meg nem nevezett észak-koreai helyszínen 2024. október 23-án
Kim Dzsongün megtekint egy rakétatámaszpontot egy meg nem nevezett észak-koreai helyszínen 2024. október 23-án
Fotó: MTI/EPA/KCNA

A dél-koreai hírszerzés szerdán azt közölte, hogy az utóbbi két hétben észak-koreai katonák érkeztek a kurszki régióba, és már aktívan részt is vesznek az Ukrajna elleni orosz katonai műveletekben. Az észak-koreai állami média keddi közlése szerint Phenjan ratifikálta az Oroszországgal júniusban kötött védelmi szerződést.

Egybehangzó nyugati sajtóhírek szerint Észak-Korea jelentős fegyverszállításokkal is segíti Moszkvát. 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem fenyegethet országokat csak úgy reggelente – kiosztották Trumpot
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:21
A brazil elnök szerint nem diktálhat szabályokat a világnak.
Nemzetközi Trump bejelentette: tíznapos tűzszünet Izrael és Libanon között
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 19:06
Ideiglenes tűzszünet lép életbe. 
Nemzetközi Szíria bejelentette az amerikai erők távozását
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:16
Bár ezt Washington nem erősítette meg.
Nemzetközi Óriási gázüzletet kötött Ukrajna Amerikával
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:06
Az ukrán gázszektor több száz millió dolláros finanszírozásában állapodott meg Kijev az amerikai Exim Bankkal – közölte Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök.
Nemzetközi Ukrajna szerint kritikus a Patriot-rakéták utánpótlása
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:32
Sürgősen pótolni kell a rakétákat – figyelmeztet az ukrán légierő.
Nemzetközi Szijjártó Péter kihagyja a jövő heti EU-s találkozót
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 14:07
Nem megy Luxemburgba.
Nemzetközi Politikai patthelyzet Szerbiában: nem lesz előrehozott választás
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:21
Jelenleg nincs társadalmi és politikai konszenzus a stratégiai államügyekről és Szerbia jövőbeli céljairól, ezért nem időszerűek az előrehozott választások – jelentette ki Djuro Macut szerb miniszterelnök.
Nemzetközi A lengyelek már tudják, merre fordul a Tisza-kormány Ukrajna ügyében?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:08
Elmondta a lengyel külügyminiszter, mire számít az Orbán Anita vezette magyar külügytől.
Nemzetközi Kis-Benedek József: a Tisza-kormány teljes fordulatot hoz majd a magyar EU-politikában
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2026. április 16. 10:27
Száz százalék, hogy alapvető, pozitív fordulat fog bekövetkezni a magyar-uniós viszonyban – jelentette ki Kis-Benedek József lapcsoportunk műsorában, a Klasszis Podcastban. A biztonságpolitikai szakértő szerint ezzel visszatérhetünk Európába, „ahol a helyünk van”, a nézetkülönbségeket Brüsszellel a migráció vagy az Ukrajna-politika területén pedig kompromisszumokkal fel lehet oldani. Úgy véli, hogy a Tisza-kormány miniszterjelöltjei kompetensek, és visszaszerzik az uniós pénz egy részét. 
Nemzetközi Dacos üzenet jött az iráni elnöktől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:56
Nem lesz megadás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG