2p

Feltartóztatták Aleksandar Vucic Moszkvába tartó repülőgépét szerdán Bakuban, és egyelőre nem lehet tudni, hogy a szerb köztársasági elnök mikor folytathatja útját az orosz fővárosba – közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) az internetes oldalán.

Aleksandar Vucic a második világháborúban aratott győzelem 80. évfordulója alkalmából rendezendő moszkvai ünnepségre indult el szerda délelőtt, ám a bakui repülőtéren azt mondták, gépe egyelőre nem mehet tovább, mert az Oroszország és Ukrajna között folyó harcok miatt nincs engedélye továbbrepülni. 

Korábban Lettország és Litvánia jelezte, nem engedélyezi, hogy a szerb elnök gépe az országuk légterén keresztül jusson Oroszországba. 

Az Európai Unió pedig többször is figyelmeztette Szerbiát, hogy hangolja össze külpolitikáját Brüsszelével, és vezessen be szankciókat Oroszország ellen, ám a belgrádi vezetés ezt elutasította a két ország közötti hagyományosan jó kapcsolatokra hivatkozva.

Ukrajnai dróntámadások miatt több orosz város repülőterét lezárták, és a moszkvai repülőtereket sem lehet egyelőre használni – közölte az RTS.

A szerb elnök pénteken négyszemközti találkozón venne részt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, majd jelen lenne a második világháborúban aratott győzelem 80. évfordulója alkalmából tartandó ünnepi parádén.

(MTI)

Frissítés:

A szerb elnök néhány órás várakozás után folytathatta az útját Moszkvába.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szerbia ismét meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 09:34
Szerbia május 2-ig meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat, hogy megvédje a hazai piacot, „mivel a globális események jelentős mértékben befolyásolják e termék ellátását és a kínálat csökkenését” – közölte a kormány.
Nemzetközi Magyarországra látogat JD Vance
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 08:01
A jövő héten érkezik hazánkba az Egyesült Államok alelnöke. 
Nemzetközi „Menjetek a szoroshoz és védjétek meg” – tényleg hátat fordít Trump az iráni háborúnak?
Wéber Balázs | 2026. április 3. 06:01
Trump két-három héten belül kiszállna az iráni háborúból, akár a Hormuzi-szoros megnyitása nélkül is. Menjen oda, akinek fontos, üzente. Otthon ketyeg az óra, és háborúellenes a hangulat. Azért búcsúzóul még „visszabombázza a kőkorszakba” Iránt. És amúgy fontolgatja a kilépést a NATO-ból. De mennyire lehet még komolyan venni a szavait?  
Nemzetközi A Közel-Keletért aggódik az orosz elnök
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 18:11
Minél előbb véget vetne a harci cselekmények a Közel-Keleten. 
Nemzetközi Az amerikai cégek kirúgásainak negyede a mesterséges intelligencia számlájára írható
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:49
15 ezer munkavállalóval kevesebb egyetlen hónap alatt.
Nemzetközi Oroszország kemény üzenetet küldött a NATO-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:05
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely tevékenysége ellenséges vele szemben – mondta Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára.
Nemzetközi Románia nem viccel: nem akármit léptek a lej védelmében
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:32
Kiderült, mennyit költöttek erre.
Nemzetközi Svédország hatalmas lépésre készül a légvédelemben
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:19
Átszámítva 305 milliárd forintért erősítik a légvédelmi és drónelhárító rendszereket.
Nemzetközi Kína is odaszúrt egyet Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:06
A Hormuzi-szorosban kialakult helyzet az ő felelőssége, neki is kell megoldania – üzenik Kínából.
Nemzetközi Neonáci gyökerű párt kaphat fontos posztokat a svéd kormányban
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:44
Kikerülhet a karanténból a szélsőjobboldal Svédországban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG