2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Segítik Zelenszkijék ellenállását.

A cseh vezetésű lőszertámogatási program keretében Ukrajna számára 2025-ben további 1,5 millió tüzérségi lövedéket szállíthatnak, ugyanannyit, mint tavaly – közölte Petr Fiala cseh miniszterelnök csütörtökön az ukrán szövetségesek párizsi csúcstalálkozója után. A The Guardian emlékeztet, a kezdeményezést tavaly indították el, és több szövetséges finanszírozza. A 2024-ben biztosított lövedékek között 500 ezer darab 155 milliméteres lövedék volt – közölte a cseh védelmi minisztérium idén februárban. A 155 milliméteres lövedékek a nyugati szövetségesek által Ukrajnának biztosított NATO-tüzérségi lövegekhez illeszkednek, míg a posztszovjet arzenál 152 milliméteres lövedékeket használ. A cseh vezetésű program mindkét fajtát szállítja.

Az európai vezetők a párizsi csúcstalálkozón megerősítették Ukrajnának nyújtott támogatásukat, és egyetértettek abban, hogy „nem most jött el az ideje” az Oroszország elleni szankciók feloldásának – jelentette szintén a The Guardian. A vezetők „éppen ellenkezőleg” arról beszéltek, hogyan lehetne a szankciókat szigorítani, „hogy támogassák az Egyesült Államoknak azt a kezdeményezését, hogy Oroszországot a tárgyalóasztalhoz ültessék” – mondta Keir Starmer brit miniszterelnök. „Ez azt jelenti, hogy növelni kell az Oroszországra nehezedő gazdasági nyomást, fel kell gyorsítani az új, szigorúbb szankciókat, amelyek Oroszország energiajövedelmeit sújtják, és együtt kell működni, hogy ez a nyomás számítson”.

A szövetségesek nem oldják fel az oroszokat sújtó szankciókat, sőt!
A szövetségesek nem oldják fel az oroszokat sújtó szankciókat, sőt!
Fotó: MTI / EPA / AFP pool / Ludovic Marin

Szintén a The Guardian szerint Keir Starmer megerősítette, hogy a francia, a brit és a német hadsereg vezetői Kijevbe utaznak, hogy segítsenek az ukrán hadseregnek nyújtott támogatás tervezésében, és egy új ukrán védelmi kapcsolattartó csoport is összeül, hogy „több katonai segítséget gyűjtsenek így Ukrajnát ellenállásban tartsák”. Emmanuel Macron francia elnök arról beszélt, hogy Franciaország és Nagy-Britannia „a készségesek koalíciójának” tervével erőiket Ukrajnába küldik, hogy segítsenek fenntartani egy esetleges tűzszünetet. „Ma nincs meg az egyhangúság, de ehhez nincs szükségünk egyhangúságra” – mondta Macron. Olaszország azon ukrajnai szövetségesek közé tartozik, akik azt mondták, hogy nem küldenének csapatokat. „Lesz egy több európai országot tömörítő nyugtató erő, amely [Ukrajnába] fog települni” – mondta Macron.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izraeli repülők és harckocsik támadták Kelet-Gázát csütörtökön
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 12:42
Izraeli repülőgépek és harckocsik csütörtökön ismét támadásokat hajtottak végre a Gázai övezet keleti részén – közölték palesztin lakosok és szemtanúk –, egy nappal azután, hogy Izrael kijelentette: továbbra is elkötelezett az Egyesült Államok által támogatott tűzszünet mellett, noha halálos légicsapásokat indított a térségben.
Nemzetközi Megvalósult egy majdnem 150 éves román álom
Bózsó Péter | 2025. október 30. 10:24
Romániából hívők ezrei érkeztek a bukaresti Arsenal-dombon elhelyezkedő Nemzeti Katedrális felszentelésére.
Nemzetközi Folyamatosan vonnak le a hazánknak járó uniós pénzekből – eddig már igen sokat
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 09:05
A jövő héten esedékes levonással már 600 millió eurónál is több büntetést von le az Európai Bizottság a Magyarországnak járó uniós támogatásokból azért, mert a kormány nem hajlandó végrehajtani a menedékkérőkkel kapcsolatos bírósági ítéletet.
Nemzetközi Donald Trump 47 százalékra csökkenti a kínai vámokat a „csodálatos” találkozó után
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 07:44
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön bejelentette, hogy megállapodott Kínával: az Egyesült Államok 47 százalékra csökkenti a kínai importvámokat, cserébe Peking újraindítja az amerikai szójabab-vásárlásokat, fenntartja a ritkaföldfémek exportját, és fellép a fentanil illegális kereskedelme ellen.
Nemzetközi Megverte a szélsőjobbot Hollandiában a fiatal miniszterelnök-jelölt pártja
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 07:21
Megháromszorozta szavazatait a centrista D66 párt, és ezzel nagy győzelmet aratott a választásokon, miközben a szélsőjobboldal támogatottsága visszaesett.
Nemzetközi Holttestek sorakoznak Rio de Janeiro utcáin Brazília legvéresebb drogbandák elleni akciója után
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 07:01
A hatóságok szerdán közölték, hogy Brazília történetének drogbandák elleni legvéresebb rendőrségi akciója legalább 121 ember halálát okozta, miközben Rio de Janeiro lakosai egy utcán több tucat holtestet rendeztek sorba, amelyeket a környéken találtak az éjszaka folyamán.
Nemzetközi Budapesti békecsúcs helyett Orbán-Trump találkozó Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:29
November 8-át tűzték ki.
Nemzetközi Mégsem lehet megmenteni a parajdi sóbányát
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:18
Az elárasztott parajdi sóbányát már nem lehet megmenteni, de a térségben újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
Nemzetközi Kenyai légiszerencsétlenség után: nílusi hajóbaleset
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 17:44
Szijjártó Péter külügyminiszter közölte, hogy a magyar csoport tagjai biztonságban vannak, és már folyik a hazautazásuk szervezése.
Nemzetközi Szijjártó Péter: DNS-vizsgálatra lesz szükség a Kenyában lezuhant magyaroknál
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 16:48
Kiderült az is, hogy az elhunytak között van Süllős Gyula, a Vasas ökölvívó szakosztályának elnöke és családtagjai is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG